POMAGAJTE LJUDI :D
Imate neku nedoumicu prilikom kupovine, slobodno se posavetujte sa ostalim članovima...

Vuja
Početnik
Početnik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 8:24 pm

POMAGAJTE LJUDI :D

od Vuja » Sub Avg 27, 2011 8:36 am

Imam problem i mislim cda cu ga ovde najbolje resiti. Nameravam da kupim Colta ili Carismu ali ne znam koji. Tacnije video sam nekog Colta(1.3) ´95 i par Carismi(1.9, 1.6, 1.9tdi) ´98 godiste i ne znam sta mi se vise isplati da uzmem. Jos sam usput nacuo, sa jedne strane, da su generalno za japance skupi delovi i da se dugo cekaju, a sa druge da nisu i da ih ima kod nas i vise ne znam kome da verujem. Znaci sta mi je isplatljivije od ovih modela i kakvo je stanje sa delovima za njih? Ne mogu vise da slusam razne "strucnjake" koji nemaju pojma, glava me boli od njih!!! :D

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: POMAGAJTE LJUDI :D

od Vlada » Sub Avg 27, 2011 11:29 am

Sve zavisi sta ti treba.
Coltovi te generacije su retki, tako da ne znam kakvo je stanje sa delovima, ali naci ce se ovde ko zna vise od mene. Ja sam vozio noviju generaciju (od '96) i nije bilo problema (mada mi nije nesto mnogo delova ni trebalo :) ). Sto se tice Carisme moja preporuka ide za 1.6 - taj motor se odlicno pokazao, delova ima. Dizel motori u Carismi su renault-ovi.
A po meni najvaznije od svega je da uzmes polovnjak u dobrom stanju :!:

Vuja
Početnik
Početnik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 8:24 pm

Re: POMAGAJTE LJUDI :D

od Vuja » Sub Avg 27, 2011 12:06 pm

Retko kad trebaju delovi ali, sto sam ovde negde procitao, udarice me neki indijanac na semaforu pa cu morati da uzmem stopove! Znaci za malo novije Coltove nije problem naci delove?

Vuja
Početnik
Početnik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 8:24 pm

Re: POMAGAJTE LJUDI :D

od Vuja » Ned Avg 28, 2011 12:08 pm

A zna li neko koliko bi me kostalo da Colta 2001 1.6 stranca prevedem i registrujem na moje ime? Bar otprilike da znam da li mi se isplati!!!! :D

Korisnikov avatar
Nino
Mrzovoljni admin
Mrzovoljni admin
Postovi: 518
Pridružio se: Pet Okt 15, 2010 1:27 am
Lokacija: Bg Vidikovac

Re: POMAGAJTE LJUDI :D

od Nino » Ned Avg 28, 2011 1:53 pm

Mislim da problema sa delovima za carismu ne bi trebalo da bude pritom se dosta voze kod nas a i pravila se u evropi. Colt od 96- 04 sve je zastupljeniji kod nas tako da ni sa njim ne bi trebao da imas problema sa delovima.

Stranca uvozi samo ako je u ekstra stanju jer će najverovatnije da te izadje malo skuplje nego što bi te koštalo da pazariš auto ovde. Ali na duže staze ta razlika u ceni se višestruko isplati ako je auto u dobrom stanju.

Vuja
Početnik
Početnik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 8:24 pm

Re: POMAGAJTE LJUDI :D

od Vuja » Ned Avg 28, 2011 1:56 pm

da li bi uvoz registracija i ostale zajebancije izasle preo 600-700e??

Korisnikov avatar
Nino
Mrzovoljni admin
Mrzovoljni admin
Postovi: 518
Pridružio se: Pet Okt 15, 2010 1:27 am
Lokacija: Bg Vidikovac

Re: POMAGAJTE LJUDI :D

od Nino » Ned Avg 28, 2011 2:04 pm

Ne znam sad kolika je trenutna carina jer trebali bi uskoro da je ukinu ali mislima je oko 5 % i na to ti jos ide pdv od 18% plus naravno posle toga i registracija :D

Sad zavisi odakle mislis da uvozis auto jer u svakoj drzavi imas neke druge zakone. Ali racunaj da ces morati minimalno da uradis neki kupo-prodajni ugovor sa prodavcem i da odjavis tablice. Na kraju moras da odlucis kako ces da dovezes auto u Srbiju.

Vuja
Početnik
Početnik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 8:24 pm

Re: POMAGAJTE LJUDI :D

od Vuja » Ned Avg 28, 2011 2:30 pm

Auto je vec u srbiji ali nije mu placena carina i tako sedi i ceka da ga ja kupim, a ja cu to uraditi naravno ako mi se isplati, pa se zato raspitujem. Znas li da li bih mogao dobiti neke informacije u AMS oko te carine??

Korisnikov avatar
Nino
Mrzovoljni admin
Mrzovoljni admin
Postovi: 518
Pridružio se: Pet Okt 15, 2010 1:27 am
Lokacija: Bg Vidikovac

Re: POMAGAJTE LJUDI :D

od Nino » Ned Avg 28, 2011 2:37 pm

Mozes da pitas ali najbolje ti je da nadjes nekog dobrog špeditera koji će ti odraditi čitav posao.
Saznaj zašto auto nije ocarinjen i da li je regularan ( da kojim slučajem nije kraden ili nešto drugo ).

Vuja
Početnik
Početnik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 8:24 pm

Re: POMAGAJTE LJUDI :D

od Vuja » Ned Avg 28, 2011 2:41 pm

hvala puno!!!

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Pet Mar 29, 2024 3:14 am