KUPUJEM CARIZMU 1.6
Kupovina i prodaja...

nik_sloter
Početnik
Početnik
Postovi: 10
Pridružio se: Sub Jan 23, 2016 5:06 pm

KUPUJEM CARIZMU 1.6

od nik_sloter » Ned Jan 24, 2016 4:22 pm

Pozz drugari :D imam jedno pitanje vezanu za kupovinu Carizme 1.6
Auto sam nedavno gledao i na prvi pogled mi nije ulila neko poverenje jer je estetski zapustena pa me je to malo odbilo u startu sama limarije je ok malo je zadnji branik opusten odnosno nije fiksiran na levom kraju kod krila pa postoji veci zarez ili ti luft a i pokazao je malo korozije ali nista strasno jer je stvarno malo.
Unutra je bas lose odrzavan na primer rucica tj rukohvat vozacevih vrata je polomljen, svuda po malo je enterijer kao "zinuo"(pokusavam sto preciznije da se izrazim da znate o cemu pisem) prljav i vidi se da nije ciscen 100godina,gasni podizaci gepeka ne funcionisu,kod suvozacevih vrata treba staviti plastiku za el.podizace tako jos neke sitnice koje u principu nisu strasne al bodu oci ako me razumete. :o
Prednost ovog auta je sto je presao 159000 i sto ga vozi zena dugi niz godina tako bar kaze muz koji prodaje :lol: auto,inace imaju dva auta kupili su zeni manji reno clio i ovaj prodaju.
Covek mi dao da probam auto upalio sam ga bez problema i ako je bilo hladno a nije paljen namenski zbog mog dolaska vidim da je autom.gas ukljucio odmah, obrnuo sam tu po kraju jedan krug al nista mi to nije znacilo jer je deo gde sam vozio sa uskim ulicama i ne moze se govoriti o nekoj test voznji,vise ono da mi prodavac ucini kao aj probaj( ai ja sam sam dugogodisnji vozac dizelasa pa nisam bas merodavan da osluskujem rad benzinca :roll: ).Auto je za to kratko vreme lepo radio sta znam bar meni se tako ucinilo al opet napominjem suvise je to bila kratka voznaj nije se ni motor ugrejao.
Elem moje pitanje glasi da li se ispalti kupovina ovakvog auta pod uslovom da mu je motor kolko tolko sacuvan pa ulagati polako u enterijer i ono sto mora po pitanju redovnog odrzavanja i potrosnog materijala ili izbegavati ovu kupovinu jer moze da bude "macka u dzaku".Malo me buni to sto ako je vozila zena kako nije malo povela racuna o cistoci i enterijeru pa se otud i mislim ako nije na tim stvarima vodila racuna kako li ce onda oko motora i tih stvari kada ne zna sta i kako.
Kaze da je redovno odrzavavn u Japan autu i spreman je da spusti cenu. Eto ako sam nesto propustio da napomenem vi me pitajte a ja molim sve one sa iskustvom po pitanju Carizme da mi odgovore mozda bi i DJ DEX pomogao naravno svi su odgovori dobro dosli.

Hvala unapred svima i jos jedan pozdrav od buduceg vlasnika Micubisija Carizme!!

nik_sloter
Početnik
Početnik
Postovi: 10
Pridružio se: Sub Jan 23, 2016 5:06 pm

Re: KUPUJEM CARIZMU 1.6

od nik_sloter » Ned Jan 24, 2016 6:01 pm

Dobio odgovor od DJ DEX-a kaze da je enterijer boljka kod svih 1.6 varijanti nesto bolja kod jacih modela da ne brine brigu nego da kupim auto jer jsve ostalo jako dobro radi na tom modelu :D

Jos jedno havala na savetu i pomoci :clap:

nik_sloter
Početnik
Početnik
Postovi: 10
Pridružio se: Sub Jan 23, 2016 5:06 pm

Re: KUPUJEM CARIZMU 1.6

od nik_sloter » Uto Jan 26, 2016 7:10 pm

Pozz Vladimire

Bio sa Dex-om na gledanju auto ima sto ti kazes gomilu stvari koje na prvi pogled nisu nesto al kada se sve sabere i oduzme ima dosta zezanja oko limarije,enterijera,menjaca i koje kakvih jos sitnica.Na prvi pogled je ok al kako ga sve vise gledas tako samo isplivavaju neki problemi..da sumiram skuplja dara nego mera..
Sto kaze Dex razocarao sam se kako izgleda...pa oni nisu u opste vodili racuna o autu toliko da auto nema ulja i vode ej bre!!

U svakom slucaju hvala svima i tebi na kontruktivnim savetima. :clap:
I dalje smo u potrazi za autom ako cujete za nekog dobrog japanca slobodno me kontaktirajte.

Korisnikov avatar
vladimir.ra
Mitsubishi fanatik
Mitsubishi fanatik
Postovi: 374
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 8:07 pm
Lokacija: SMEDEREVO PRESTONICA SRBIJE !!!

Re: KUPUJEM CARIZMU 1.6

od vladimir.ra » Uto Jan 26, 2016 7:46 pm

Pozz Vladimire

Bio sa Dex-om na gledanju auto ima sto ti kazes gomilu stvari koje na prvi pogled nisu nesto al kada se sve sabere i oduzme ima dosta zezanja oko limarije,enterijera,menjaca i koje kakvih jos sitnica.Na prvi pogled je ok al kako ga sve vise gledas tako samo isplivavaju neki problemi..da sumiram skuplja dara nego mera..
Sto kaze Dex razocarao sam se kako izgleda...pa oni nisu u opste vodili racuna o autu toliko da auto nema ulja i vode ej bre!!

U svakom slucaju hvala svima i tebi na kontruktivnim savetima. :clap:
I dalje smo u potrazi za autom ako cujete za nekog dobrog japanca slobodno me kontaktirajte.

E pa pošto si se već upoznao sa mojim prijateljem i majstorom Dekijem, svi moji saveti tebi staju u jednu misao a to je da se držiš njega i uz njegovu pomoć, naći ćeš i auto i imaćeš majstora za održavanje istog.

Pozdrav i srećno u kupovini.

U međuvremenu, pogledaj ovaj automobil, meni se čini da je ok...:

http://www.polovniautomobili.com/putnic ... ce-star-16

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: KUPUJEM CARIZMU 1.6

od darijailija » Uto Jan 26, 2016 9:26 pm

Nacice se nesto ako nezuris.Samo da zanas bolje kupi nesto dobro i plati vise nego ovako .... :wave:
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

nik_sloter
Početnik
Početnik
Postovi: 10
Pridružio se: Sub Jan 23, 2016 5:06 pm

Re: KUPUJEM CARIZMU 1.6

od nik_sloter » Sre Jan 27, 2016 6:24 pm

Pogledao sam Space-a al me za sada jos "drzi" da imam hatch back ili limuzinu imao sam karavana pa bi da predjem u ove druge varijante malo.
Ne znaam kakve su micke sa dizel motorima jel to renoov motor 1.8did?Kako se pokazao?
Inace ne zurim sa kupovinom al bih voleo da nadjem dobar onako ne ko casa(ne bih se bunio :P ) al da je odrzavan pristojno.

Pozz

Korisnikov avatar
vladimir.ra
Mitsubishi fanatik
Mitsubishi fanatik
Postovi: 374
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 8:07 pm
Lokacija: SMEDEREVO PRESTONICA SRBIJE !!!

Re: KUPUJEM CARIZMU 1.6

od vladimir.ra » Sre Jan 27, 2016 9:09 pm

Pogledao sam Space-a al me za sada jos "drzi" da imam hatch back ili limuzinu imao sam karavana pa bi da predjem u ove druge varijante malo.
Ne znaam kakve su micke sa dizel motorima jel to renoov motor 1.8did?Kako se pokazao?
Inace ne zurim sa kupovinom al bih voleo da nadjem dobar onako ne ko casa(ne bih se bunio :P ) al da je odrzavan pristojno.

Pozz

E pa ja ti moju Carismu ne dam !!! :lol:

Potpuno te razumem! Tesko je iz limuzine ili karavana preci u ovako nesto kao sto je SpaceStar. Pre Carisme imao sam Galanta hatchback i nije da nisam probao SpaceStara. Ali nije to to. Strpljivo sam cekao nekoliko meseci, bio bez auta, skupljao novac da bih mogao da uletim u neku pricu ako naidjem na dobar primerak Carisme, i docekao sam. Evo prodje punih godinu dana, presao sam 30.000 km i odusevljen sam. A cime sam sve odusevljen imao bih da pisem pola sata. Malo sam ulozio u nju (plin, felne, gume, trap, dubinsko pranje, cd, i ostale sitnice).
Kao sto ti je Dex rekao, najbolja varijanta je 1.6 i ja posedujem takav primerak. Pitao si za dizelasa: to ti je renoov motor 1.9. Iskreno ja ne volim dizelase jer volim da uzivam u tihoj voznji. Voznja na plin u ovoj 1.6 varijanti je izuzetno isplativa pogotovu meni jer mnogo prelazim.
Sa Carismom 1.6 koju ti i ja preporucujem dobijas malog potrosaca, solidne snage za nase uslove i ograničenja koja vladaju na našim putevima. Dobijas komforan auto sa dosta prostora na prednjoj a posebno na zadnjoj klupi. O gepeku tek necu da komentarisem. izuzetno je prostran. Dizajn je nemački i sa svih strana je veoma atrktivnog izgleda. Sto se tice odrzavanja, to je vec od slucaja do slucaja i od majstora mnogo zavisi. Redovni servisi i nećeš imati većih problema.
Da ne bude ona poznata "svaki ciga svoga konja hvali", priznajem da je u krivinama malo nestabilan i da na autoputu pri većim brzinama "ne legne" kako se to obično kaže.
Sve u svemu, svaka preporuka svima pa i tebi jer je to prvi sledeći korak sa Lancera i Galanta iz 90"-tih, i jedan stepenik više ka recimo Mitsubishi ASX-u :D

Pozdrav.

nik_sloter
Početnik
Početnik
Postovi: 10
Pridružio se: Sub Jan 23, 2016 5:06 pm

Re: KUPUJEM CARIZMU 1.6

od nik_sloter » Sre Jan 27, 2016 9:31 pm

Hvala bratac na savetu tako sam i mislio cekamo micka 1.6 pojavi ce..znam :D STRPLJIV SPASEN :lol:

nik_sloter
Početnik
Početnik
Postovi: 10
Pridružio se: Sub Jan 23, 2016 5:06 pm

Re: KUPUJEM CARIZMU 1.6

od nik_sloter » Pet Feb 05, 2016 6:23 pm

Kupio micka 1.6 teget plava dosla iz N.Sad-a :D
Sada pravac kod Dex-a na pregled ;)

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: KUPUJEM CARIZMU 1.6

od Vlada » Sub Feb 06, 2016 5:21 pm

Nisi morao mnogo da se strpis :D

Zdravo da se vozis :thumbup:

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 10:51 am