Mitsubishi ASX 1.8 did Suction Control Valve
Kvarovi i popravke...

Bojanb
Početnik
Početnik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet Okt 15, 2021 1:22 pm

Mitsubishi ASX 1.8 did Suction Control Valve

od Bojanb » Pet Maj 05, 2023 6:42 pm

Pozdrav,
Vlasnik sam Mistubishi ASX 1.8 did 116 ks i imam problem sa neobičnim mehaničkim zvukom (kako mi se čini dolazi iz motora) koji se javlja kada uzbrzavam (najglasniji kad idem iz 2 u 3 i iz 3 u 4 na 2000 do 2500 obrtaja). Proveravali smo sa majstorom, egr-u je crkla vakum membrana pa sam menjao egr. Pošto je egr nije radio neko vreme morao sam da perem DPF i usisnu granu. Zamenio sam i pk kais sa zatezacem, vodenu pumpu i kais. Turbina je ok, auto super vuče ali je taj zvuk koji nervira i dalje tu. Bio sam kod bosch-iste, prikačio dijagnostiku i gledao je neke parametre dok je auto na parkingu (mada sam par puta pitao coveka sto ga ne provozamo da vidi kako se ponasa u voznji). Pri davanju gasa pritisak je skocio sa oko 300 MPa na 900 MPa, pa mi je reko da je sigurno otišao regulator pritiska i da se motor zaliva većom količinom goriva. Kolko sam to specifikacijama našao to se kod ovog motora zove Suction Control Valve, sa kataloškim brojem 1460A062. Ne mogu nigde da nadjem deo, na jednom mestu su ponudili original koji se čeka 20 dana i košta oko 500 e. Neki savet, šta da radim, gde da tražim deo, preporuka za nekog majstora koji bolje poznaje ovaj motor?


Last bumped by Bojanb on Pet Maj 05, 2023 6:42 pm

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 4:41 pm