Da li kupiti Outlander II Facelift 2011?
Imate neku nedoumicu prilikom kupovine, slobodno se posavetujte sa ostalim članovima...

jarrow
Početnik
Početnik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Apr 13, 2016 1:38 pm

Da li kupiti Outlander II Facelift 2011?

od jarrow » Sre Apr 13, 2016 4:15 pm

Pozdrav svima.

Nadam se da ću uskoro postati ponosni vlasnik jednog Mitsubishija pa me interesuje vaš savet u vezi kupovine vozila.

Pronašao sam prilično zanimljivu ponudu za Mitsubishi Outlander II Facelift, 2011. godište, benzinac 2.0, 2WD sa 147 konja. Auto se prodaje prilično jeftino za vozilo sa manje od 50.000 km (cena je malo ispod 12.000 Euro). Unutrašnjost je očuvana recimo 90%, ispod haube izgleda odlično, ali oprati motor može svako. Već sam napravio prvu test vožnju pre neki dan, i auto se po brdsko planinskoj konfiguraciji ponašao odlično u krivinama i jednostavno ugođaj u tom Outlanderu je što bi rekli u full-u. Međutim ono što mene interesuje je kako su se pokazali ovi Mivec 2.0 motori, prenos i kočnice. Svo vreme tokom vožnje čuo sam iz prednjeg levog točka neko čudno cviljenje i ono je bivalo baš jasno kada auto prođe pored nekog zida a i kočnice nisu baš najbolje funkcionisale, međutim prodavac me ubeđuje da je to isključivo zbog toga što je auto stajao tri nedelje na autoplacu bez vožnje. Sutra idem na drugu test vožnju, pa bih voleo ako bi neko mogao da mi pomogne malo u izboru, t.j. na šta da obratim pažnju sutra, jer ne mislim da menjam auto narednih 8 do 10 godina.

Unapred se zahvaljujem.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Da li kupiti Outlander II Facelift 2011?

od DJ DEX » Sre Apr 13, 2016 9:34 pm

Teško da će iko moći adekvatno da ti odgovori na ovo pitanje jer je relativno mlad auto a kod nas se od Outlander uglavnom vozi 2.0 Dizel.
Taj 2.0 Mivec kolko ja znam nije ništa manje pouzdan od ostalih Mitsu agregata.
To što se čuje oko kočnica može da bude od stajanja bez problema ai tebi to može da bude dobar povod da malo ubiješ cenu.Budi tvrd u pregovorima Prodavci na auto placevima vrlo dobro znaju da se Mitsubishi ne prodaje baš lako .

Korisnikov avatar
Recoba
Standardan član
Standardan član
Postovi: 149
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 9:26 am
Lokacija: Beograd

Re: Da li kupiti Outlander II Facelift 2011?

od Recoba » Ned Apr 17, 2016 11:32 pm

Cena je realna s obzirom da nov u toj opremi (Intesne) kosta 27.000, a nudi dosta vise, prvenstveno 4x4 pogon i CVT menjac (2011 je nov kostao jeftinije). Tog malo vadi kilometraza ali s obzirom da je usao u 5 godinu cena je vise nego realna, nista posebno povoljna, cak bi morala da ide ispod 12.

Motor je odlican, prenos takodje a u vezi kocnica najbolje je da ih pregleda (kao i ostatak auta) neki krsteni serviser za japance (mitsubishija). Tj svakako bi trebalo da bude obavezno da se pregleda pre odluke o kupovini.

U vezi prodaje Mitsubishija ne slazem se da se tesko prodaju. Iz mog iskustva prodaju se veoma lako, osim ako prodavac ne zacepi nerealnu cenu (bacio sam pogled na oglase i neki bas traze nenormalne cene). Nema ih puno na oglasima a na glasu su i trazeni.

Dakle, obavezno u servis na pregled, da utvrde sta je sa kocnicama, za ostalo se ne sekiraj.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 7:14 pm