L300 kombi
Imate neku nedoumicu prilikom kupovine, slobodno se posavetujte sa ostalim članovima...

Korisnikov avatar
Ivanerns
Početnik
Početnik
Postovi: 14
Pridružio se: Pet Jun 21, 2013 8:36 pm
Lokacija: NS - BP

L300 kombi

od Ivanerns » Pet Jun 21, 2013 8:45 pm

POzz,

vidim malo stvari o ovom modelu...

Ajde ako može neko da napiše nešto o njemu, ja konkretno kupujem (najverovatnije) model sa 1.6 benzincem sa plinom, u pitanju je teretnjak...

Vidim puno se hvali 2.5d, ali ništa o atmosfercima...

Na šta da obratim pažnju kad ga udem sutra gledao? Skrivene mane?

Ima li vlasnika? :)

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: L300 kombi

od DJ DEX » Pet Jun 21, 2013 10:30 pm

Najhvaljeniji je 2.5d jer ga najvise ima.Benzinci su redji kod nas a 1.6 jos redji .Dizel 2.5 je dobro poznati motor iz Pajera a benzinci 2.0 iz Galanta ,Benzinac 1.6 je poprilicno redak a ujedno i ako ga nadjes jer je to model koji ima najmanje 20.god.Za vozilo koje je teretno tj.radno to je stvarno dosta.
U odnosu na ono sto kupujes tj. za koliko para na razlicita stvari moras da obratis paznju.Iskreno za nasto malo para ces tesko kupiti dobar kombi.Moras dobro obratiti paznju na limariju da ne dodjes u fazu da kupis nesto sto kasnije neces popraviti ili se ne isplati.....

Korisnikov avatar
Ivanerns
Početnik
Početnik
Postovi: 14
Pridružio se: Pet Jun 21, 2013 8:36 pm
Lokacija: NS - BP

Re: L300 kombi

od Ivanerns » Pet Jun 21, 2013 10:52 pm

Da da, kontma sve to ali šta je tu je, za sad mi je taj najbolji izbor, videćemo...

Kontam za limariju, to ću najviše gledati... Znam već od prilike šta da gledam, e sad, prečešljaću ga ja ako ga uzmem, ojačati ga malo... Staro je to sokoćalo ali u pristojnom stanju, bar na slikama (to najviše mrzim)...

A reci mi Dex, motor, sa kojim modelom još deli platformu, tačnije gde se još ugrađivao? Ako kažeš da je redak, da znam gde da tražim ako nešto pođe pu pu pu po zlu :)

Trenutno vozim Kiu, pa se već snalazim gde tražiti delove itd...

Evo je moja meta:
http://www.mojauto.rs/polovni-kombi/120 ... 0_1990_god

Korisnikov avatar
Ivanerns
Početnik
Početnik
Postovi: 14
Pridružio se: Pet Jun 21, 2013 8:36 pm
Lokacija: NS - BP

Re: L300 kombi

od Ivanerns » Sub Jun 22, 2013 11:24 pm

Uzeo sam kombi i već sa njim napravio 300km od toga 100km sa robom u težini od 1.000kg :)

Dobar je, sviđa mi se, ali nema snage na usponima... Jbg, mali motor... Plus je to što me zeza plin (prekidač u kombinaciji sa ventilatorom za hlađanje motora...) tako da to pod hitno rešavam u ponedeljak...

Za sad su utisci pozitivni, jedino da naviknem na menjač koji izlazi iza prekidača za brišače :)

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: L300 kombi

od DJ DEX » Ned Jun 23, 2013 7:54 pm

Motor deli sa Galantom 1.6 koji je cest kod nas kolko i taj tvoj kombi sa tim motorom ali ces tu imati najmanje problema.

Korisnikov avatar
Ivanerns
Početnik
Početnik
Postovi: 14
Pridružio se: Pet Jun 21, 2013 8:36 pm
Lokacija: NS - BP

Re: L300 kombi

od Ivanerns » Ned Jun 23, 2013 11:31 pm

A gde mogu da očekujem probleme? Za sad moram rešiti paljenje i plinski prekidač, to me zeza...

Korisnikov avatar
lav
Mitsubishi ljubitelj
Mitsubishi ljubitelj
Postovi: 180
Pridružio se: Sub Mar 23, 2013 5:27 pm
Lokacija: село Врачар, Београд, 11111

Re: L300 kombi

od lav » Pon Jun 24, 2013 12:18 am

druze, kad god uzmesh auto trebalo bi uradish osnovni servis ...
i odma posle toga pregled gasa, nekad je nebo zemlja posle zamene
megnetnog filtera ili ako neke sitnice... :)
boca, da li ti se nalazi u teretnom delu ?:)

Korisnikov avatar
Ivanerns
Početnik
Početnik
Postovi: 14
Pridružio se: Pet Jun 21, 2013 8:36 pm
Lokacija: NS - BP

Re: L300 kombi

od Ivanerns » Pon Jun 24, 2013 5:58 pm

Ma jasno, moram menjati filter vazduha pošto je betoniran :shock: , ulje u motoru je OK, promenjemo skoro... Za sad sam naručio kablove da mi nabave i sutra idem po neke sitnice tipa kapa, ruka, filter, svećice...

Mislio sam da imam platinastu dugmad na njemu ali nema, elektronsko je paljeneje, tako da dobro je pošto sam čuo da je to njima porblem najveći pored kablova, zbog plina...

Čekam majstor da mi vidi šta je sa benzinom, kad stavi novi prekidač pošto sa ovim njie mogao da se pali na benzin, e sad, da li mu tu nešto fali to se sad molim da nije skupo :twisted:

A moram i menjati isparivač plina pošto ovaj koji je na njemu nije odgovarajući... Jbg, čovek pre mene je nešto žešće budžio :evil:

Plin mu je u rezervnom točku, boca 45l, i to mi užasno odgovara pošto da je iza vozača ne bi mogao paletu ugurati na sporedna vrata :angel:
Već mi kaže majstor kd je skinuo filter vazduha kako je živnuo motor, probao ga je, tako da ima tu svašta jbg...

Korisnikov avatar
lav
Mitsubishi ljubitelj
Mitsubishi ljubitelj
Postovi: 180
Pridružio se: Sub Mar 23, 2013 5:27 pm
Lokacija: село Врачар, Београд, 11111

Re: L300 kombi

od lav » Pon Jun 24, 2013 6:42 pm

ima neki magnetni filter... dosta moze pomogne ako se zameni kad se zaprlja .. napuni opiljcima

Korisnikov avatar
Ivanerns
Početnik
Početnik
Postovi: 14
Pridružio se: Pet Jun 21, 2013 8:36 pm
Lokacija: NS - BP

Re: L300 kombi

od Ivanerns » Pon Jun 24, 2013 7:13 pm

Videću za to sutra u Triu kad odem po delove... Ako nije skup kupim ga i ne mislim... Hvala :thumbup:

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 6:06 pm