interest
Imate neku nedoumicu prilikom kupovine, slobodno se posavetujte sa ostalim članovima...

monaagoston
Početnik
Početnik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Okt 11, 2011 3:03 pm

interest

od monaagoston » Čet Okt 13, 2011 10:06 pm

Dobro vece svima.
Interesuje me dal neko ima mitcubishi space wagona? koja mu je prava cena? Sta mu je mana? koliko bi kostalo generalka na njemu ili drugi motor dali se isplati kupiti? auto je 1998 1960kubika 7 sedista. Hvala
:thumbup:

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: interest

od DJ DEX » Pet Okt 14, 2011 8:50 am

Mana delovi limarije su poprilicno skupi jer ih nema za rasturanje.Koje godiste je tvoj SPACE :?: Space nosi dve varijante 2.0 motora .Oba su 4G63 ali ima stari 2.0 8V i novi 2.0 16v sa jednom bregastom :!: Razlika je velika a generalka najverovatnije da nije potrebna ni jednom od ovih motora.I naravno pitanje kolko je presao tvoj Wagon :?:

monaagoston
Početnik
Početnik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Okt 11, 2011 3:03 pm

Re: interest

od monaagoston » Sre Okt 19, 2011 2:17 pm

Hvala vam sto ste se javili.
Moj space je 1998 godiste
ja mislim da je noviji motor sa bregastom u njemu sad vam ne znam tocno reci jer mi je auto kod majstora u hrvatsku jer mi je stao i nije se vise mogao paliti
Majstor je zamenio pumpu za vodu ujni filter i brtvu glave i jos neke sitnice i kad ga je sastavio on je ustanovio da se ponovo zagrijava motor i da je motor los. ali kad je auto odnesen kod njega govorio mi je da japanac i ako je motor los ide i pali se sasvim normalno i zimi.
eto pismo smo mi je poslao on:
2011/10/13 Auto Centar Kovacevic d.o.o. <auto.centar.kovacevic@os.t-com.hr>
lijep pozdrav,juce smo odnijeli glavu motora na brusenje-ravnanje i trebalo bi danas biti gotovo,vjerovatno se usljed toga sto je ostao bez vode pregrijao i pukla je brtva glave te se glava malo izvitoperila,iako se ne vidi na glavi nigdje nikakva pukotina,sto se stanja motora tice opcenito nije bas u nekom dobrom stanju,ima dosta anzeca na cilindrima-pohaban je,dogovor je da auto osposobimo da se moze voziti-samo najnuzniji zahvat da se ne pregrijava i da ne gubi vodu,ovaj dio posla ce biti oko 1100-1200 kn ali preciznije cu vam moci reci kad ga upalimo da provjerimo da li voda negdje curi-sto se sad ne vidi,odnosno da li cemo morati ugraditi jos koji rezervni dio kao npr. pumpu vode,javim vam se sutra oko 13h kad planiramo da bude sastavljen,pozdrav.Davor
On kaze da je ostao bez vode ali nije jer kad je crtica dosla do negde sredine na termostatu meni je auto poceo neki cudni zvuk da izdaje i stla sam da vidim sta je.
Ja se ne razumijem u to ali sam videla da mi curi voda dole iz auta posle kad se ohladio mi smo pogledali vodu i negde oko 3 litra smo trebali sipati unutra vise ne i kad smo poceli verglati odmah je ponovo poceo izbacivat
Tako je auto odnesen sa slepom kod majstora
Ako znate nesto sta bi bilo korisno molim vas javite mi ili ako znate novi motor.
Hvala puno
Pozdrav Monika

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: interest

od DJ DEX » Sre Okt 19, 2011 9:26 pm

Po ovome sto si ispricala najverovatnije da je u pitanju procurela pumpa za vodu i da je to uzrok curenja vode iz motora.To je ujedno uzrok crkavanja dihtunga-brtve glave motora.To je uzrok prokuvavanja motora.Inace u tvom SPACE WAGON-u je 2.0 SOHC motor sa 16 ventila i jednom bregastom.Ono sto bi pri remontu glave trebalo obavezno uraditi je da se zamene i gumice na ventilima jer pregrejane gumice otvrdnu pa posle motor trosi ulje.
Nije mi jasno zasto je motor dizao temeraturu posle sklapanja i zasto se trazi drugi motor.Uzrok dizanja temperature moze biti i los hladnjak ili zaglavljen termostat.
PITANJE koliko je presao auto :?:

monaagoston
Početnik
Početnik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Okt 11, 2011 3:03 pm

Re: interest

od monaagoston » Sre Okt 19, 2011 10:57 pm

To ne bih znala reci koliko je presao jer ja sam auto sad kupila prije mesec dana vozila se dve nedelje a vec 3 nedelje mi je auto kod majstora.
On mi je danas javio da je nasao motor za 5000 hiljada kuna a to mi je jako skupo to je negde oko 700 evra. Sta da radim?

Korisnikov avatar
Kempi
Fotograf kluba
Fotograf kluba
Postovi: 612
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 11:17 pm
Lokacija: Jagodina-300m od DVE zirafe

Re: interest

od Kempi » Sre Okt 19, 2011 11:08 pm

Ti si iz Hrvatske?
Vidi sa Marijo-MTC ,on je iz Zagreba, i on je dobar majstor za Miceke (on tamo dodje kao Dex kod nas,samo je Dex bolji :D ). Nije skoro bio ovde na forumu,ali ga potrazi na http://www.mitsubishi.hr

Ako ti treba njegov broj,poslacu ti na pp

pozz
kad porastem biću DJ DEX

monaagoston
Početnik
Početnik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Okt 11, 2011 3:03 pm

Re: interest

od monaagoston » Čet Okt 20, 2011 9:35 am

nisam iz hrvatske samo mi se tamo pokvario auto u bilju u baranji hvala ti za pomoc potrazit cu ga ali sumnjam da mi moze pomoci jer je jako daleko Zagreb od bilja-osjeka.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: interest

od DJ DEX » Čet Okt 20, 2011 3:10 pm

Cekaj jel taj majstor sklopio i upalio auto :?:

Korisnikov avatar
max i minimax
Standardan član
Standardan član
Postovi: 110
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 1:39 pm
Lokacija: Varaždin

Re: interest

od max i minimax » Čet Okt 20, 2011 4:27 pm

Kempi,Kempi,nemoj biti zloćesti!

Korisnikov avatar
Kempi
Fotograf kluba
Fotograf kluba
Postovi: 612
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 11:17 pm
Lokacija: Jagodina-300m od DVE zirafe

Re: interest

od Kempi » Čet Okt 20, 2011 4:44 pm

Kempi,Kempi,nemoj biti zloćesti!
Svaki Ciga hvali svog konja :lol:
kad porastem biću DJ DEX

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 7:42 pm