FILTERI
Kvarovi i popravke...

Korisnikov avatar
mrburns
Početnik
Početnik
Postovi: 19
Pridružio se: Sub Avg 22, 2015 6:24 pm

Re: FILTERI

od mrburns » Pon Sep 28, 2015 12:06 am

Ja sam karburator edition :D
Hvala DeX :)

dadas
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Mar 22, 2016 9:32 pm

Re: FILTERI

od dadas » Uto Mar 22, 2016 9:52 pm

Drugari može li mala pomoć:
Space star2002g1,6cca,benzin,72kwh
Kako se mijenja filter goriva pošto je u rezervoaru ili se samo čisti i naravno gdje se može kupiti?
Hvalaaaaa

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: FILTERI

od DJ DEX » Uto Mar 22, 2016 10:26 pm

Drugari može li mala pomoć:
Space star2002g1,6cca,benzin,72kwh
Kako se mijenja filter goriva pošto je u rezervoaru ili se samo čisti i naravno gdje se može kupiti?
Hvalaaaaa
Nikako ako ga nema pod haubom :!:

dadas
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Mar 22, 2016 9:32 pm

Re: FILTERI

od dadas » Sre Mar 23, 2016 12:12 pm

Hvalaaaaaa na brzom odgovoru :)
Imam još jedan problemčić:
Varirao mi je ler gas pri okretanju volanu,uključivanju svjetala,a nročito kad uključim klimu.Skakutao je gore,dole pa se malo smiri...
Promijenio sam motorić ler gasa(polovan kupio) i očistio klapnu ler gasa i onda kreću druga dešavanja:
Pri prvom paljenju dok je hladan motor,skoče obrtaji na 2000 pa naglo padnu pa se lagano povećavaju ali ako uključim potrošače opet padnu pa se lagano podižu,a kad motor postigne radnu temperaturu pri uključenju potrošača ler gas pada i ne vraća se u normalu.
Par puta sam restartovao računar skidajući kleme(Čak i po cijelu noć).
I na krsju kupio sam polovnu klapnu ler gasa zajedno sa step motorom i snzorom položaja klapne.
očišćena,ugrađena,restart......
pri prvom paljenju skoče obrtaji na 1500 i ako ništa ne uključujem i ne vozim polako spadnu(kako se grije motor) na 750-800 i ako neke potrošače upalim ili vozim skoče obrtaji pa se vrate ali ostanu na 1100 i nikako dole :o
Išao sam na dijagnostiku ali pošto majstor nema originalnu sa ovom ništa ne može.
U Banja Luci nema niko originalnu dijagnostiku,a nemamo ni ovlašten servis za mitsubishi.
Ima u sarajevu,a vidim da ima i u Beogradu.
Da li poslije popravke moram na dijagnostiku da se ponište greške i da li te neponištene greške možda prave problem?
Zaboravih reći da je majstor provjeravao da ne falša vazduh negdje ali nije našao.
Imam i ugrađen plin ali je obični i ide na klapnu ler gasa.
Da nisu tu neki problemi.... :?
Ako može neka pomoć bio bih zahvalan....

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: FILTERI

od DJ DEX » Sre Mar 23, 2016 9:31 pm

Hvalaaaaaa na brzom odgovoru :)
Imam još jedan problemčić:
Varirao mi je ler gas pri okretanju volanu,uključivanju svjetala,a nročito kad uključim klimu.Skakutao je gore,dole pa se malo smiri...
Promijenio sam motorić ler gasa(polovan kupio) i očistio klapnu ler gasa i onda kreću druga dešavanja:
Pri prvom paljenju dok je hladan motor,skoče obrtaji na 2000 pa naglo padnu pa se lagano povećavaju ali ako uključim potrošače opet padnu pa se lagano podižu,a kad motor postigne radnu temperaturu pri uključenju potrošača ler gas pada i ne vraća se u normalu.
Par puta sam restartovao računar skidajući kleme(Čak i po cijelu noć).
I na krsju kupio sam polovnu klapnu ler gasa zajedno sa step motorom i snzorom položaja klapne.
očišćena,ugrađena,restart......
pri prvom paljenju skoče obrtaji na 1500 i ako ništa ne uključujem i ne vozim polako spadnu(kako se grije motor) na 750-800 i ako neke potrošače upalim ili vozim skoče obrtaji pa se vrate ali ostanu na 1100 i nikako dole :o
Išao sam na dijagnostiku ali pošto majstor nema originalnu sa ovom ništa ne može.
U Banja Luci nema niko originalnu dijagnostiku,a nemamo ni ovlašten servis za mitsubishi.
Ima u sarajevu,a vidim da ima i u Beogradu.
Da li poslije popravke moram na dijagnostiku da se ponište greške i da li te neponištene greške možda prave problem?
Zaboravih reći da je majstor provjeravao da ne falša vazduh negdje ali nije našao.
Imam i ugrađen plin ali je obični i ide na klapnu ler gasa.
Da nisu tu neki problemi.... :?
Ako može neka pomoć bio bih zahvalan....
Zamolio bih te da otvoriš NOVU TEMU u Tehnička Pitanja-Mehanika :!:

Korisnikov avatar
Sedicivalvole
Početnik
Početnik
Postovi: 16
Pridružio se: Uto Jul 19, 2016 12:29 am
Lokacija: Split, HR

Re: FILTERI

od Sedicivalvole » Uto Nov 08, 2016 12:13 am

Mene zanima da li sve Carisme (1.6 benzin) imaju filter goriva? Zanima me zato što mi se čini da moja nema!
Mitsubishi Carisma 1.6 73 kW 2000.g.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: FILTERI

od DJ DEX » Sre Nov 09, 2016 5:19 pm

Nemaju svi modeli.Novija generacija nema.Ako ga ima nalazi se kod glavnog kočionog cilindra

Korisnikov avatar
Sedicivalvole
Početnik
Početnik
Postovi: 16
Pridružio se: Uto Jul 19, 2016 12:29 am
Lokacija: Split, HR

Re: FILTERI

od Sedicivalvole » Sre Nov 09, 2016 9:31 pm

Moja je 2000. godište i očito ga nema. Nije mi jasno zašto Mitsubishi, ali i ostali proizvođači, ne stavljaju filter benzina. Nisu tankovi na benzinskim pumpama baš tako čisti, a injektori su itekako osjetljivi.
Mitsubishi Carisma 1.6 73 kW 2000.g.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: FILTERI

od DJ DEX » Čet Nov 10, 2016 11:42 am

Moja je 2000. godište i očito ga nema. Nije mi jasno zašto Mitsubishi, ali i ostali proizvođači, ne stavljaju filter benzina. Nisu tankovi na benzinskim pumpama baš tako čisti, a injektori su itekako osjetljivi.
Kod tih modela koji nemaju filter externi postoji filter u rezervoaru u sklopu kućišta pumpe.

Korisnikov avatar
Sedicivalvole
Početnik
Početnik
Postovi: 16
Pridružio se: Uto Jul 19, 2016 12:29 am
Lokacija: Split, HR

Re: FILTERI

od Sedicivalvole » Čet Nov 10, 2016 11:01 pm

Moja je 2000. godište i očito ga nema. Nije mi jasno zašto Mitsubishi, ali i ostali proizvođači, ne stavljaju filter benzina. Nisu tankovi na benzinskim pumpama baš tako čisti, a injektori su itekako osjetljivi.
Kod tih modela koji nemaju filter externi postoji filter u rezervoaru u sklopu kućišta pumpe.
Da li ga je potrebno mijenjati?
Mitsubishi Carisma 1.6 73 kW 2000.g.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 11:30 am