Mitsubishi ASX 1.8 did menjac
Kvarovi i popravke...

Bojanb
Početnik
Početnik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet Okt 15, 2021 1:22 pm

Mitsubishi ASX 1.8 did menjac

od Bojanb » Uto Apr 18, 2023 4:12 pm

Pozdrav,

Krenuo je juce da me zeza menjac, teze ide u prvu, drugu. Hoce ponekad da zaglavi i na desnu stranu. rastavili smo sve sa majstorom, proverili sajlice, poluge sve je ok. Mastor kaze da nije do kvacila, odvaja radi lepo. Ne bi jos da otvaramo menjac, zna li neko sta moze da bude?

RPM
Početnik
Početnik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto Jun 27, 2023 10:39 pm

Re: Mitsubishi ASX 1.8 did menjac

od RPM » Uto Jun 27, 2023 11:00 pm

Std problem za asx. Otisli su sinhroni 1 i 2 brzine a to sto glavi mora se rasturi menjac. L200 2016 ima problem da ispada iz 3,fabricka greska.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Mitsubishi ASX 1.8 did menjac

od DJ DEX » Sub Dec 02, 2023 10:01 pm

Pozdrav,

Krenuo je juce da me zeza menjac, teze ide u prvu, drugu. Hoce ponekad da zaglavi i na desnu stranu. rastavili smo sve sa majstorom, proverili sajlice, poluge sve je ok. Mastor kaze da nije do kvacila, odvaja radi lepo. Ne bi jos da otvaramo menjac, zna li neko sta moze da bude?

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Mitsubishi ASX 1.8 did menjac

od DJ DEX » Sub Dec 02, 2023 10:07 pm

Pozdrav,

Krenuo je juce da me zeza menjac, teze ide u prvu, drugu. Hoce ponekad da zaglavi i na desnu stranu. rastavili smo sve sa majstorom, proverili sajlice, poluge sve je ok. Mastor kaze da nije do kvacila, odvaja radi lepo. Ne bi jos da otvaramo menjac, zna li neko sta moze da bude?
Nije isključeno da je ipak lamela pri kraju pa neće lepo da odvaja i na taj način praktično na silu upada u brzinu.
Možeš da probaš da pre no što ubaciš u brzinu 2 puta stisneš kvačilo i da vidiš da li ima razlike. Takođe možeš da zameniš ulje u menjaču i da umesto klasičnog ulja za menjač sipaš ATF ulje za automatske menjače.
Kod njega je fabrički LUK plivajući set kvačila pa ne iznenađuju takvi problemi naročito kad je oko 200000km na satu

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 11:59 am