Mitsubishi će prestati da proizvodi vozila u SAD
Vesti i testovi koji su vezani za mitsubishi...

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Mitsubishi će prestati da proizvodi vozila u SAD

od Vlada » Sre Jul 29, 2015 6:01 pm

Kako prenosi Tanjug, japanski proizvođač automobila Micubiši prestaće da proizvodi vozila u SAD da bi se fokusirao na tržišta u Aziji. To piše japanski poslovni dnevnik Nikei.

Micubiši će, kako navodi japanski list pozivajući se na neimenovane izvore, obustaviti proizvodnju automobila u fabrici Normal u Ilinoisu, koju će potom pokušati da proda nekom drugom proizvođaču vozila, prenosi agencija AP.

Prozivodnja u američkoj fabrici je prošle godine pala na 64.000 sa više od 200.000 automobila iz 2002. Micubiši je u 2014. u SAD prodao svega 82.000 vozila, što je manje od jedan odsto ukupne prodaje.

Fabrika u Ilinoisu počela je sa radom 1998. i zapošljava 1.250 ljudi.

Kompanija, koja je prekinula proizvodnju u Evropi pre tri godine, biće prvi veliki japanski proizvođač automobila koji je ugasio fabrike i u SAD i u Evropi, pišu japanski mediji.

Micubiši, sa druge strane, aktivno ulaže u Aziju kroz izgradnju proizvodnog postrojenja na Tajlandu i kupovinu fabrike na Filipinima od američkog "Forda".

Izvor: Tanjug.rs

Korisnikov avatar
dule0911
Standardan član
Standardan član
Postovi: 105
Pridružio se: Pon Avg 18, 2014 8:09 pm
Lokacija: Beograd, Leštane

Re: Mitsubishi će prestati da proizvodi vozila u SAD

od dule0911 » Pet Jul 31, 2015 4:51 pm

Ovo me uopste ne cudi, ali ne samo zbog toga sto se fokusiraju na azijsko trziste vec sto imam utisak da se polako povlace iz sire automobilske proizvodnje/prodaje. To su i sami rekli jer sam citao par izvestaja gde zele da se fokusiraju na SUV, EV i slicno.
Cist primer je Lancer za kojeg ne planiraju naslednika a proizvodi se maltene neizmenjen vec 8 godina, sto je u danasnje vreme predugacko, pogotovo u segmentu u kojem treba da bude konkurentan i gde je konkurencija promenila 3 razlicita modela za to vreme, a Lancer nije dobio ni posten facelift.

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: Mitsubishi će prestati da proizvodi vozila u SAD

od Vlada » Sub Avg 01, 2015 1:42 pm

Realno su ogroman konglomerat pa im automobili i nisu glavna stavka. :(

Ja se jedino nadao da ce bas od te generacije lancer-a (koji i dalje extra izgleda :D ) da se jace vrate automobilima, al jbg

Ne znam sto ne rade vise ove elektricne, tu bi trebalo da su u prednosti.

Ostaje da se vidi, al izgleda da mi ljubitelji na "zapadu" nemamo srece.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 2:51 pm