Lancer 1990 PREKIDAC GREJACA STAKLA
Sam svoj majstor, vaši projekti...

Korisnikov avatar
brandzoni
Standardan član
Standardan član
Postovi: 111
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 9:07 pm
Lokacija: Novi Sad, severna Srbija

Re: Lancer 1990 PREKIDAC GREJACA STAKLA

od brandzoni » Sub Nov 12, 2011 8:58 pm

Mozes probati da zalemis led direktno na stampane ploce prekidaca. Maglenka ce mozda biti malko teze ali mislim da moze da se zalemi samo provalis prvo sta je plus a sta minus.
Evo primer za instr. tablu sa smd diodom, jeste da nije slicno ali na ovako nesto mislim:

Slika

Diode imaju radni vek i do 100.000 sati sto je po grubom proracunu oko 10 god. ,ako sam dobro izracunao na brzinu, pa ih verovatno necemo vise ni menjati kako ih postavimo, tako da mozes da probas i da ih zalemis.

Ako ces pak probati da nadjes polovne prekidace nemoj se iznenaditi ako ti lupe neku cifru, posto je cena novih orginalnih povelika pa se prodavci polovnih delova vode logikom da polovni deo kosta upola od novog, sto po meni nije realno , nego.. ako budes kupovao polovne prekidace treba prekontrolisati u kakvom su stanju ti drzaci sijalica u njima.
Окупација или слобода! / Okupacija ili sloboda!
http://www.youtube.com/watch?v=JD-vnh2hkGw

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: Lancer 1990 PREKIDAC GREJACA STAKLA

od coggo » Ned Nov 13, 2011 12:26 am

Našao sam od colta prekidače po pristojnoj ceni,lik kaže da su ispravni. Potrebna su mi kućišta za sijalice,pašće mala dorada zbog dužine i mislim da će pasovati. Ako slučajno ne bude moglo neće mi biti žao jer ih dobijam skoro za dž. U tom slučaju prelazim na plan ''B'',to je ovo što si napisao :wave:
PS. Videće se odmah dal paše,ako ne naće se nekom na forumu da trebaju.

Vladimir
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet Okt 27, 2011 12:11 pm

Re: Lancer 1990 PREKIDAC GREJACA STAKLA

od Vladimir » Ned Nov 20, 2011 10:06 pm

Imam problem sa zadnjim grejacem. Kada sa zadnjeg grejaca izvucem jednu od dve buksne prekidac radi (iz zelene menja boju u narandzastu) i ima struje na grejacu. Ali kada su obe strane ukljucene prekidac ne radi. Kako da resim problem?

Korisnikov avatar
bojan lilic
Početnik
Početnik
Postovi: 24
Pridružio se: Pet Dec 03, 2010 5:19 pm

Re: Lancer 1990 PREKIDAC GREJACA STAKLA

od bojan lilic » Pon Feb 20, 2012 5:35 pm

Imam problem sa zadnjim grejacem. Kada sa zadnjeg grejaca izvucem jednu od dve buksne prekidac radi (iz zelene menja boju u narandzastu) i ima struje na grejacu. Ali kada su obe strane ukljucene prekidac ne radi. Kako da resim problem?
Prekidac je los kad nema opterecenja on provodi ali kad nakacis grejac on ne provodi struju, moras da zamenis prekidac ili probaj da rasturis i ocistios kontakte ali je nezgodan za sastavjanje imaj na umu i to. Pozdrav :thumbup:

Korisnikov avatar
bojan lilic
Početnik
Početnik
Postovi: 24
Pridružio se: Pet Dec 03, 2010 5:19 pm

Re: Lancer 1990 PREKIDAC GREJACA STAKLA

od bojan lilic » Pon Feb 20, 2012 5:43 pm

Proverite da li vam zadnji grejac ne radi zbog pokvarenog prekidaca.
Skinite konektore sa grejaca i zakacite na njih unimer ili neku pomocnu sijalicu za kola na 12V.
Ako sijalica ne ukljucuje (nema napona) u pitanju je ili OSIGURAC ili PREKIDAC

U glavnom obradjujemo popravku prekidaca...

1. SKIDANJE MASKI da dodjemo do prekidaca

-skinite masku ispod volana (opisano u popravci krcanja kada se ukljuci migavac)
Slika
Slika
Slika

-skinite masku koja ide oko prekidaca za vazduh, u kojoj su ugradjeni radio itd. = odsrafite 2+2 srafa
Slika
Slika

-skinite masku koja ide oko pokazivaca brzine, u kojoj je ugradjen prekidac = odsrafite 2+1+1 sraf
Slika
Slika
Slika

-iskljucite 2konektora na levoj + i na desnoj strani (lagano pritisnite ispupcenje na gornjoj strani konektora i izvucete)
Slika

-odsrafite 3srafa da bi konacno skinuli prekidac
Slika

2. RASTAVLJANJE PREKIDACA

Slika

-izvadite sijalice = odvrnete u levo za ~2mm i izvucete (pravi trenutak da zamenite neku ako nije radila)
Slika
Slika

-ubacite srafciger u 2 rupice i lagano izvlacenjem rasklopite prekidac (pazljivo kada budete izvlacili da ne izgubite neki deo)
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

3. POPRAVKA SE SVODI NA CISCENJE KONTAKTA
-kontakti ne slici su ocisceni alkoholom
Slika

-lagano sklopite prekidac
Slika

-prilikom vracanja u leziste blago pritisnite prekidac kao da hocete da ukljucite i vratite deo dok ne legne lepo na mesto
-proverite da li prekidac lepo mehanicki funkcionise
Slika

-konacno gotovo
Slika

4. testirajte u kolima pre nego sto sve vratite na mesto

Sto se tice sijalica pojma nemam gde mogu de se kupe, i meni bi trebala neka za zamenu
Ne znam koje je velicine ova u Kelcu, idem u Ponedeljak pa javljem ako pasuje http://kelco.rs/katalog/komponente.php?IDgroupweb=7752, ako ne pasce neko majmunisanje sa diodama

Slika
Slika
Slika

KADA SU ISPRAVNE:
-prkidaci svetle zeleno pri ukljucenoj poziciji
-svetle narandzasto pri ukljcivanju prekidaca (rade samo kada je ukljucen motor ili u poziciji kljuca pred paljenje)
Svaka cast na detaljnom obavestenju , i jedna caka za sledeci put kad skidas tablu da ne skidas masku sa radiom i donji deo sa leve strane volana prilikom montiranja maske oko table donja dva srafa ne dotezes do kraja vec ih nastelujes da donji deo maske ulazi pasent i onda samo skidas gornja dva srafa a doji deo izvuces malo na silu, ja sad sve tako. steta nisam sliko kad sam stavljao sijalicu da mi nisu upaljena svetla i zujalicu da sam zaboravio svetla pa da okacim. :wave:

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Lancer 1990 PREKIDAC GREJACA STAKLA

od DJ DEX » Uto Feb 21, 2012 12:11 am

MALA ISPRAVKA :!: Sve je ovo super al nije imalo potrebe da se skida sve ovo :!: Prekidac zadnjeg stakla moze lepo da se iscupa iz lezista tako sto se tanak safciger zavuce izmedju prekidaca i plastike koja dodje preko instrument table.A sve ostalo kao sto je angelss@ opisao

Korisnikov avatar
kgigor
Standardan član
Standardan član
Postovi: 87
Pridružio se: Sre Mar 14, 2012 1:29 am
Lokacija: kragujevac

Re: Lancer 1990 PREKIDAC GREJACA STAKLA

od kgigor » Sre Sep 05, 2012 3:19 pm

rezervne sijalice za prekidace sam nasao u radnji koja se bavi prodajom komponenti za TV mehanicare
naime
sijalice koje se koriste u elektronici , konkretno lampice u auto kasetofonima i aparatima slicne namene,
imaju precnik 3 mm taman kako nama treba a i zicice su sasvim dovoljne duzine ne treba ih nastavljati (ima cak i viska)jedino je malo kraca(ili niza) ..ali sija istim intenzitetom
dakle nema potrebe za budzenjem
pozz
:wave:
happy wife,heppy life...unhappy wife,as stone cold misery to the rest of your fucking life

Korisnikov avatar
promaseni
Standardan član
Standardan član
Postovi: 58
Pridružio se: Uto Jun 28, 2011 6:23 pm
Lokacija: Beograd

Re: Lancer 1990 PREKIDAC GREJACA STAKLA

od promaseni » Pet Sep 06, 2013 4:37 pm

A za te sijalice od 12V, za radio kasetofone imaju i gumene navlake *kurtoni* u zelenoj, narandžastoj i crvenoj boji koje se samo navuku na balon sijalice.

Postoje i iste takve sijalice kojima je stakleni balon već ofarban u određenu boju.

Za ove stvari mogu da se iskoriste i manje sijalice koje se nalaze u *bajonet* kućištu, tj. one koje se gurnu u rupu na ploči i onda zavrnu za 90 stepeni, samo ih treba isčačkati iz plastike. Ove sijalice se koriste kod nekih modela za osvetljenje instrument table

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 7:50 pm