Saveti za kupovinu Mitsubishi Galant 1987–1993
Imate neku nedoumicu prilikom kupovine, slobodno se posavetujte sa ostalim članovima...

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Saveti za kupovinu Mitsubishi Galant 1987–1993

od DJ DEX » Uto Avg 14, 2012 8:53 am

GILE@ Gresis samo u jednoj stvari Poredis Lancera i Galanta to su dve razlicite stvari.A da trule to je tacno jedino sto mislim da nema auta od 20 god.koji negde nije poceo da truli. :wave:

Korisnikov avatar
gile
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 583
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 7:58 am
Lokacija: arandjlovac grad pod bukuljom

Re: Saveti za kupovinu Mitsubishi Galant 1987–1993

od gile » Uto Avg 14, 2012 9:07 am

GILE@ Gresis samo u jednoj stvari Poredis Lancera i Galanta to su dve razlicite stvari.A da trule to je tacno jedino sto mislim da nema auta od 20 god.koji negde nije poceo da truli. :wave:


NISAM GA UPOREDJIVAO PROCITAJ TEKST PONOVO :!: VIDIMO SE NA TOM SKUPU :!:

Korisnikov avatar
Rale
Mitsubishi ljubitelj
Mitsubishi ljubitelj
Postovi: 262
Pridružio se: Uto Okt 11, 2011 4:44 pm

Re: Saveti za kupovinu Mitsubishi Galant 1987–1993

od Rale » Uto Avg 14, 2012 1:56 pm

I Mecke idu pod presu zar ne :(

Korisnikov avatar
vladimir.ra
Mitsubishi fanatik
Mitsubishi fanatik
Postovi: 374
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 8:07 pm
Lokacija: SMEDEREVO PRESTONICA SRBIJE !!!

Re: Saveti za kupovinu Mitsubishi Galant 1987–1993

od vladimir.ra » Pet Avg 17, 2012 12:34 pm

mitsubishi je jedno tesko sranje od auta limarija je toliko slaba tanka i meka da to nije normalno svaki limariski deo auta na lanseru i koltu u tom periodu 89-92g je jedno djubre i svaki put kad se provozam sa mojim lanserom molim boga da mi neka budala ne uleti sa bilo kojim NE-JAPANCEM i rasturi ovo sto sam od auta napravio.PODLOZAN JE TRULENJU OD SMRDLJIVOG KROVA KOJEM MORAJU PLIHOVI DA SE POJAVE(svako ko misli a dosta nih sam cuo da govore da su kola parkirali ispod drveta pa ima je nesto kanulo po krovu gresite poceo je da otice od trulezi) PA DO RUBOVA :!: o trapovima da i ne govorim :!: :!: motor je jedina dobra stvar na njemu i to je za postovanje ali zato zivce izgubih na gluposti i probleme koje ni lada.fica.spacek ... nikad imali nisu :!: :!: :!: :!:
moj sledeci svakodnevni auto bice mecka pa makar stara i 20 godina jer je po udobnosti ,sigurnosti,bez premca :!: :!: :!: sto se tice micubishi auta nikad vise gresku napraviti necu.da se prevarim i da ga kupim :!: :!: :!: :!:
svi koji imaju sta da kazu na ovu temu nek prvo napisu koliko predju godisnje sa svojima mitsubishijem i koliko je auto kod njih i sta su zamenili na njemu u tom periodu.pa onda neka komentarisu( jer ako mi kazes da ni dinar ulozio nisi jer tvoj auto od 20 g se ne kvari jer to je japanac , prelazis mesecno ispod 800km onda tvoj komentar nije bitan niti smes da ga ostavljas) I DODJITE NA SKUP U KRAGUJEVCU :thumbup: :wave: :wave: :wave: :wave:

Gile Gile, pa jel treba dokumentacijom da ti potvrdjujemo koliko smo presli km i koliko smo para dali na odrzavanje?
Kako ti se cini podatak da sam presao 110.000 km a menjao pumpu za vodu, kaiseve, plocice, jedan zglob, jedan akumulator, jedne gume, dve kugle i dve spone, menjao ulje i filter na 5000km a to je oko 500 evrica za NOVE delove i 200 za majstora!!! Prosek 20.000 km godisnje po smederevskom putu (ako budes vozio sa njim, videces o cemu ti pricam).
Vidimo se na skupu!

Korisnikov avatar
max i minimax
Standardan član
Standardan član
Postovi: 110
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 1:39 pm
Lokacija: Varaždin

Re: Saveti za kupovinu Mitsubishi Galant 1987–1993

od max i minimax » Pet Avg 17, 2012 3:59 pm

pozdrav svima imam problem pa sad prerasta u veliki problem sa lanserom iz `90 god
iz lansera sam izvadio 1.5 glx 12 v NAJBOLJI MOTOR NA SVETU KOJI ME NIJE NIKAD IZDAO ALI JA NJEGA JESAM i stavio sam odvratni gti motor koji ide kao lud ma sta kao lud kao munja kao svetlost znaci ni sad ne mogu da verujm kako ide.
PROBLEM od kad sam kupio i stavio motor gti za koji sam mislio da je 1,8 gti 16v i za kog sam i kupio comp od 1,8 gti (jer njegov je prodat ) obrtaji na ler gasu su neravnomerni znaci zalece auto od 1ooo do 1500 obrtaja ali samo kad se ugreje auto znaci posle par minuta rada kad uspostavi radnu temperaturu krece problem i osecam da po malo mrsi motor tokom rada motor je bio ispravan pre vadjenja iz kolta i dovezen iz svice ali kod mene nece da radi kako treba
inace morao sam da zamenim instalaciju u autu onu kroz tablu i od motora do kompjutera onu prednju nisam ni dirao vec zicu koja se nije slagala premestio sam pin u polozaj gde se gadja sa ostalim zicama i upalio sam auto. sreca moja je kratko trajala jer se od bocetka pojavi problem na ler gasu da zalece. kacio sam ga na comp da provere ima li gresaka i sve je bilo ok i nije pokazivalo da nesto ne radi ili da je u kvaru niti na tabli se ne ukljucuje check engine.
pokusavao sam sve moguce sto mi je padalo na pamet:
-menjao protokomer i od 1.6 1.8 2.0 gti i od eklipsa
-trazio vals vazduh i nista nema nigde rupe u crevu i gasi se odmah kad zatvoris rukom dotok vazduha
-odvrtao i zavrtao one srafove i senzore menjao kod usisa sto se nalaze i nista
-neke termo senzore koji se nalaze iza motora menjao
-kada iskljucim kabal iz protokomera padnu obrtaji i radi mirno
-lamda sondu kad sam ukljuci onu sa 4 zice smiri se obrtaji radi savrsenno pola minuta i ponovo zalece
-svaki savet probao od automehanicara ili nekih velikih poznavalaca mitsubishi motora
I NECE I NECE I NECE !
inace na motoru pise 4g67 ali sa leve strane glave znaci sa leve strane poglopca pise ugravirano 2,0 l
POMAGAJ BRATE SLATKI

Ovo je pisao Gile prije godinu i po, e pa sad...

Korisnikov avatar
gile
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 583
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 7:58 am
Lokacija: arandjlovac grad pod bukuljom

Re: Saveti za kupovinu Mitsubishi Galant 1987–1993

od gile » Pet Avg 17, 2012 8:30 pm

i sta sad ? :D nasao kvar SAM! popravio ga SAM! i sad je sve ok! niko od beogradjana nije znao da ga popravi ja sam SAM otklonio kvar! i sta sad? :D

Korisnikov avatar
max i minimax
Standardan član
Standardan član
Postovi: 110
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 1:39 pm
Lokacija: Varaždin

Re: Saveti za kupovinu Mitsubishi Galant 1987–1993

od max i minimax » Pet Avg 17, 2012 8:45 pm

Sad se odluči dali vrijede ili ne vrijede, prvo najbolji na svijetu a onda ona strahota i drago mi je da se voziš :clap: :clap: :clap:

Korisnikov avatar
angelss
Fotograf kluba
Fotograf kluba
Postovi: 348
Pridružio se: Ned Okt 17, 2010 2:47 am
Lokacija: Belgrade

Re: Saveti za kupovinu Mitsubishi Galant 1987–1993

od angelss » Sub Avg 18, 2012 5:05 pm

Mozda da ga ipak prodas ili das u neku dobrotvornu organizaciju :?:

Korisnikov avatar
Žile
Legenda kluba
Legenda kluba
Postovi: 577
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 9:55 pm
Lokacija: Železnik

Re: Saveti za kupovinu Mitsubishi Galant 1987–1993

od Žile » Sub Avg 18, 2012 8:11 pm

i sta sad ? :D nasao kvar SAM! popravio ga SAM! i sad je sve ok! niko od beogradjana nije znao da ga popravi ja sam SAM otklonio kvar! i sta sad? :D
Aaaaaa mislim da se secam, to je bese ono bi problem sa nekim kablicem od alternatora ili nesto slicno.
Lepo ti nisi ni trebao da diras Lancera, da ga vozis u stock varijanti i da te bog vidi, a ne da sklapas GTI od sest auta.
A ako volis vec da malo pojuris kupis neku dobri Eclips i namontiras turbinu i teeeeeerajjjjjjj isto bi te kostalo :lol:
Ali promasili smo temu covek je pitao za Galanta :lol: :lol: :lol:

Korisnikov avatar
Kempi
Fotograf kluba
Fotograf kluba
Postovi: 612
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 11:17 pm
Lokacija: Jagodina-300m od DVE zirafe

Re: Saveti za kupovinu Mitsubishi Galant 1987–1993

od Kempi » Sub Avg 18, 2012 9:31 pm

gile ne bi bio gile da malo ne tupi :lol:
kad porastem biću DJ DEX

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 10:56 am