bobina za 4G13
Kupovina i prodaja...

slobodan_64
Početnik
Početnik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 10:08 pm

bobina za 4G13

od slobodan_64 » Sre Jan 26, 2011 2:52 am

Molim Vas za informaciju da li se negdje kod Vas moze nabaviti elektronska bobina za Space Star , motor 4G13AL2819, godina 2001., 60kw.
Fabricka oznaka na, valjda, neispravnoj bobini je 099700-048.
Uz bobinu mi trebaju i kablovi za paljenje koji se isporucuju u paru, 1 par.

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: bobina za 4G13

od TRIO_driver » Sre Jan 26, 2011 6:12 pm

Moze kod svake prodavnice koja radi to, s tim da za bobinu nisam siguran da ima u aftermarketu, mozda ima u Meat Doria zameni, a za svecice znam da ima aftermarket, samo Space Star 1.3 nosi taj set, nije isti sa Lancerom i Coltom..
Slika

slobodan_64
Početnik
Početnik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 10:08 pm

Re: bobina za 4G13

od slobodan_64 » Čet Jan 27, 2011 11:58 pm

TRIO,
Hvala ti na informacijama !
Kod naših trgovaca u Banja Luci kao da im tražim čudo neviđeno.
Kod Italijana (Meat Doria) nema, ali sam uspio nesto naci kod Engleza (www.ignationcarparts.co.uk). Valjda nisu neki "Trotters independet traders" tipovi.
Kako trgujes dijelovima mozda i tebi ova informacija moze biti od koristi (cak deklarisu i dijelove za Zastavu !?!).
Inače autić je pre desetak dana poceo da trza i kao da gubi snagu. Ajde, valjda je gorivo mislio sam. nakon toga se upalila "provjeri motor" lampa. Išao je na testiranje pa su našli prijavu da povremeno ne radi 4 cilindar. Možda su svjećice ?, promjenili su ih i dva tri dana je isao ko zmaj. Posle toga opet trzanje, gubitak snage, provjeri motor lampa se upali u vožnji, a sutradan ujutro redovno ugasi, pa upali,.....itd. Sad je vjerovatno kabal za svjećicu 4 cilindra. Nema ga nigdje za kupiti (po nečemu je specifičan) ali ima neki što radi kablove po uzorku. Promjene kabal i taj dan opet sve čini mi se OK. Sutradan opet isti simptomi. E pošto auto ima dvije bobine, skinu onu što napaja 4 cilindar i zamjene joj poziciju sa onom drugom. Sad na testu prijavljuje kvar na drugom ili trećem cilindru ne sjecam se, u svakom slučaju na jednom iz drugog para cilindarad. Po ovom su zakljucili da je do bobine 99%, kazu.
Ako imas kakav savjet dobro došao je!
Sve najbolje !

Korisnikov avatar
Marijo-MTC
Početnik
Početnik
Postovi: 44
Pridružio se: Ned Okt 17, 2010 11:47 pm

Re: bobina za 4G13

od Marijo-MTC » Uto Feb 22, 2011 3:26 pm

koliko se sjecam, od Carisme imas zamjenskih, barem u HR. a od Carisme bi trebao pasati, samo nemozes oba sarafa staviti nego jedan.
GTTi by MTC MOTORSPORT

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Pet Mar 29, 2024 12:48 am