Galant EA0 2500 V6-24 - Pomoc pri kupovini...
Imate neku nedoumicu prilikom kupovine, slobodno se posavetujte sa ostalim članovima...

BlackPearl
Početnik
Početnik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto Jun 28, 2011 7:05 pm

Galant EA0 2500 V6-24 - Pomoc pri kupovini...

od BlackPearl » Uto Jun 28, 2011 9:46 pm

Pozdrav,

Trenutno sam u fazi kupovine drugog auta i pronasao sam jedan zanimljiv galant osme generacije, pa me zanimaju Vasa misljenja o navedenom autu. Svaka informacija pogotovo od vlasnika ili servisera istih je dobro dosla :)

Vise detalja o autu:
- Mitsubishi Galant V6-24 - Avance
- 2500 kubika
- Rucni mjenjac, 5 brzina
- Crna boja
- Benzinac
- 03/2001 godiste
- ostala oprema (ABS, Airbag, Alarm, Alu felge, Boardcomputer, Automatska klima, kozna sjedista, maglenke, senzor za kisu, tempomat, webasto, el prozori, el retrovizori, el sjedista, centalno zakljucavanje, itd..)

Auto je od prvog vlasnika, nije imao udesa, izgleda prilicno solidno.
Postoji samo jedna stvar koja me muci a to su kilometri. Presao je 182.000 km i nisam siguran da li je to previse ili ne, s obzirom da i sam pravim od 30.000 do 50.000 km na godinu.

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Galant EA0 2500 V6-24 - Pomoc pri kupovini...

od TRIO_driver » Uto Jun 28, 2011 11:50 pm

Dobar motor, dobar auto, ali spremi se da je skupo odrzavanje.

Prvo, to je V6, znaci sve duplo imas. Osetljiv je jer ima nezno oslanjanje, neka malo blesava resenja, hidrospaner od 200 evra itd..

Sve u svemu, klasa, ali skuplji je od 2.0, a nije toliko bolji, a sa tom kilometrazom je pomalo umoran...

Daj slike.
Slika

BlackPearl
Početnik
Početnik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto Jun 28, 2011 7:05 pm

Re: Galant EA0 2500 V6-24 - Pomoc pri kupovini...

od BlackPearl » Sre Jun 29, 2011 12:10 am

Hvala na odgovoru.

V6 sam odabrao iz razloga sto dosta putujem, oko 95 % km pravim na autoputu i zbog toga sto V6 imaju dosta bolju opremu kao npr. tempomat koji je jako tesko naci u 2.0 modelima itd..

Odrzavanje nije problem ukoliko auto nema puno fabrickih mana, mislim na los dizajn pojedinih djelova kao npr. prednji ovjest na audiju, egr i bosch pumpa kod opela i sl., kao ni dosta nekih ludih vandrednih kvarova.
Upravo zbog tih vandrednih kvarova i prodajem sadasnje auto, iako trenutno ima negdje oko 100.000 u zadnjih godinu dana sam na te gluposti potrosio oko 4000 - 5000 € plus jako neugodne situacije tipa: auto ne moze upaliti, pukne remenica na autoputu 1000 km od kuce, klima prestane da radi na godisnjem odmoru na +38 itd.

Evo slike od Galanta, a volio bi da znam jel taj V6 ima nekih posebnih problema i koliko npr. sa normalnim odrzavanjem moze da se vozi bez generalnog servisa i otvaranja motora itd..

Slika
Slika
Slika
Slika

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Galant EA0 2500 V6-24 - Pomoc pri kupovini...

od TRIO_driver » Sre Jun 29, 2011 9:52 am

Ako se dobro odrzava, to je pouzdan auto, sve zavisi od konkretnog primerka, u kakvom je stanju.

Nema neke posebne skrivene mane, samo je nezan sa oslanjanjem(ako je stalno na autoputu, onda i nije strasno), i taj motor sto je skup veliki servis, ali jednog ga odradis u 60k km i miran si.

Inace nema posebne boljke, made in Japan je, to je Mitsubishihev V6, pouzdana piksla, mada ne nesto preterano snazna, to je Legnumov mladji brat.. :mrgreen:
Slika

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Galant EA0 2500 V6-24 - Pomoc pri kupovini...

od DJ DEX » Pet Jul 01, 2011 10:12 am

2.4 GDI ima istu opremu,manju potrosnju i jeftinije odrzavanje.Nije V6 al to zna da ima veliku prednost kod odrzavanja.

BlackPearl
Početnik
Početnik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto Jun 28, 2011 7:05 pm

Re: Galant EA0 2500 V6-24 - Pomoc pri kupovini...

od BlackPearl » Pet Jul 01, 2011 12:56 pm

Jel moze malo vise detalja o GDI ? :roll:

Na ovom i drugim mitsu forumima uglavnom sam procitao da GDI treba izbjegavati i to je razlog zasto sam ga izbacio iz odabira. Nailazio sam na prilicno ocuvane primjerke sa malom kilometrazon, solidnom opremom i prilicno korektnom cijenom ali ih nisam uzimao u obzir za kupovinu upravo zbog motora.

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Galant EA0 2500 V6-24 - Pomoc pri kupovini...

od TRIO_driver » Pet Jul 01, 2011 1:27 pm

GDI je sistem direktnog ubrizgavanja goriva, kao kod TDI, samo je ovde sistem primenjen kod benzinca.

Jeftiniji je za odrzavanje od V6, jedino sto je osetljivo je sistem dovoda goriva, logicno, mada nisam imao puno prilike da ga radim, samo jedan i samo redovni servisi, ima par 2.4 USA modela kod nas...
Slika

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Galant EA0 2500 V6-24 - Pomoc pri kupovini...

od DJ DEX » Pet Jul 01, 2011 11:23 pm

Oba agregata su podjednako novi kod nas.Modela sa GDI motorom ima vise a kao sto TRIO navodi ima Amerikanaca sa 2.4motorom 16V jedna bregasta.Taj motor koji se nalazi u amerikancima je najbolji i najpouzdaniji sto se tice odrzavanja ali problem su trap,kocnice i svetlosna grupa.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta

Danas je Pet Mar 29, 2024 4:06 pm