Potreban savet-Kupo-prodaja
Imate neku nedoumicu prilikom kupovine, slobodno se posavetujte sa ostalim članovima...

Korisnikov avatar
Makisha
Standardan član
Standardan član
Postovi: 57
Pridružio se: Pet Dec 03, 2010 6:29 pm
Lokacija: Nis

Potreban savet-Kupo-prodaja

od Makisha » Pon Mar 19, 2012 4:07 pm

Pozdrav Drugari.
Pre neko vreme,bez veze onako,na www.polovniautomobili.com naleteh,na dva-tri zanimljiva oglasa.Te mi djavo neda mira,i vec neko vreme se nosim mislju da "ozenim" mog ljubimca.
Elem...Da ne duzim previse. Naishao sam na dve Carisme (Citaj,Darajlija me zarazio,kad je prodao Lancera,i pazario sivu Carismu) :thumbup:
Konkretno,radi se o ova tri autica.A cene su,po nekokm mom poimanju stvari (odnos kvalitet-funkcionalnost-cena),jako interesantne za nashe uslove.
Evo linkova:
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... i_carisma/
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... risma_gdi/
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... _samo_kes/
Pa mene zanima (otvoren sam za sve vrste saveta) sledece:
-Registracija
-Plin (posto cini mi se neka od ovih nema ugradjen plinski uredjaj)
-Limarija/odrzavanje
-Razno (sve sto moze doprineti odluci,Za i Protiv)
-I na posletku,po kojoj bi realnoj ceni mogao da ponudim svog ljubimca.
Slika
Slika
Imam set od 4 skoro nove zimske gume (jedna sezona) Sava 175/70/13,
Set od dve letnje gume,takodje Sava 175/70/13.Svih 6 guma,u garanciji.
Ugradjen plin (nije atestiran)
Motor je 4G15 karb. varijanta.
Limarijski solidan,bez vecih ulaganja.
Svaki dobronameran savet,i misljenje je dobro doslo.
Hvala unapred,i zivi bili. Pa da se i ja ponovim mladjim Japancem :D
P.S. Danas sam otvorio sezonu noshenja klupske majice po Nishu :thumbup:

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Potreban savet-Kupo-prodaja

od darijailija » Pon Mar 19, 2012 11:30 pm

E ni meni nije dao djavo mira pa kupih carismu po najvecem snegu al je vredelo!Nego ovi su dosta prevalili kilometara pa neznam koliko ti je pametno kupovati tako nesto da nebude posle...Ako hoces gas da ugradjujes onda zaobidji gdi motore meni je za savete kupovine carisme dosta pomogao dex i ostali drugari sa foruma tako da ces videti sam.Za sada carisma je odlican auto po meni dosta bolja zvucna izolacija nema strujanja vetrova pri vecim brzinama i motor dosta tisi u kabini polozaj za voznju odlican pregledan auto plus jako udoban i stabilan ali ali menjac usran po meni skroz tu ces osetiti veliku razliku nije ni blizu lanserovom menjacu staces od renoa je :thumbdown:
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

Korisnikov avatar
Beasaster
Član kluba
Član kluba
Postovi: 788
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 12:38 am
Lokacija: Železnik

Re: Potreban savet-Kupo-prodaja

od Beasaster » Pon Mar 19, 2012 11:35 pm

Ako ćemo suditi po slikama,tvoj izgleda bolje od pomenutih primeraka,koji su sa velikom kilometražom,vidljivi su i nedostatci,a ako je tvoj u zadovoljavajućem stanju,ja ga ne bih menjao zato što je mator,ipak je japanac,a carisma nosi mitsu znak.....
GALANT EA0 GLS 2.0 16V 1997 100 KW 4G63

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: Potreban savet-Kupo-prodaja

od coggo » Uto Mar 20, 2012 12:40 am

Ovo sa linkova sam već ranije pregledao u vreme kada je moj zemljak Vlado krenuo u potragu za carismom,na kraju je kupio carismu 2001 1.8 gdi za 2100€ (što bi naposletku i ja uradio gledajući i upoređujući ponudu na našem tržištu),ocarinjenu sa malom kilometražom,od luksuza-opreme sve sem kože,ima fabričku navigaciju,grejače sedišta i ostale perverzije.Što se tiče falinki,zanemarljivo obzirom da je polovan auto,al za ono što mi tražimo i za te pare odličan (5). Na to je došla registracija,veliki servis koji je obavezno uraditi i šolje amortizera,obe. Pošto uglavnom kupujemo polovne aute,može se očekivati svašta,jedino potrebno je dobra volja i novčanik da se sve dotera u koliko toliko pristojno stanje. tako da je ova carisma po ceni,izgledu i svemu ostalom u odnosu na starije modele apoteka. Pretpostavljam da je uslov za ovako nisku cenu jeretički pogled naše populacije na japanska vozila,tako da je prodavac prodao pa skoro koliko je i platio. Ne znam šta da ti kažem,ovo ti je bio primer,pa razmisli.

Korisnikov avatar
Makisha
Standardan član
Standardan član
Postovi: 57
Pridružio se: Pet Dec 03, 2010 6:29 pm
Lokacija: Nis

Re: Potreban savet-Kupo-prodaja

od Makisha » Uto Mar 20, 2012 7:06 pm

Hvala drugari. Nadam se da ce se jos neko ukljuciti u raspravu.U zestokom sam rebusu,sto se tice ovoga. :silent:
Svaki savet,i misljenje bi dobro doslo.

Korisnikov avatar
gile
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 583
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 7:58 am
Lokacija: arandjlovac grad pod bukuljom

Re: Potreban savet-Kupo-prodaja

od gile » Uto Mar 20, 2012 8:31 pm

Hvala drugari. Nadam se da ce se jos neko ukljuciti u raspravu.U zestokom sam rebusu,sto se tice ovoga. :silent:
Svaki savet,i misljenje bi dobro doslo.
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... i_eclipse/
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... se_20_16v/
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... _16_v_gsx/


to bih ja kupio mnogo lepsi automobili PRAVI JAPANCI a ne ove smesne karizme koje imaju smao micin znak malo pozajmis malo se sa vlasnicima nategnes i skines cenu 100-300e i auto je tvoj :D jaka limarija odlican motor :D (koliko god da je zapusten mehanika se sredi bitan je limariski da je ok) i ispoliras ga malo i svako ce se okretati za tobom a ovo groblje ako zelis da kupis (mislim na karizme ) batali zajebanciju i vozi tog lansera i cuvaj pare

Korisnikov avatar
Beasaster
Član kluba
Član kluba
Postovi: 788
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 12:38 am
Lokacija: Železnik

Re: Potreban savet-Kupo-prodaja

od Beasaster » Uto Mar 20, 2012 9:25 pm

I ja ih gledam sa vremena na vrema,a da imam viška par hiljada ,pazario bih...
GALANT EA0 GLS 2.0 16V 1997 100 KW 4G63

Korisnikov avatar
Makisha
Standardan član
Standardan član
Postovi: 57
Pridružio se: Pet Dec 03, 2010 6:29 pm
Lokacija: Nis

Re: Potreban savet-Kupo-prodaja

od Makisha » Uto Mar 20, 2012 9:41 pm

Au Gile,al' si me sad "spustio" :lol: Da imam preko 2 soma E,znao bih sta bih pazario,ali jbg...
I za ove Carizme bih se netako nateg'o da saberem lovu...Zbog toga ih i gledam.
Jbg,nisam vishe momak,pa da gledam kupe,ili neku zver.Treba mi nesto mladje,za porodicu,jbg sta da vam kazem,kad je vecina nas u slicnoj,ako ne u gotovo istoj situaciji.
Samo savetujte,citam vas... Pomozite da donesem odluku,da li da zenim mog ljubimca,ili da ga cuvam,dok moze da ide :think:

Korisnikov avatar
gile
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 583
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 7:58 am
Lokacija: arandjlovac grad pod bukuljom

Re: Potreban savet-Kupo-prodaja

od gile » Uto Mar 20, 2012 10:42 pm

Au Gile,al' si me sad "spustio" :lol: Da imam preko 2 soma E,znao bih sta bih pazario,ali jbg...
I za ove Carizme bih se netako nateg'o da saberem lovu...Zbog toga ih i gledam.
Jbg,nisam vishe momak,pa da gledam kupe,ili neku zver.Treba mi nesto mladje,za porodicu,jbg sta da vam kazem,kad je vecina nas u slicnoj,ako ne u gotovo istoj situaciji.
Samo savetujte,citam vas... Pomozite da donesem odluku,da li da zenim mog ljubimca,ili da ga cuvam,dok moze da ide :think:
ma sto sam te spustio auuuuuuu pa nisam nista mislio lose onda uzmi neto ovako ako ti je dosadio tvoj japanac http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... us_18i_bg/ ima i klimu
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... 180_sport/ i ovaj ima klimu

ili kupuj ove eklipse ili ako si ozenjen kupi nekog galanta ako zelis ostati u porodici japanaca ili kupi lepo punta i batali bacanje para jer svaki japanac je skup sport mi nemamo standard kao hrvati pa da imamo jednog japanca u garazi i samo leti i to vikendom da ga provozamo i sistimo a drugi normalan auto svakodnevno da vozimo! dobar je i reno tvingo neces se sjebati ako ga kupis ima da se nadje jos po nesto ali prethodno se raspitaj dobro o autu i manama istog ne srljaj :!:

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Potreban savet-Kupo-prodaja

od DJ DEX » Sre Mar 21, 2012 9:46 am

Ako vec hoces Karizmu nemoj GDI jer nemozes plin na taj motor,a ja kolko znam da ti sa vojnickom platom sigurno neces voziti na benzin.Malo je komplikovaniji od Lancera pa neces moci s tatom da ga popravljas :lol: :lol:

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 4:14 pm