Vadim automatik menjač a ubacujem manuelni.
Sam svoj majstor, vaši projekti...

Korisnikov avatar
Muxi
Početnik
Početnik
Postovi: 22
Pridružio se: Pet Sep 28, 2012 3:47 pm

Vadim automatik menjač a ubacujem manuelni.

od Muxi » Uto Nov 20, 2012 6:35 pm

Pozz ljudi. Nisam dugo ulazio na forum,obaveze razne! Nego da vas pitam,dal je neko upućen i znal šta će mi od elektronike falit,šta cu morat prepravljat kad sutra il prekosutra ubacim manuelac? Ja imam micibuši galanta 94g 110kw v6 motor, sila od auta,ima sve živo. U njemu je bio automatic,što sam pre par dana ga rastavio od motora skino i odneo majstoru koji radi samo automatike,i kaže meni majstor negde oko 500 eura popravka,jooj meni mnogo,ajd ti sve kad on to popravi ja moram strahovat kad ce se opet pokvarit,garancija ima al na 1g i to ako su novi djelovi! I tam vam, ponesem ja kuci mjenjac,al imam ja isto takvog stranca micubišia al manuelni mnjenjač i sa jednom glavom 4 klipa a kod mene 2 glave 6 klipova. Ja imam oca radi mehaniku,i šta cemo, i skontamo mi manuelni najbolje,što su nam rekli i ti radnici što rade automatike da je za našu Bosnu i najbolje manuelac i da se može ugradit. Ovih par dana nabavio sam lamelu,korpu i zamajac za 60 eura,koja mi original paše i korpa i zamajac i broj zubi i sve od galanta je isto samo 99g al meni odgovara. Eh jedino sto sam morao kod tokara,da mi po šablonu uradi međuploču,znači mora sve pasat 100%,zašto među ploča,radi alnasera, jer mi ne odgovara radi v6 motora mora da bude s donje strane alnaser a obicno su kod micibušia na gornjoj pozadi. i da ne duljim, ja sam to sve spremio,sutra je ubacivanje manuelca, kvačilo je hidraulično,prenio sam s stranca nam moj i odgovara takođe i ručica mjenjača sa sajlama je prenešena i sve odgovara koda je i bio,jako sam radoznao da vidim oćel mi to uspjet :D Eto ukratko,moj zahvat :D i ako šta ko zna u vezi toga,nek piše ovdje :)

Korisnikov avatar
Muxi
Početnik
Početnik
Postovi: 22
Pridružio se: Pet Sep 28, 2012 3:47 pm

Re: Vadim automatik menjač a ubacujem manuelni.

od Muxi » Ned Dec 30, 2012 10:11 pm

Ljudi zavrsio sam sve,znaci izbacio sam automatik ubacio obicni,danas upalio... i pali na prvi zub ,poluosovine se okrecu kad je u brzinu :) Joj ne mogu da vjerujem sta sam sve ima iskombinovat... Ima samo jedan problem,sad mi nece na kljuc alnaser da okrene,ne dobije struju automat,vec sam ga upalio sto sam sa akumulatora direktno zicom proveo + i upali na prvi zub,sad se moram malo sa elektronikom zabavit, i imaju 3 viska džeka od automatik ostalo oooo :D

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Vadim automatik menjač a ubacujem manuelni.

od DJ DEX » Uto Jan 01, 2013 10:57 pm

Zica za verglsnje je ranije isla preko menjaca jer je moralo da se obezbedi da pali samo u "P" parkingu.To sto sad ne pali nakljuc jednostavno se resava a moras da resis i automat za rikverc svetlo.
Pobuda alnasera ti dolazi preko jednog od ta tri dzeka koji su sad visak od a.menjaca.Neka ti neko daje signal sa brave kao da vergla a ti probnom lampom nadji koja je zica.Kad to nadjes ispratis zicu koja je isla na alnaser za pobudu cini mi se crna sa crvenom linijom i jednostavno prespojis sa zicom iz dzeka.
Postupak je slican sa instalacijom za rikverc s tim sto boju zice koja ti treba mozes da vidis pozadi na stop lampi gde je rikverc svetlo.Pozadi na stop svetlu i u jednom od tri dzeka ti je ista boja zice.Kad je nadjes nadjes u dzekovima + koji ide preko kontakta i taj plus ti ide na davac za rikverc a od davaca druga zica ide na zicu koja ide ka stopaljkama.Jednostavno posle instalacije sajli,pedala,cilindra kvacila i jos mnogo cega ovo je bas jednostavno...POZZ

Korisnikov avatar
Muxi
Početnik
Početnik
Postovi: 22
Pridružio se: Pet Sep 28, 2012 3:47 pm

Re: Vadim automatik menjač a ubacujem manuelni.

od Muxi » Sre Jan 02, 2013 11:44 pm

Aha... ma nisam puno upucen u elektroniku tako da,ne mesam se puno ako ne znam :) tek sam sad procitao,nisam ni ualzio,a hvala na odgovoru, detaljno si to objasnio...i tako cu i da uradim :) Hvala, dobro je kda ima klub o mitsubisijima...to su auta i japanske opcenito :D POZDRAV.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Vadim automatik menjač a ubacujem manuelni.

od DJ DEX » Čet Jan 03, 2013 11:09 am

Ma nije to neka elektronika vise je elektrika al sam se ja viseputa bavio tim projektom pa znam detalje.Ovo je poduhvat koji racuna i limarske i mehanicarske i elektricaske poslove.Tebi svaka cast kad si se u to upustio a licno bi voleo da znam dal si pravio onu adaptacionu plocu za neki menjac ili si stavio manuelnni od takvog modela.

Korisnikov avatar
vladimir.ra
Mitsubishi fanatik
Mitsubishi fanatik
Postovi: 374
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 8:07 pm
Lokacija: SMEDEREVO PRESTONICA SRBIJE !!!

Re: Vadim automatik menjač a ubacujem manuelni.

od vladimir.ra » Čet Jan 03, 2013 12:07 pm

Ja se stvarno izvinjavam sto upadam u vasu konsultaciju, ali moram da kazem, momci, svaka vam cast! :clap:
Ne nazivaju vas dzabe po nekad doktorima!!! :)

Korisnikov avatar
Muxi
Početnik
Početnik
Postovi: 22
Pridružio se: Pet Sep 28, 2012 3:47 pm

Re: Vadim automatik menjač a ubacujem manuelni.

od Muxi » Čet Jan 03, 2013 2:42 pm

aha,ok.vidi...ja sam sad malopre gledao,izvinjavam se imaju 4 džeka, sad sam gledo i na automatskom su ostala 4 ulaza,za ta 4 džeka ja ih zovem, e ima jedan koji dolazi direktno na onu rucicu na automatskom mjenjacu sto je mjenjala N,P,D, JA MISLIM DA JE TO TA, a na tom džeku ima nekih 8 zica,od zuto crne,zelene,sive,crne,crveno zute... pa sad cu ici probat sa lampom p.
Ja sam napominjo gore ranije,da smo morali ubacit tu plocu za pasanje, a mjenjac je isto manuelni od mitsubishija galant samo sa 4 klipa,a ovaj moj je 6 klipova sa dvije glave,i onaj drugi je moj,al njega samo drzim u djelove rezervne,e sa njega sam i uzeo mjenjac,s tim da je s mjenjaca 7 rupa stimalo na rupe sa bloka a 3 nisu,radih ti 3 mi smo pravili tu plocu za pasanje...al problem je bio tu i alnaser ,na toj ploči sam ja morao napravit leziste za alnaser... a ploca je ta od .0,5 cmm... eh kad sam ja tu plocu postavio sve,tih 0,5 cmm mi je udaljilo alnaser od zamajca i bendiks kad izađe ne bi hvato zamajac,e onda sam morao skinut ttijela sa alnasera,jbg aluminijum je pa sam ja to lagano pobrusio na mjeru,tako da lanser ne smije imat lufta a i ona dva uha da lijezu kako treba i to je rijeseno 100 % i pali bez problema. kvacilo mi je hidraulicno,jako dobro :D

Korisnikov avatar
Muxi
Početnik
Početnik
Postovi: 22
Pridružio se: Pet Sep 28, 2012 3:47 pm

Re: Vadim automatik menjač a ubacujem manuelni.

od Muxi » Čet Jan 03, 2013 3:20 pm

DJ DEX...moram te pohvalit... hvala na informaciji uspio sam rijesit za par minuta... ej sta je reci ko se razumije u ovaj dio automobilske struke,a ujedno to je sad meni veliko zananje za u buduce :D kAO STO SAM REKAO U PRETHODNOM POSTU,ONAJ DŽEK OD MJENJACA STO SAM TI NAVEO,nije imao na sebi 8 zica ve 11,i sta cu ja dodem odsjecem taj cek al na džeku tom ostavim jedno 4cmm zica nek ima ako bi kad zatrebo,pa samo prispojit ponovo,eh njega sam odsjeko i ostalo meni tih 11 zica,gledam ja sta cu,uzmem opaljac i spalim ih jedno 3 cmm od vrha, i skontam uzet cu jednu drugu zicu i jednu po jednu isporbat,znaci namotam na zicu i onda dole na onu stopicu na alnaseru,i krenem ja prvu tako uzmem najdeblju iz tog snopa zica,crno zuta mislim, i odem ja da za alnasujem,joj kad gle cuda ono upali,jbt kad nisam seno evo ga reko prva pa muško, i uzmem izolir traku one ostale sve izolujem po baska,ustvari idem sad naci za rikverC tu je i ona hehe :D RUKE TI SE POZLATILE DEX,ja bi crko trazeci po osiguracima,relejima uhhhh :clap:

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Vadim automatik menjač a ubacujem manuelni.

od DJ DEX » Čet Jan 03, 2013 8:47 pm

Ti si prijatelju Doktor :!: :clap: :clap: :clap:
Ja sam radio tu prepravku al nikad se nisam usudio da to odradim sa drugim menjacem koji tipski ne pripada tom motoru.Medju ploca kako je ljudi zovu je za mene nepoznata oblast al kazu majstori koji su budzile Meckine dizel motore u Ladu nivu da je dovoljno dve rupe da se gadjaju da bi se sve ostalo pogodilo.Jednom sam cak popravljao kratkog Pajera gde je nahnadno ubacen motor od 2.0 SOHC motor na postojeci menjac sa medju plocom.
Svaka cast MUXI cestitam na entuzijazmu. :thumbup:

Korisnikov avatar
Muxi
Početnik
Početnik
Postovi: 22
Pridružio se: Pet Sep 28, 2012 3:47 pm

Re: Vadim automatik menjač a ubacujem manuelni.

od Muxi » Čet Jan 03, 2013 9:27 pm

Ma prijatelju,meni je to inspiracija bila, da uradim,uz pomoc oca,tu je bila i opcija 2.0 mjnjac sa 4 klipa al ja necu,slabiji mi,to ce sad auto bit jako ufff kontam jos nadogradit neke uredaje da bude brzi...pa volio bi na trke da idem, ja imam colta vozam al taj cu za posebne prilike haha,kad je kakvu picku smuvat i to...e da bas danas ofarbo felge u narandžasto original felge aluminijske njegove,znaš koja moc...a on zelen :) Nego, ja trazim sad mjenjac od toga original v6, a ovaj nek bude kako ide,al to mi je bio izazov,neces vjerovat znam u iza po noci izac u garazu da vidim sta ce smetat a sta nece,hocel moci il ne, jer tu su mjere vazne 100 % mora bit :) Nego,vidim ti znaš mnogo o tome modelu galantu,ja ga ne vozam dugo, V6 MOTOR ,110 KW,24DOHC,KLIMA,ABS,AIRBAG,ELE PODIZACI,SIBER ELEKTRONSKI,SUSENJE RETROVIZORA MA SVE IMA 95 GODINA,KOLIKO SU PO Tebi kvalitetna auta,nije truho na par mjesta,sto cu ja to povarit sam sebi... preso 250000,udoban boli glava :) ?

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 3:21 pm