Problem sa ler gasom pomoć
Kvarovi i popravke...

LJUBIŠA
Početnik
Početnik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet Sep 15, 2016 2:33 pm

Problem sa ler gasom pomoć

od LJUBIŠA » Pon Jan 09, 2017 10:27 am

Poštovani,
vozim Carismu 1.8 16v , 85kw, 1998 god. sinoć me zadesio problem sa ler gasom, naime upalio sam auto normalno je radio sa podignutim sauhom jedno 5-10 min i onda je odjednom pao broj obrtaja na 100-200 skoro pred gašenje. Jutros krenem na posao upalim auto i opet isto dovezao sam se do posla na varku gasom ali na leri i dalje 100-200 obrtaja. Može li neko da mi pomogne i objasni šta mi je činiti, odnosno šta je u pitanju. I NAPOMINJIM DA MI STALNO GORI LAMPICA SA IZGLEDOM MOTORA NA INSTRUMENT TABLI.Hvala najlepše

Korisnikov avatar
vladimir.ra
Mitsubishi fanatik
Mitsubishi fanatik
Postovi: 374
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 8:07 pm
Lokacija: SMEDEREVO PRESTONICA SRBIJE !!!

Re: Problem sa ler gasom pomoć

od vladimir.ra » Uto Jan 10, 2017 12:01 pm

Poštovani,
vozim Carismu 1.8 16v , 85kw, 1998 god. sinoć me zadesio problem sa ler gasom, naime upalio sam auto normalno je radio sa podignutim sauhom jedno 5-10 min i onda je odjednom pao broj obrtaja na 100-200 skoro pred gašenje. Jutros krenem na posao upalim auto i opet isto dovezao sam se do posla na varku gasom ali na leri i dalje 100-200 obrtaja. Može li neko da mi pomogne i objasni šta mi je činiti, odnosno šta je u pitanju. I NAPOMINJIM DA MI STALNO GORI LAMPICA SA IZGLEDOM MOTORA NA INSTRUMENT TABLI.Hvala najlepše
Može da bude svašta, kablovi, svećice bobina - to ti je ono najbezbolnije, a sigurno može da bude još mnogo toga. Pa ti pođi od toga šta si kada menjao...

Pozdrav.

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Problem sa ler gasom pomoć

od darijailija » Čet Jan 12, 2017 10:04 pm

Moze da bude problem sa step motoricem i klapnom gasa,koju treba ocistit,mozda problem sa protokomerom... :think:
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

Korisnikov avatar
rudar
Standardan član
Standardan član
Postovi: 81
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 2:55 pm

Re: Problem sa ler gasom pomoć

od rudar » Pet Jan 20, 2017 11:01 pm

Prvo dijagnostika, brisanje eventualno nakupljenih grešaka, pa tek onda seciranje delova... Slično iskustvo sam imao sa Coltom 1.3, 2005-to, nije bilo ništa hardverski, samo pobrisane greške i mada to nije bilo neophodno, ubačen novi softver u komp.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Problem sa ler gasom pomoć

od DJ DEX » Sub Jan 21, 2017 12:48 pm

Prvo dijagnostika, brisanje eventualno nakupljenih grešaka, pa tek onda seciranje delova... Slično iskustvo sam imao sa Coltom 1.3, 2005-to, nije bilo ništa hardverski, samo pobrisane greške i mada to nije bilo neophodno, ubačen novi softver u komp.
Ovo ne važi za Karizmu.Totano je drugačiji princip.Kod COLT od 2004 klapna gasa je elektronska tj.nema sajlu za gas već kombinacija potenciometar i step motor.
Karizma ima mehanički gas sa sajlom i za ludovanje ler gas aobično bude uzrok klapna gasa,tj.nešto u njenom sklopu. :!:

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 10:35 am