Kakva je Carisma?
Imate neku nedoumicu prilikom kupovine, slobodno se posavetujte sa ostalim članovima...

mihpredrag
Početnik
Početnik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 9:56 pm
Lokacija: Kragujevac

Kakva je Carisma?

od mihpredrag » Sre Nov 21, 2012 1:06 pm

Drugari,
Mozda nisam pogodio gde da smestim ovaj post, ali sam uveren da sam pogodio od koga cu da potrazim savet.
Naime, moj dobar prijatelj se zainteresovao (naravno pod mojim uticajem) da kupi nekog polovnog micka. Posle razlicitih sabiranja i oduzimanja, obruč se polako sužava oko Carisme.
Imam jako lepo iskustvo sa Coltom ’91 (koji je jos u mojoj garaži) od pokojnog ćaleta. Takođe, moj tast je svojevremeno kupio novu Carismu GDI koju je vozio par godina, isla je kao zmaj i za to vreme bila cudo od auta, prodao je posle par godina, tako da nije presla neku kilometražu da bi bilo relevantno suditi o njenoj dugovečnosti.
Moje pitanje se odnosi na to kako se Carisma pokazala u eksploataciji, da li se cesto kvari, da li su popravke skupe, jer malo čudi da je cena polovnjaka više nego primamljiva. Da li treba izbegavati neke verzije npr. GDI ili TD, zbog skupog održavanja?
Nemojte pogrešno da me shvatite, znam da su mitsubishi vozila jako pouzdana, ali hteo sam da saznam da li posle kupovine takvog auta očekuje da bude skuplja dara nego mera - više vremena na dizalici nego na putu? Naravno, znam da je polovan auto mačka u džaku, pretpostavimo da bi izabrao neki pristojniji prosečan primerak...
Colt GL 1,3 58 kW

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: Kakva je Carisma?

od Vlada » Sre Nov 21, 2012 1:29 pm

Nisi pogodio za temu, ali da se ispraviti :)

Carisma 1.6 sa plinom kupljena u dobrom stanju i nema brige :!:
Dobra limarija, neunistiv motor, ima delova...

GDI ima par potencijalno skupih popravki, ne moze na gas, a za dizele ne znam, uglavnom ih hvale, znam samo da su Renault-ovi.

Pisano je na ovu temu dosta po forumu, pa baci pogled :geek:

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: Kakva je Carisma?

od coggo » Sre Nov 21, 2012 11:29 pm

Meni žao da pređem sa 1.8 GDI varijante na 1.6+lpg varijantu,iako sam razmišljao i još razmišljam o toj kombinaciji. Za sada na tržištu niko ne nudi plinski sistem koji bi bez problema radio u kombinaciji sa GDI motorom,za slične kao što su FSI i JTS postoje,ali to više izgleda kao eksperiment i bez saznanja o potencijalnim problemima u radu,a cena otkida.

Victor
Početnik
Početnik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned Nov 25, 2012 3:21 pm

Re: Kakva je Carisma?

od Victor » Ned Nov 25, 2012 11:53 pm

Carisma 1.9TD (1998) - vozim ga od 2005.godine, skroman je potrošač, a od toga najveći deo vremena sam samo vozio, točio i održavao ga "školski" kako treba. Na moje pitanje majstoru zašto ne troši ulje rekao mi je da japanci ne troše ulje. Ne znam da li je tako, ali ovaj moj ne troši. Jak je, brz i pouzdan. Prošle godine mi se valjda od starosti raspao neki mešač vode, šta god to bilo (crna plastika u koju ulazi nekoliko creva sa vrelom vodom) i zbog toga mi je motor prokuvao, a ja još malo vozio (moja greška), pa je počeo da meša ulje i vodu ... i na kraju sam morao da idem na ravnanje glave, zamenu dihtunga, repariranje vodene pumpe i zamenu svih kaiševa. Napominjem da sam ovaj kvar uglavnom ja izazvao vozeći ga bez vode par kilometara. Ta popravka me je koštala 250 EUR, sa sve delovima.
Mimo toga sam imao i još uvek imam problem sa kočnicama (trese pri većim brzinama), ali i to bih pripisao izolovanom slučaju. Micikom sam išao na nekoliko godišnjih odmora i nikada, ali nikada, me nije izdala. Kada uzmem nov auto, ovaj neću prodati već ću ga dati ocu na korišćenje pošto su brutalno jeftini, a upotrebna vrednost im je u nesrazmeri sa cenom.
Kada sam pre X godina razmatrao koji polovan auto da kupim, uočio sam da Carisme vozi dosta taksista, kao i da ih vojska koristi u većem broju, duže vreme. Iz toga sam, valjda nekom seljačkom logikom, došao do zaključka da im sigurno ništa ne fali. Dodatno sam se raspitao kod vozača i dobio sličan stav kao i ovaj moj sada, da se japanci jednostavno - ne kvare.
Originalni delovi jesu skupi, ali mimo ovlašćenog servisa ih majstori nabavljaju po normalnim cenama.
Znam da je vešanje rađeno u saradnj sa Volvom (deli ga sa S60), a motor u saradnji sa Renault Lagunom, pa otuda kompatibilnost motora (i delova) sa tim modelom.
Sve u svemu KUPI CARISMU.

Korisnikov avatar
Beasaster
Član kluba
Član kluba
Postovi: 788
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 12:38 am
Lokacija: Železnik

Re: Kakva je Carisma?

od Beasaster » Pon Nov 26, 2012 2:33 pm

Čini mi se da dosta toga deli sa volvoom (radjena je na istoj platformi) ali ne S60 nego S40 / V40...
GALANT EA0 GLS 2.0 16V 1997 100 KW 4G63

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Kakva je Carisma?

od TRIO_driver » Uto Feb 12, 2013 9:37 am

Sumirano, evo price o Carismi kao polovnjaku:

http://www.triodriver.com/automobilizam ... polovnjak/
Slika

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 6:16 pm