Savet pri kupovini Carisme 1.6
Imate neku nedoumicu prilikom kupovine, slobodno se posavetujte sa ostalim članovima...

mcrory
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet Apr 21, 2011 2:11 pm

Savet pri kupovini Carisme 1.6

od mcrory » Čet Apr 21, 2011 2:22 pm

Pozdrav svima,
Trebao bi mi savet za kupovinu Carisme 1998 1.6, jedna mi je zapala za oko, ali pošto se ne razumem
u Mitsu mašine (osim što se divim Evil Evo-u), zanima me na šta treba obratiti pažnju...

Koliko km može da pređe ovaj motor u nekom normalnom režimu,
da li je problematičan ako mu je već ugrađen plin,
koji su mu osetljivi delovi

itd.

Hvala unapred! :thumbup:
Poslednja izmena od Nino u Čet Apr 21, 2011 4:18 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Premešteno na odgovarajuće mesto

Korisnikov avatar
brandzoni
Standardan član
Standardan član
Postovi: 111
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 9:07 pm
Lokacija: Novi Sad, severna Srbija

Re: Savet pri kupovini Carisme 1.6

od brandzoni » Čet Apr 21, 2011 3:55 pm

Pozdrav i dobro nam' dosao..
Nisam bas strucan,ima majstora na forumu pa ce ti oni bolje reci, ali imam 4 god. iskustva sa istom takvom Carismom pa cu ti preneti moje iskustvo i saznanja.
Po meni, motor na Carismi je upravo ono najbolje na kolima(oridjidji japanac),dok je ostatak made in EU-kooperacija sa volvo-om(platforma S ili V 40) i reno-om(menjac).
Kontam da bi trebalo da trchi pola miliona bez problema,naravno uz redovno odrzavanje i sto kazes u normalnom rezimu voznje. Na mobile.de sam vidjao primerke i sa mnogo vise km od 500k a ne verujem da u Nemackoj rade na motoru nesto ozbiljnije od velikog servisa..
Pitaj vlasnika koje je ulje sipao,preporuka 5W-40 ali za nase uslove i u zavisnosti od kilometraze moze i 10w-40.
Plin sam cuo da ne smeta tom motoru, ima metalnu granu pa moze da se stavi i jeftiniji uredjaj ali naravno sekvent je preporuka, u startu skuplji ali na duze staze bolji izbor(meni je to u planu).. pa obrati paznju koji je plinski uredjaj kod doticne koja ti je zapala za oko ;)
Zadnji silen blokovi hoce da odu izmedju 150-200k km- simptomi su da malo zanosi pozadina i troshi zadnje gume brze nego obicno.
Menjac Francuski,Reno-ov(na zalost nije japanski), pa mozes i tu obratiti paznju da li negde pusta ulje,ima lufta na poluzi menjaca ili sl.
Auspuh sam negde procitao da je fabricki malo losijeg kvaliteta,sto se kod mene ispostavilo kao tacno-ja sam svoj komplet radio a bio je fabricki tj. izgurao je 10 god.
Limarijski je generalno ok auto ali obrati paznju na zadnji deo tj. trap kod mene je tu krenula povrshinski rdja i vidjao sam da krece da korozira na sastavu zadnjeg branika i bocnih stranica ali ako je odrzavana kako treba i nije imala nekih karambola kao moja tu ne bi trebalo da bude problema..
Proveri klima da li radi,(ako je poseduje,ako ne-nemoj je kupovati :) ) Dobro dihtuju vrata i prozori pa je dovoljno i 5 min. na suncu da nastane pakao. Ja nisam proverio klimu kada sam kupovao auto pa sam kasnije imao troskova..
Cena odrzavanja je sasvim korektna,pre 3 god. veliki servis me je kostao 200e(tada 16k din.) sa sve majstorom.
Potrosni delovi su po cenama negde zlatna sredina(nesto jeftinije,nesto skuplje),a i polovnih moze da se nadje sta treba..
Registracija je oko 17k din. - bila prosle godine, ove godine ako ti istice racunaj na 200-250e.
Eto ukratko od mene :) barem ono cega sam se setio..
Окупација или слобода! / Okupacija ili sloboda!
http://www.youtube.com/watch?v=JD-vnh2hkGw

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: Savet pri kupovini Carisme 1.6

od Vlada » Čet Apr 21, 2011 4:15 pm

Brandzoni je sve rekao.
Treba obratiti paznju na isto sto i kod svih drugih automobila, jedino sto su joj slaba tacka silen blokovi pozadi tako da proveri da ne trosi vise unutrasnji deo guma. Taj motor je dosta dobar (to bi trebalo da je 4G92?) i uz dobro odrzavanje moze dosta da predje. Carisma je za njega malo teska, tako da nije za neku brzu voznju, ali radi posao. Ako je plin dobro odradjen, ne bi trebalo da pravi probleme. U toj Carismi motor je japanski ostalo je evropsko, tako da kvalitet toga (enterijer, kocnice...) nije bas na japanskom nivou, ali je ok. Vec je pisano na ovu temu, pogledaj malo po forumu.
Sve u svemu, ako je u dobrom stanju kupuj i pridruzi se nama Mitsubishi vozacima :thumbup:
Srecno i javi sta si uradio ;)

mcrory
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet Apr 21, 2011 2:11 pm

Re: Savet pri kupovini Carisme 1.6

od mcrory » Čet Apr 21, 2011 8:56 pm

Hvala puno na savetima, znao sam da je ovo pravo mesto za ovakvo pitanje ;)

Javljam se kad detaljno pregledam auto, sada znam i na šta treba posebno da obratim pažnju, pored uobičajenih stvari.

Korisnikov avatar
acky91
Mitsubishi ljubitelj
Mitsubishi ljubitelj
Postovi: 151
Pridružio se: Ned Okt 17, 2010 12:49 am

Re: Savet pri kupovini Carisme 1.6

od acky91 » Uto Maj 24, 2011 2:20 am

Brandzoni je sve rekao.
Treba obratiti paznju na isto sto i kod svih drugih automobila, jedino sto su joj slaba tacka silen blokovi pozadi tako da proveri da ne trosi vise unutrasnji deo guma. Taj motor je dosta dobar (to bi trebalo da je 4G92?) i uz dobro odrzavanje moze dosta da predje. Carisma je za njega malo teska, tako da nije za neku brzu voznju, ali radi posao. Ako je plin dobro odradjen, ne bi trebalo da pravi probleme. U toj Carismi motor je japanski ostalo je evropsko, tako da kvalitet toga (enterijer, kocnice...) nije bas na japanskom nivou, ali je ok. Vec je pisano na ovu temu, pogledaj malo po forumu.
Sve u svemu, ako je u dobrom stanju kupuj i pridruzi se nama Mitsubishi vozacima :thumbup:
Srecno i javi sta si uradio ;)
A sto si reko sto se tice tezine mislim da nisi u pravu posto ima oko 1100kg, tako da mnogo dobro ide za 1.6 16v!
Ja sam dobijo scenike od po 135ks, gofove tdi-e.... itd... mogu samo da kazem da se ovaj 2. izvlaci 105-110! :D
Ovaj motor moze da se prepravi na 1.6 mivec dohc na 170ks! 7s 0-100km/h!

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: Savet pri kupovini Carisme 1.6

od Vlada » Uto Maj 24, 2011 3:48 pm

A sto si reko sto se tice tezine mislim da nisi u pravu posto ima oko 1100kg, tako da mnogo dobro ide za 1.6 16v!
Ja sam dobijo scenike od po 135ks, gofove tdi-e.... itd... mogu samo da kazem da se ovaj 2. izvlaci 105-110!
Ovaj motor moze da se prepravi na 1.6 mivec dohc na 170ks! 7s 0-100km/h!
Kad provozas Colt-a sa tim motorom (koji je oko 200kg laksi), pa posle njega sednes u Carismu sto se mene tice tezina se oseti (ode i oko 2s do 100), mada je sve to relativno.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Savet pri kupovini Carisme 1.6

od DJ DEX » Uto Maj 24, 2011 9:11 pm

Carisma 1.6 16v ja auto srednje klase koji moze da zadovolji cak i potrebe porodicnog coveka.Solidan gradski auto koji nije preterano veliki za grad a isto tako ok varijanta za put.Sto se tice performansi motora ne treba preterano komentarisati jer danas za nas nije bitno od 0-100 vec minimalna potrosnja sa sto jeftinijom registracijom i naravno plin.
Sto se tice limarije takodje je ok .Jos nisam video neke truleks varijante.Preporuka za izbor modela jer i sto se tice odrzavanja sve je vise zastupljena kod nas kako sa novim tako i sa polovnim delovima. :ugeek:

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 2:30 pm