Mitsubishi Carisma 1.8 gdi-PROBLEM!!!
Kvarovi i popravke...

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Mitsubishi Carisma 1.8 gdi-PROBLEM!!!

od TRIO_driver » Pet Feb 11, 2011 7:15 pm

Klapna se zove leptir, tj. leptir na usisnoj grani.

Ako je tu greska, verovatno ti je otisao senzor leptir gasa, njemu ECU diriguje kako i koliko da otvori klapnu, da bi motor uvukao vazduh i zapalio smesu..
Slika

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: Mitsubishi Carisma 1.8 gdi-PROBLEM!!!

od coggo » Pet Feb 11, 2011 7:20 pm

Jel imaš ti možda senzor ili taj deo kompletan sa leptirom,ili da mi preporučiš nekoga ko ima?

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: Mitsubishi Carisma 1.8 gdi-PROBLEM!!!

od coggo » Pet Feb 11, 2011 7:32 pm

Jel imaš ti možda senzor ili taj deo kompletan sa leptirom,ili da mi preporučiš nekoga ko ima?
Sudeći po ponudi delova za japance preko interneta pretpostavljam da si TRIO_driveru povezan sa Trio Motorsom.Zato sam ti se obratio,nadam se da nisam pogrešio.

Korisnikov avatar
brandzoni
Standardan član
Standardan član
Postovi: 111
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 9:07 pm
Lokacija: Novi Sad, severna Srbija

Re: Mitsubishi Carisma 1.8 gdi-PROBLEM!!!

od brandzoni » Pet Feb 11, 2011 9:19 pm

Tvoj majstor je u pravu, olabavili su ti se magneti tog el. motora sto pokrece klapnu i zato nema normalan rad tj. nece da se vraca u prvobitan polozaj. Ali ima spasa jer ti magneti mogu za se zalepe sa specijalnim lepkom koji trpe temperature reda 150C . Inace kazu da je taj senzor skupa stvar(150$) pa treba malo opreza pri rastavljanju/sastavljanju ali nije neki bauk- u ostalom evo mog izvora informacija:



pokazi ovaj klip majstoru ako nije siguran, ja mislim da vredi pokusati.. u ostalom ne kosta puno a moze da uspe.. ja bih ovo i sam pokusao koliko je covek to dobro pojasnio u klipu.. srecno..
Poslednja izmena od brandzoni u Ned Mar 27, 2011 8:50 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Окупација или слобода! / Okupacija ili sloboda!
http://www.youtube.com/watch?v=JD-vnh2hkGw

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: Mitsubishi Carisma 1.8 gdi-PROBLEM!!!

od coggo » Pet Feb 11, 2011 10:03 pm

:wave: brandzoni.100% da si u pravu,vredi pokušati!Prošlo kako trba ili ne,može da se uradi sa velikim šansama za uspeh!

Korisnikov avatar
brandzoni
Standardan član
Standardan član
Postovi: 111
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 9:07 pm
Lokacija: Novi Sad, severna Srbija

Re: Mitsubishi Carisma 1.8 gdi-PROBLEM!!!

od brandzoni » Pet Feb 11, 2011 11:14 pm

Kod mene na benz. 1.6 je bio slucaj da spusta obrtaje na leru skoro do gasenja,pogotovo kada se ukljuci neki od vecih potrosaca tipa grejac,svetla i u pitanju je bio zaprljan leptir na toj usisnoj grani.. tada sam malo istrazivao i dosao do ovog,zlata vrednog, klipa.. Nadam se da ce biti od pomoci tebi a i drugima..
Окупација или слобода! / Okupacija ili sloboda!
http://www.youtube.com/watch?v=JD-vnh2hkGw

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Mitsubishi Carisma 1.8 gdi-PROBLEM!!!

od DJ DEX » Sub Feb 12, 2011 11:14 am

Ovaj klip moze da pomogne u slucaju kad je klapna sa step motorom koji pomera leptir gasa umesto sajle za gas.Kod novije GDI CARISMA leptir gasa uopste nema sajlu za gas.Inace GDI motori prave ogromne kolicine garezi u usisnoj grani kao posledica EGR ventila koji vraca deo izduvnih gasova u usisnu granu i na ta nacin obogacuju smesu pa smanjuju potrosnju.
Model kalpne ili ti leptira gasa na klipu je noviji model sa step motorom na klapni na kome se mogu lepiti magneti. Proveri da li imas sajlu za gas sa obicnom klapnom ili drugu varijantu.Ciscenje klapne bi trebalo da bude cesta praksa kod ovih motora jer se brzo prlja,a ako se to cesto desava treba blokirati gasove iz EGR ventila.To se obicno desava i kad je prljav katalizator-zapusen.Probaj ovo sa klapnom al mislim da detonacije dolaze ipak od struje najverovatnije od svecica.Ako nisi prvi vlasnik i ne znas dal su svecice menjane ti ih zameni jer GDI ne podnosi lose svecice a vlasnici ih cesto ne menjaju jer su poprilicno skupe.U NGK varijanti kostaju oko 6000din 4 kom.Sad su se na trzistu pojavile i BRISK svecice koje su takodje dobre a ima ih u iridijum,platinium i tuning varijant i znatno su jeftinije od NGK.POZDRAV

Korisnikov avatar
brandzoni
Standardan član
Standardan član
Postovi: 111
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 9:07 pm
Lokacija: Novi Sad, severna Srbija

Re: Mitsubishi Carisma 1.8 gdi-PROBLEM!!!

od brandzoni » Sub Feb 12, 2011 1:16 pm

motor sad startuje al klapna ne reaguje dok se ne pomeri fizički,majstor sumnja na magnet koji vrši otvaranje-zatvaranje,bombine proverene-ispravne.Preko dijagnostike kvar se završava na toj klapni.
Zbog ove recenice sam postavio klip,da ne bude zabune,nisam strucan i ne zelim da me ljudi shvate kao nekog pametnjakovica, samo se trudim da pomognem sa ovo malo mog iskustva.
@DJ DEX, sjajno objasnjeno da i laik moze da razume. Ako nekad budem imao nekih problema znam kome cu da se obratim ;) a nece me mrzeti ni da dodjem do tebe za bg.. Po meni,imas ono sto malo majstora poseduje teoriju,prakticno znanje i ljubav prema svom poslu, a plus citam iz komentara na forumu da ne deres kozu sa ledja ljudima, tako da.. :clap: :thumbup:

Da ne duzim, toliko od mene na ovu temu. Pozdrav i coggo-u srecno resavanje problema. :wave:
Окупација или слобода! / Okupacija ili sloboda!
http://www.youtube.com/watch?v=JD-vnh2hkGw

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: Mitsubishi Carisma 1.8 gdi-PROBLEM!!!

od coggo » Sub Feb 12, 2011 1:23 pm

HVALA PUNO,SVIMA :thumbup: !!!

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: Mitsubishi Carisma 1.8 gdi-PROBLEM!!!

od coggo » Sub Feb 12, 2011 10:37 pm

DJ DEXE,interesuje me mogu li se koristiti-privremeno obične svećice,dok ne nabavim kvlitetnije koje si predložio?Od dokumentacije koja svedoči o verodostojnosti kilometraže imam samo karton sa podatcima o zameni guma na autu,broj pređenih kilometara prilikom svake montaže po datumima i to se slaže sa dosadašnjih 97500km-pređenih.Svećice svakako menjam u kompletu čim nabavim.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gosta

Danas je Pet Mar 29, 2024 8:18 am