COLT 1.1 ili 1.3 dilema i saveti
Imate neku nedoumicu prilikom kupovine, slobodno se posavetujte sa ostalim članovima...

Korisnikov avatar
humungus
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Jun 23, 2015 2:41 pm
Lokacija: Pancevo

COLT 1.1 ili 1.3 dilema i saveti

od humungus » Čet Avg 27, 2015 9:26 pm

Pozdrav svima,

kao sto je vec naznaceno u temi, odlucio sam da pazarim Colta. Naime, prvi auto koji sam vozio bio je Nissan Sunny 1.8 GTI 16V, redak model ali neunistiv.
Nakon njega vozio sam Reno, Opel, Citroen, Fiat .....i doslo je do finansijsko/nervnog sloma :mrgreen: . Iz tih razloga vracam se na provereno pouzdano-japance.
Odluka je pala na Colta (2005-2007god).

Zamolio bih vlasnike i prvenstveno servisere da mi pomognu oko izbora vozila.

- sta uzeti Colta 1.1 trocilindrasa ili 1.3 cetvorocilindrasa?
- kolika je razlika u potrosnji (realna, ne papiroloska)?
- da li oba motora imaju lanac umesto zupcastog?
- kolika je razlika u ceni odrzavanja 1.1 i 1.3 motora?
- ima li neki od ovih motora neku boljku na koju treba specijalno obratiti paznju?
- generalno, na sta posebno obratiti paznju prilikom kupovine Colta?

Svaka sugestija, primedba, opaska, savet su dobrodosli.

Da ne zaboravim, voznja je oko 65% gradska, 35% medjugradska, ponekad odem na duzi put I jednom godisnje na more.

Izvinjavam se na previse pitanja,ali bolje da pitam nego da kasnije dizem kredit kako bih auto doveo u vozno stanje (kao sto je bilo sa Reno-om).

Svima hvala unapred!

Pozdrav,
Dejan.

Korisnikov avatar
humungus
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Jun 23, 2015 2:41 pm
Lokacija: Pancevo

Re: COLT 1.1 ili 1.3 dilema i saveti

od humungus » Čet Avg 27, 2015 10:57 pm

Zaboravih samo da pitam koji je od ova dva motora dugotrajniji uz redovno odrzavanje posto planiram da ga vozim xx godina tj. dok ne bude za otpad?

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: COLT 1.1 ili 1.3 dilema i saveti

od DJ DEX » Pet Avg 28, 2015 9:20 am

U skorije vreme Colt novije generacije postaje sve prisutniji u ponudi kod nas.Moze povoljno da se kupi u inostranstvu a carina je niska jer je taj model proizveden u Holandiji.Agregate,pogonski sklop i donji postroj deli sa Smart ForFour
Sto se izbora motora tiče ako mene pitaš najbolja je dizel opcija od 1.5 DID sa 95ks.Odlično vuče i ubrzava kao da je 2.0 a potrošnja ne prelazi 7l u najgorem gradskom režimu a na otvorenom ide i ispod 4l što je nemoguće u benzin varijanti.
SAvet je generalno koji god da uzimaš da gledaš da ima što manju kilometražu.ZA benzinca je to jako bitno jer ima jako tanke karike na klipovima pa se dešava da sa većom kilometražom motori počnu dosta da troše ulje.Prilikom kupovine treba obratiti pažnju i na električnu servo letvu.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 8:15 pm