Space Star 1.3 ??????????????????
Imate neku nedoumicu prilikom kupovine, slobodno se posavetujte sa ostalim članovima...

Korisnikov avatar
weqa40
Početnik
Početnik
Postovi: 43
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 5:01 pm

Space Star 1.3 ??????????????????

od weqa40 » Sub Sep 24, 2011 1:37 pm

Drugar ozbiljno rasmatra o kupovini ovog auta,odustavsi od Hyundai matrixa zbog potrosnje goriva.
Koliko smo spoznali do sad to je mala potrosnja i mala registarcija,japanska sigurnost ali zanima ga jos i cena velikog servisa + malog i STA SU MU MANE?
Nije frka ima jos mesec dana da odluci... hvala unapred

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: Space Star 1.3 ??????????????????

od Vlada » Sub Sep 24, 2011 6:50 pm

Mislim da nemamo ni jednog takvog na forumu. Znam samo da ga taksisti voze :think:

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Space Star 1.3 ??????????????????

od TRIO_driver » Sub Sep 24, 2011 6:56 pm

MATRIX je izdrzljiviji, verovatno ste gledali 1.6. Ima i dizel 1.5.

Sto se tice Space Stara, entry level auto, dobar je motor, japanski i motor i menjac, takav motor nosi i Colt i Lancer, vec dobro poznat motor, trpi i plin, ali je pomalo nejak za tu karoseriju..

Najveca zamerka Space Staru je evropsko poreklo, i ujedno evropski proizvodjaci delova u njemu..

Ali, generalno, ok je model, 1.6 je najbolji kod njega, 1.8 GDI je malo sofisticiraniji i skuplji za odrzavanje, a 1.9 dizel ne volim nikako...
Slika

Korisnikov avatar
weqa40
Početnik
Početnik
Postovi: 43
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 5:01 pm

Re: Space Star 1.3 ??????????????????

od weqa40 » Sub Sep 24, 2011 9:02 pm

taj motor je kod mene u lanceru iz 2001god i trpi sekvent izuzetno dobro (nisam imao ama bas nikakav problem) a da je slabinac i to stoji!
Za porodicnog coveka i gradsku voznju ne treba jace od ovog space stara valjda?
Mozda neki drugi japanac do 3-3500e? Takodje neki MiniVan koji je mali potrosac?

Korisnikov avatar
Witch
Standardan član
Standardan član
Postovi: 73
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 12:44 am
Lokacija: Bg

Re: Space Star 1.3 ??????????????????

od Witch » Ned Sep 25, 2011 8:28 pm

OK je autić, ne troši mnogo, ja imam 1.3 benzinca, plin zavoli, 9l grad (centar grada, pod klimom) oko 7.5l/100km na auto putu 130-140km/h. prostran je unutra i pregledan, dosta visoko se sedi.
Gepek nije ništa posebno, ali je sasvim dovoljan za neku "normalnu upotrebu".
Unutra slabiji kvalitet plastika (ručkice i tapacirunzi se lako grebu) i deluje malo "šuplje" oko rucne u odnosu na lancera.
Veliki servis za običnog benzinca kao i na većini automobila ~150€.
Nije neki snagator mada je živahan za svoju kubikažu. ;)

Mane...
Velika mana menjač, renoov na benzincima (koji nisu gdi) i na dizelu, drugar je 2-3 meseca gledao po placevima (6-7 komada) i na svakom je menjač "mleo". Ako pušta ulje na menjaču morate na to da pripazite pri kupovini, kod mene pušta malo ali redovno se kontroliše pa nema problema, a ako se zapusti pa padne nivo ulja onda strada :(
Šolje amortizera su mekše kao i na novijim carismama pa znaju da stradaju, ali nije to baš nešto skupo.
Sitne mane prekidači za podizanje stakala i svetlo kabini (kao da je od lošije plastike).
Kod mene je 2 godine, kupljen sa 210.000km, sad ima oko 270.000km, displej nije radio, popravili su ga na placu o njihovom trošku, menjane šolje amortizera, lamela, ostalo je redovno održavanje.
* lancer CB4W 1995 * space star DG1A 2001 * colt CJ4A 2002 *

Korisnikov avatar
zoltangti
Mitsubishi ljubitelj
Mitsubishi ljubitelj
Postovi: 215
Pridružio se: Pet Jul 29, 2011 3:34 pm
Lokacija: Senta

Re: Space Star 1.3 ??????????????????

od zoltangti » Ned Sep 25, 2011 8:59 pm

Witch u pravu si !
popravio sam jedan spacestar i kod njega je bio sve problema sto si napisao!
najverovatno je zbog toga je to jer vec to nije provi mitsubishi - jer francuzi su napravili nekie delove i to ne izdruzi toliko kao pravi japanci

Korisnikov avatar
weqa40
Početnik
Početnik
Postovi: 43
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 5:01 pm

Re: Space Star 1.3 ??????????????????

od weqa40 » Pon Sep 26, 2011 12:13 pm

Potrudicu se da dodjem na jubilarno okupljanje jer sam bio samo na prvom i to na kratko zbog obaveza,nadam se da ce tu biti i neki space star da ga osmotrim! Bas je zaje**no naci dobar a polovan autic i dobro su mi dosli ovi komentari za menjac,nisam ni znao da je francuz i tu umesao svoje prste! Ako ima jos nesto oko boljki kod ovog modela i na sta jos da obratimo paznju dok ih razgledamo (vozimo) po placevima javite dok je sveze!pozzzz

manicsasa
Početnik
Početnik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto Okt 18, 2011 1:33 pm

Re: Space Star 1.3 ??????????????????

od manicsasa » Pet Nov 11, 2011 12:12 am

odlican motor,pre svega ekonomican bez pretenzija da bude sportista sto mu i nije namena.u mom posedu je skoro dve godine ugradjen mu je i plin pa je jos vise ekonomicniji.na otvorenom trosi 7,5-8l (120KM/H) DOK U GRADU TROSI 9-10L.prvi servis me je kostao 17000din.mana su im solje amortizera i nesto tvrdje ogibljenje pa je bolje izbegavati rupe i neravan kolovoz.svidja mi se to sto je pre svega pouzdan,ekonomican,prostran i bezbedan,sto ga stavlja na 10.mesto na ADAC listi.rezervnih delova ima i pristupacne su cene.sve u svemu dobar,siguran,ekonomican porodicni auto.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 8:01 pm