Deset 'presretača' krstari putevima Srbije
Vesti i testovi koji su vezani za mitsubishi...

71 postova
Korisnikov avatar
Nino
Mrzovoljni admin
Mrzovoljni admin
Postovi: 518
Pridružio se: Pet Okt 15, 2010 1:27 am
Lokacija: Bg Vidikovac

Deset 'presretača' krstari putevima Srbije

od Nino » Ned Maj 01, 2011 11:54 am

Slika

MUP Srbije i Uprava saobraćajne policije trenutno raspolažu sa deset neobeleženih vozila, takozvanih "presretača", koja krstare na putnim pravcima Koridora 10, autoputevima E-70, E-75 i E-80, Ibarskom magistralom, ali i beogradskim ulicama, a u planu je obnova i povećanje voznog parka.

Reč je o vozilima fabričke prozivodnje bez posebnih nadogradnji, ali odabranih sa vrhunskim performansama u svojoj klasi i opremljenih uredjajem za snimanje prekršaja, rekao je Tanjugu pomoćnik načelnika Uprave saobraćajne policije Slaviša Lakićević.

Prema njegovim rečima, vozači "presretača" su iskusni policijski službenici Uprave saobraćajne policije, koji su prošli obuku sigurne i bezbedne vožnje, kao i specijalističku obuku za rukovanje uredjajima za merenje brzine.

"Pre angažovanja na tim poslovima rešavali su najkomplikovanije slučajeve saobraćajnog obezbedjenja i vožnje u najtežim uslovima. Svaka ekipa ima najmanje dva člana, jedan upravlja vozilom, drugi snima, dok može imati i trećeg koji popunjava obrasce", kazao je on.

Najčešći saobraćajni prekršaji su nedozvoljena brzina kretanja, nepropisno preticanje, korišćenje mobilnog telefona u toku vožnje i nevezivanje sigurnosnih pojaseva, naveo je Lakićević.

"Tokom patroliranja u Beogradu uključene su obe kamere za otkrivanje prekršaja kao što su nepoštovanje semaforizovanih raskrsinica, vožnja žutom trakom i neustupanje prvenstava prolaza pešacima", rekao je Lakićević.

On je objasnio da se tu često samo snima prekršaj, a vlasnik vozila se naknadno poziva da dostavi podatke ko je upravljao vozilom dok je načinjen prekršaj.

Lakićević je dodao da "presretači" imaju ovlašćenja da u gradu sankcionišu prekršaj pešaka ili drugih učesnika u saobraćaju, ali da ne dobijaju takve zadatke.

Kada neobeleženo vozilo policije uoči prekršaj, službenici uključuju uredjaj za snimanje, prate vozilo odredjeno vreme i javljaju patroli koja se nalazi na toj deonici puta kako bi vozilo bilo bezbedno zaustavljeno.

"Presretač može da uključi svetlosnu i zvučnu signalizaciju koja mu omogućava da sustigne vozilo i pokaže mu poruku na tabli zadnjeg stakla na kojoj piše - 'Policija usporite', 'Pratite nas' i 'Stop'. Zatim se vozilo vodi do bezbednog mesta, gde se obavlja kontrola vozila, vozača i putnika", rekao je Lakićević.

Pomoćnik načelnika Uprave saobraćajne policije kaže da vozač može dobiti na uvid snimak prekršaja koji je načinio, jer je softver za merenje brzine povezan sa kamerama.

U prva dva meseca 2011. godine zabeleženo je 748 prekršaja, od kojih 667 se odnosi na prekoračenje brzine, a protiv 263 vozača izrečene su novčane kazne sa rokom plaćanja do osam dana, rekao je on.

Lakićević je dodao da se uglavnom ne sankcionišu manja prekoračenja brzine već da je namena "presretača" da uoče i sankcionišu teže prekršaje.

Pojava neobeleženih vozila policije koja patroliraju auto-putevima i kažnjavaju neodgovorne vozače, odavno je poznata na Zapadu, kao jedno od najefikasnijih sredstava sprovodjenja Zakona o bezbednosti u saobraćaju, a od juna 2008. godine flota tamnih limuzina patrolira i mrežom auto-puteva u Srbiji.

Preuzeto sa: http://www.srbijanet.rs

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: Deset 'presretača' krstari putevima Srbije

od Vlada » Ned Maj 01, 2011 1:01 pm

Bilo bi lepo da neko nađe koji se automobili koriste kao presretači, da znamo kad da iskuliramo na auto putu :D
Mislim da je jedan od presretača pežo 407 :think:

Korisnikov avatar
radebgyu
Roštilj majstor
Postovi: 353
Pridružio se: Uto Dec 21, 2010 6:49 pm
Lokacija: Beograd - Mirijevo

Re: Deset 'presretača' krstari putevima Srbije

od radebgyu » Pon Maj 02, 2011 9:21 pm

Ima crna Skoda Superb,Golf takodje crni toliko od mene.(Vezano za BG)
Lancer 1.3 55kw ,2000.god 4G13 LPG

Korisnikov avatar
Beasaster
Član kluba
Član kluba
Postovi: 788
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 12:38 am
Lokacija: Železnik

Re: Deset 'presretača' krstari putevima Srbije

od Beasaster » Uto Maj 03, 2011 8:04 pm

koliko mi je poznato imaju jos i pasat,bmw i volvo,peugeot 607.....
GALANT EA0 GLS 2.0 16V 1997 100 KW 4G63

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: Deset 'presretača' krstari putevima Srbije

od Vlada » Ned Maj 08, 2011 6:59 pm

Jel se zna mozda koliko "tolerisu", ono 20-ak u gradu, 40-ak na otvorenom :?:

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Deset 'presretača' krstari putevima Srbije

od DJ DEX » Sre Maj 11, 2011 12:21 am

Kolko ja znam ima par audija a6,dva peugeota 607 i znam za dve cehinje tj. skode superb.U CG su to VW Pasat crni i sivi i ladno stoje po kanjonu Morace po parkinzima.Jos jedan stos CG pandura vezano za radare od skoro ih postavljaju po dva vrlo blizu pa vozaci koji se opuste posle prvog stisnu gas i nalete na drugog pazite ko ide u CG.
Kod nas je sad zeznuto sto ima dosta novih motorcikala u MUP-u ponovili se pa sad pazite da vas kroz prozor ne potapse Bajker policajac i ostro izkritikuje kad sidje sa APRILIA ili SUZUKI motora.APRILIA se vidi da je policija al zato SUZUKI GSX-r izgleda kao GHOST RAIDER. :o

Korisnikov avatar
Nino
Mrzovoljni admin
Mrzovoljni admin
Postovi: 518
Pridružio se: Pet Okt 15, 2010 1:27 am
Lokacija: Bg Vidikovac

Re: Deset 'presretača' krstari putevima Srbije

od Nino » Sre Maj 11, 2011 10:57 am

Dok ne nabave nekog Mitsubishi-ja nećemo ih smatrati ozbiljnima :lol:

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Deset 'presretača' krstari putevima Srbije

od DJ DEX » Uto Maj 17, 2011 10:08 pm

U Maleziji voze EVO X.Voleo bi da me uhapse i provozaju u EVO X :!:

Korisnikov avatar
Zaca
Standardan član
Standardan član
Postovi: 82
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 12:08 am
Lokacija: Beograd - Karaburma

Re: Deset 'presretača' krstari putevima Srbije

od Zaca » Sre Maj 18, 2011 11:02 pm

Znaci ima svega sto ste naveli, u principu, na auto putu se jure samo oni sto ga peglaju preko 160-180 km/h, a ja ne znam jos uvek da su radili po gradu ...
Mi nismo ljudi, MI smo sa Karaburme ...

NAMIRISASE iza DVERI mase gladnih, ljutih zveri i ...

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Deset 'presretača' krstari putevima Srbije

od TRIO_driver » Čet Maj 19, 2011 10:01 am

Prica se da stize jedan EVO X za Ibarsku magistralu... 8-)
Slika

71 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 11:43 pm