lancer 1.5 1992.
Kvarovi i popravke...

bns
Početnik
Početnik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet Maj 04, 2017 3:05 pm
Lokacija: Novi Sad

lancer 1.5 1992.

od bns » Sre Maj 10, 2017 9:33 pm

dobar dan svima,
kako mi je auto cetvrt veka star, verlo verovatno cu cesto postavljati pitanja ovde :)
pre par nedelja sam kupio lancer 1.5 1992., na oko u odlicnom stanju. imao je jednog vlasnika i razlika izmedju fabrickog stanja i zatecenog je bila jedino u ubrizgavanju ( skinut je ajnspric i stavljen klipni karburator). osnovna falinka muje bila mastan motor. majstor je rekao da pusta na dihtungu glave, sto je odmah i zamenjeno. kad je zavrsena popravka, auto je jako cudno radio kad je hladan ( i pod saugom). rekao mi je i da je karburator neispravan, te sam kupio drugi isti takav. medjutim, problem je i dalje prisutan.
kad ujutro prvi put upalim auto, on kao da radi na tri cilindra. prvo sam mislio da je nesto sa razvodnikom ili kablovima, ali sam uocio da auto dok je pod saugom dimi i da izbacuje vodu na auspuh. drugi mehanicar tvrdi da mesa vodu i ulje i da je taj otezan rad ujutro posledica prisustva vode u nekom cilindru. prvi naravno tvrdi da je to nemoguce. :)

sad stvarno ne znam sta mi je ciniti.
prva je opcija da ponovo skidam i obradim glavu, stavim novi dihtung. kontam da mozda glava nije obradjena kako treba ili je los dihtung. druga opcija je da sve to uradim ali sa drugom glavom ( imam rezervnu, onu koja je skinuta kad je akidan ajnspric).
i treca opcija je da sve to tako ostavim ali nisam siguran da to nece smetati motoru na duzi rok.
eto izlozih svoje muke i molim nekog mudrijeg da pomogne
hvala unapred :)

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: lancer 1.5 1992.

od DJ DEX » Sre Maj 10, 2017 9:54 pm

To je problem kad rade svemogući majstori koji se ne razumeju u Mitsubishi ,obično su to oni vrhunski stručnjaci koji rade sve i znaju sve automobile da porave.
Tvoj problem je više puta prežvakan ovde na forumu ali da ne bi tražio reći ću ti ukratko.Zapušen ti je kanal za povratne gasove .Kanal ide iz ozduvne grane kroz glavu motora i kroz usisnu granu.Rešenje je očistiti kanal.Zbog zapušenog kanala prvi cilindar ne radi dok je hladan i pod sauhom .Kad se ugreje obično proradi.Problem je što stalno čađavi prvu svećicu pa ponekad lošije svećice crknu.

bns
Početnik
Početnik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet Maj 04, 2017 3:05 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: lancer 1.5 1992.

od bns » Sre Maj 10, 2017 9:55 pm

sutra cu da zamenim kablove sa trunkom nade da ce se problem resiti

bns
Početnik
Početnik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet Maj 04, 2017 3:05 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: lancer 1.5 1992.

od bns » Sre Maj 10, 2017 9:57 pm

dex, hvala ti puno, sutra cu da odem da uradim to. danas je promenejna i izduvna grana jer je malo napukla. treba je ponovo skinuti ?

bns
Početnik
Početnik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet Maj 04, 2017 3:05 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: lancer 1.5 1992.

od bns » Sre Maj 10, 2017 10:05 pm

bez veze mi je sad da navodim ime servisa u kom je to radjeno, ali radi se o vrlo poznatom servisu za japanska vozila u novom sadu. prvo me je zajebao da kupim nov karburator a onda za malo i da ponovo skidam glavu. kako god, vazno je da znam kako da resim problem. hvala ti jos jednom.
a sta mislsi o vracanju ajnsprica? imam sve delove osim kompjutera

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: lancer 1.5 1992.

od DJ DEX » Čet Maj 11, 2017 10:17 am

bez veze mi je sad da navodim ime servisa u kom je to radjeno, ali radi se o vrlo poznatom servisu za japanska vozila u novom sadu. prvo me je zajebao da kupim nov karburator a onda za malo i da ponovo skidam glavu. kako god, vazno je da znam kako da resim problem. hvala ti jos jednom.
a sta mislsi o vracanju ajnsprica? imam sve delove osim kompjutera
Вероватно си био у Трио сервису ал то је доказ управо онога што сам ја рекао.Није никкав проблем да наведеш код кога си то радио.Прави мајстори се на грешкама уче.Не можемо сви да радимо све и да будемо доктори за све .Ја таквог доктора нисам још упознао.Докторе мајсторе за појединачне марке јесам
Враћање на директно убризгавање повлачи питање исплативости тог захвата.Чак и да имаш све делове нећеш много добити са тим потезом.Ако погледамо чињеницу да би вратио 27.година старе електронске компоненте можеш чак у будућноости да имаш више проблема.
Куповином нових каблова проблем нећеш решити ако је проблем до запушених канала за повратне гасове.Ако већ купујеш каблове гледај да то буде квалитет.Купи ТЕСЛА каблове они су нјабоље решење.Никако немој узимати SEIWA.Seiwa је тешко ђубре од каблова а купиш ново и мислиш да си направио посао.
Нажалост у Новом Саду нема уско специјализован сервис за Митсу возила.

bns
Početnik
Početnik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet Maj 04, 2017 3:05 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: lancer 1.5 1992.

od bns » Čet Maj 11, 2017 10:41 am

Dex, hvala ti jos jednom na iscrpno odgovorima. Za kablove sam napisao ne videvši tvoj odgovor. Razumeo sam šta je problem ali te molim za neke instrukcije jer dva mehaničara koje sam pitao nemaju pojma sta je taj kanal i kako se čisti. U onaj 'specijalizovani' japanski, neću da se vracam

bns
Početnik
Početnik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet Maj 04, 2017 3:05 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: lancer 1.5 1992.

od bns » Pon Maj 15, 2017 10:50 am

molim za pomoc ako neko zna kakav je to kanal.
jedino slicno sto sam nasao je kanal koji ide iz ventil dekle preko jednosmernog ventila i gumenog creva do usisne grane. pretpostavljam da to dalje ide do pecurke koja ( opet pretpostavljam) pravi neki vakum za karburator. ventil sam ocistio a onu pecurku ne mogu da skinem, pokvario sam glavu jednog srafa.

Korisnikov avatar
gile
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 583
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 7:58 am
Lokacija: arandjlovac grad pod bukuljom

Re: lancer 1.5 1992.

od gile » Sub Maj 20, 2017 10:47 am

molim za pomoc ako neko zna kakav je to kanal.
jedino slicno sto sam nasao je kanal koji ide iz ventil dekle preko jednosmernog ventila i gumenog creva do usisne grane. pretpostavljam da to dalje ide do pecurke koja ( opet pretpostavljam) pravi neki vakum za karburator. ventil sam ocistio a onu pecurku ne mogu da skinem, pokvario sam glavu jednog srafa.

ne ljuti se ali ...
:twisted: :twisted: :evil: :evil: :problem: :problem: :crazy: :crazy:
PREKINI DA PRETPOSTAVLJAS
brate idi kod dexa majstora
platis ZNANJE-SKOLU i naucis nesto!!!! NE BOJ SE NECE TE ODRATI !!!!!
popijes kafu,ispricas se sa majstorom,pogledas jos nesto oko auta ,pitas majstora za jos neku stvar sitnicu tamo vamo ....kupis pivo...
kad izadjes iz garaze imaces osmeh na licu jer ti auto radi dobro ,ti nesto naucio,malo se provozao , naucio si nesto,izduvas auto malo na autoput .... sta hoces vise !!!!
PA NE MOGU SVI DA BUDU PILOTI ,MESARI ,BABICE ,GINEKOLOZI (i ako vole onu pustu vaginu)......
ne ljuti se ,mislim ti najbolje ...razmisli bar malo o ovome sto sam ti napisao :wave:

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: lancer 1.5 1992.

od darijailija » Ned Maj 21, 2017 7:10 pm

Poslusaj Giletov savet i neces pogresiti :thumbup: :D
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 6:21 pm