Primena novog pravilnika o saobraćaju od 4. maja
Vesti i testovi koji su vezani za mitsubishi...

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Primena novog pravilnika o saobraćaju od 4. maja

od Vlada » Sre Maj 02, 2012 2:18 pm

BEOGRAD, 2. maja 2012. (Beta) - Vozači u Srbiji će od 4. maja morati da poštuju nove propise u saobraćaju koji se odnose na ispravnost, kvalitet i postavljanje dečjih sedišta, zatamnjenost stakala u vozilu i poziciju volana, rečeno je u sredu agenciji Beta.

Koordinator Komiteta za bezbednost saobraćaja Milan Božović rekao je za Betu da prednje vetrobransko staklo, po novom pravilniku, ne sme biti naknadno zatamnjeno, jer će u suprotnom vozilo biti tehnički neispravno.

Kako je naveo, to se odnosi i na bočna stakla koja naknadno mogu biti zatamnjena do 30 odsto, dok ostala stakla nemaju limit.

"To znači da vozači koji su sami zatamnjivali stakla moraju od petka da se pridržavaju pravilnika, a jedno od mesta gde mogu da provere stepen zatamnjenosti stakala je Auto-moto savez Srbije, odnosno Centar za motorna vozila", kazao je Božović.

On je naveo da novi pravilnik, koji stupa na snagu 4. maja, propisuje da dečja sedišta moraju biti pravilno postavljenja u vozilima i homologovana, odnosno atestirana, što će biti označeno žigom.

(Beta, 02.05.2012)
Izvor http://www.naslovi.net/2012-05-02/beta/ ... ja/3413726

Korisnikov avatar
laki72
Mitsubishi ljubitelj
Mitsubishi ljubitelj
Postovi: 283
Pridružio se: Ned Maj 22, 2011 2:36 am
Lokacija: beograd

Re: Primena novog pravilnika o saobraćaju od 4. maja

od laki72 » Čet Maj 03, 2012 3:23 pm

BEOGRAD, 2. maja 2012. (Beta) - Vozači u Srbiji će od 4. maja morati da poštuju nove propise u saobraćaju koji se odnose na ispravnost, kvalitet i postavljanje dečjih sedišta, zatamnjenost stakala u vozilu i poziciju volana, rečeno je u sredu agenciji Beta.
... ... ...

On je naveo da novi pravilnik, koji stupa na snagu 4. maja, propisuje da dečja sedišta moraju biti pravilno postavljenja u vozilima i homologovana, odnosno atestirana, što će biti označeno žigom.

(Beta, 02.05.2012)
Izvor http://www.naslovi.net/2012-05-02/beta/ ... ja/3413726

"Sto će biti označeno žigom"
Kretenska zemlja sa kretenskim ljudima koji donose odluke. :twisted:
Od 4.5.2012. se primenjuje, ali će tek biti odlučeno, šta će biti atestirano i dobiti žig ???
Pa ko bre ovde koga.... (?)

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: Primena novog pravilnika o saobraćaju od 4. maja

od coggo » Čet Maj 03, 2012 9:42 pm

BEOGRAD, 2. maja 2012. (Beta) - Vozači u Srbiji će od 4. maja morati da poštuju nove propise u saobraćaju koji se odnose na ispravnost, kvalitet i postavljanje dečjih sedišta, zatamnjenost stakala u vozilu i poziciju volana, rečeno je u sredu agenciji Beta.
... ... ...

On je naveo da novi pravilnik, koji stupa na snagu 4. maja, propisuje da dečja sedišta moraju biti pravilno postavljenja u vozilima i homologovana, odnosno atestirana, što će biti označeno žigom.

(Beta, 02.05.2012)
Izvor http://www.naslovi.net/2012-05-02/beta/ ... ja/3413726

"Sto će biti označeno žigom"
Kretenska zemlja sa kretenskim ljudima koji donose odluke. :twisted:
Od 4.5.2012. se primenjuje, ali će tek biti odlučeno, šta će biti atestirano i dobiti žig ???
Pa ko bre ovde koga.... (?)
NEVEROVATNO,MAJKE MI :!: :!: :!:

Korisnikov avatar
Irina
Početnik
Početnik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned Jun 24, 2012 4:15 pm

Re: Primena novog pravilnika- Zimske gume

od Irina » Pon Sep 17, 2012 4:19 pm

Da li neko može da me uputi za zimske gume?
Imam gume koju su ALL SEASON (za celu godinu)
Da li moram da kupim nove "zimske gume" ili mogu i daje da koristim gume koje imam.
Takođe me interesuje (ako moram da kupim zimsku gumu) da li te gume moraju da budu samo na pogonskim točkovima ili na sva četiri?!
Hvala puno.

Korisnikov avatar
Recoba
Standardan član
Standardan član
Postovi: 149
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 9:26 am
Lokacija: Beograd

Re: Primena novog pravilnika o saobraćaju od 4. maja

od Recoba » Pon Sep 17, 2012 10:45 pm

Dovoljne su M+S za policiju (ali ne i dovoljno bezbedne za sneg). Zimske su obavezne na sva 4 tocka.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 10:56 am