Mitsubishi Carisma 1.8 gdi-PROBLEM!!!
Kvarovi i popravke...

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Mitsubishi Carisma 1.8 gdi-PROBLEM!!!

od coggo » Sre Feb 09, 2011 10:24 pm

Tek što sam pristigao u (jedan od najmlađih) klub kad eto problem na mom autu.Danas kada sam pošao na posao standardna procedura,palim auto da odradi toliko da se pomeri skala za temperaturu,pa tek onda pokret.Tek što sam ga upalio čuju se 2-3 pucanja iz auspuha i motor počinje da trokira.Broj oobrtaja neuobičajno viši za hladan motor pri čemu br.obrtaja varira a trokiranje se u krug smenjuje sa smirenijim radom.Na leru i u vožnji gas se sam dodaje i oduzima.Na uzbrdici nema snage.Do danas nisam imao nikakvih problema,motor prosto prede,skoro nečujan i miran.Išao sam kod svog mehaničara,nije našao konekciju za dijagnostiku pa predpostavlja da to može da reši njegov kolega autoelektričar.Ima li neko da zna gde se nalazi priključak za proveru (tek toliko da se ne gubi na vremenu prilikom pretraživanja) i kojom metodom se vrši provera? Ima li neko da je imao sličan problem? Sutra idem kod autoelktričara.Svaka pomoć u smislu saveta,prepoznavanja ili poznavanja navedenog problema će dobro doći!U pitanju je Mitsubishi Carisma 1.8 GDI,2002 godište.Unapred zahvalan Cogo-Loznica,pozdrav!

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: Mitsubishi Carisma 1.8 gdi-PROBLEM!!!

od coggo » Sre Feb 09, 2011 10:27 pm

Tek što sam pristigao u (jedan od najmlađih) klub kad eto problem na mom autu.Danas kada sam pošao na posao standardna procedura,palim auto da odradi toliko da se pomeri skala za temperaturu,pa tek onda pokret.Tek što sam ga upalio čuju se 2-3 pucanja iz auspuha i motor počinje da trokira.Broj oobrtaja neuobičajno viši za hladan motor pri čemu br.obrtaja varira a trokiranje se u krug smenjuje sa smirenijim radom.Na leru i u vožnji gas se sam dodaje i oduzima.Na uzbrdici nema snage.Do danas nisam imao nikakvih problema,motor prosto prede,skoro nečujan i miran.Išao sam kod svog mehaničara,nije našao konekciju za dijagnostiku pa predpostavlja da to može da reši njegov kolega autoelektričar.Ima li neko da zna gde se nalazi priključak za proveru (tek toliko da se ne gubi na vremenu prilikom pretraživanja) i kojom metodom se vrši provera? Ima li neko da je imao sličan problem? Sutra idem kod autoelktričara.Svaka pomoć u smislu saveta,prepoznavanja ili poznavanja navedenog problema će dobro doći!U pitanju je Mitsubishi Carisma 1.8 GDI,2002 godište.Unapred zahvalan Cogo-Loznica,pozdrav!
Samo da dodam da nemam udrađen plin.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Mitsubishi Carisma 1.8 gdi-PROBLEM!!!

od DJ DEX » Sre Feb 09, 2011 10:55 pm

Koliko je presao auto?Proveriti bobine i zameniti svecice.Za taj motor iskljucivo idu iridijumske svecice koje se menjaju na 100000km.Meni mirise na bobinu

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: Mitsubishi Carisma 1.8 gdi-PROBLEM!!!

od coggo » Sre Feb 09, 2011 11:14 pm

Koliko je presao auto?Proveriti bobine i zameniti svecice.Za taj motor iskljucivo idu iridijumske svecice koje se menjaju na 100000km.Meni mirise na bobinu
Prešao je blizu 100000 hilj.sudeći po papirima.U svakom slučaju hvala,pa ću preporučiti to za proveru.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Mitsubishi Carisma 1.8 gdi-PROBLEM!!!

od DJ DEX » Čet Feb 10, 2011 12:58 am

Vidi iridijumske svecice koje idu na taj model ne mogu vizuelno da se provere one se obicno menjaju iskljucivo prema kilometrazi.

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Mitsubishi Carisma 1.8 gdi-PROBLEM!!!

od TRIO_driver » Čet Feb 10, 2011 9:27 pm

I nijedan majstor ne moze da proveri sto posto jel bobina ili komutator, preporuka da se menjaju u paru..
Slika

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Mitsubishi Carisma 1.8 gdi-PROBLEM!!!

od DJ DEX » Čet Feb 10, 2011 10:52 pm

GDI ima 4 bobine i nema klasican komutator malo je kompleksniji motor neuobicajen i nije ni slican nijednom drugom benzinskom motoru.Ludi Japanci su sa ovim motor spojili tehnologiju dizel i benzinskog motora.

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Mitsubishi Carisma 1.8 gdi-PROBLEM!!!

od TRIO_driver » Pet Feb 11, 2011 9:36 am

Mislio sam na opsti princip, jer stalno imam situacije kad ljudi hoce jedno ili drugo, i po Marfijevom zakonu, uvek je ono drugo... :lol:
Slika

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: Mitsubishi Carisma 1.8 gdi-PROBLEM!!!

od coggo » Pet Feb 11, 2011 6:45 pm

Automehaničar (kod koga inače održavam auto) je na motoru skinuo crevo koje ide sa filtera vazduha,ispostavilo se da klapna koja propušta vazduh ne radi,blokirana.Postupak rada je došao kao posledica što motor nije hteo da upali.Deo sa klapnom je skinut i očišćen od gareži i koječega,motor sad startuje al klapna ne reaguje dok se ne pomeri fizički,majstor sumnja na magnet koji vrši otvaranje-zatvaranje,bombine proverene-ispravne.Preko dijagnostike kvar se završava na toj klapni.Gde može da se kupi taj deo (sa klapnom-kako se već stručno zove),nov ili polovan i zna li neko koliko košta?

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: Mitsubishi Carisma 1.8 gdi-PROBLEM!!!

od coggo » Pet Feb 11, 2011 6:48 pm

Nisam pitao dali su svećice ispravne,ostalo je da proveri.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gosta

Danas je Pet Mar 29, 2024 5:20 pm