Mitsubishi ASX 1.8 did menjac
Poslato: Uto Apr 18, 2023 4:12 pm
od Bojanb
Pozdrav,
Krenuo je juce da me zeza menjac, teze ide u prvu, drugu. Hoce ponekad da zaglavi i na desnu stranu. rastavili smo sve sa majstorom, proverili sajlice, poluge sve je ok. Mastor kaze da nije do kvacila, odvaja radi lepo. Ne bi jos da otvaramo menjac, zna li neko sta moze da bude?
Re: Mitsubishi ASX 1.8 did menjac
Poslato: Uto Jun 27, 2023 11:00 pm
od RPM
Std problem za asx. Otisli su sinhroni 1 i 2 brzine a to sto glavi mora se rasturi menjac. L200 2016 ima problem da ispada iz 3,fabricka greska.
Re: Mitsubishi ASX 1.8 did menjac
Poslato: Sub Dec 02, 2023 10:01 pm
od DJ DEX
Pozdrav,
Krenuo je juce da me zeza menjac, teze ide u prvu, drugu. Hoce ponekad da zaglavi i na desnu stranu. rastavili smo sve sa majstorom, proverili sajlice, poluge sve je ok. Mastor kaze da nije do kvacila, odvaja radi lepo. Ne bi jos da otvaramo menjac, zna li neko sta moze da bude?
Re: Mitsubishi ASX 1.8 did menjac
Poslato: Sub Dec 02, 2023 10:07 pm
od DJ DEX
Pozdrav,
Krenuo je juce da me zeza menjac, teze ide u prvu, drugu. Hoce ponekad da zaglavi i na desnu stranu. rastavili smo sve sa majstorom, proverili sajlice, poluge sve je ok. Mastor kaze da nije do kvacila, odvaja radi lepo. Ne bi jos da otvaramo menjac, zna li neko sta moze da bude?
Nije isključeno da je ipak lamela pri kraju pa neće lepo da odvaja i na taj način praktično na silu upada u brzinu.
Možeš da probaš da pre no što ubaciš u brzinu 2 puta stisneš kvačilo i da vidiš da li ima razlike. Takođe možeš da zameniš ulje u menjaču i da umesto klasičnog ulja za menjač sipaš ATF ulje za automatske menjače.
Kod njega je fabrički LUK plivajući set kvačila pa ne iznenađuju takvi problemi naročito kad je oko 200000km na satu