Pomoć u vezi kupovine Mitsubishi Carisme potrebna
Imate neku nedoumicu prilikom kupovine, slobodno se posavetujte sa ostalim članovima...

Slavensky
Početnik
Početnik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Feb 11, 2021 10:08 am

Pomoć u vezi kupovine Mitsubishi Carisme potrebna

od Slavensky » Čet Feb 11, 2021 11:09 am

Pozdrav svima...

Nov sam ovde na forumu. Već duže vreme tražim kola, i nakon duge i relativno bezuspešne potrage došao sam u glupu situaciju da mi se dopadne model koji ima evidentne probleme sa motorom.

Da pojasnim, radi se o Carismi 1.6, 2001 godište koja mi se dopala i izgledom i ponašanjem u vožnji, a problem se ogleda u motoru koji je prilično umazan uljem.
Sam auto se u vožnji ponaša dobro, lepo ide, vuče fino, na šipci od merača nema dima, na uspuhu nema dima. Na čepu od motora nema majoneza. Klimu je vlasnik upalio i radi. Udoban, upravljiv, limarijski dobar, na trapu nema nekih ulaganja...

Bord pokazuje za gradsku vožnju 9.4 litra, prilike. Prodavac kaže da mu je na otorenom 7 litra potrošnja

Oterao sam ga kod mog majstora i on me nije odvratio od kupovine, njemu se dopada kako se ponaša,no kaže mi da tek kad skine glavu motora moći će da mi kaže da li su samo dihtunzi ili će morati da se radi neki ozbiljniji zahvat (generalka ili šta već)

Takodje mu ne valja lambda sonda, to su prodavcu rekli u servisu, a i moj majstor je to povrdio...

Da rezimiram, kola bih mogao da uzmem za nekih 1300 evra, da li bih mogao sa još nekih 500 do 700 evra da sredim nedostatke, ili da ipak ovo zaobidjem.

Svaki komentar je dobrodošao :)

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Pomoć u vezi kupovine Mitsubishi Carisme potrebna

od DJ DEX » Ned Feb 14, 2021 4:14 pm

Pozdrav svima...

Nov sam ovde na forumu. Već duže vreme tražim kola, i nakon duge i relativno bezuspešne potrage došao sam u glupu situaciju da mi se dopadne model koji ima evidentne probleme sa motorom.

Da pojasnim, radi se o Carismi 1.6, 2001 godište koja mi se dopala i izgledom i ponašanjem u vožnji, a problem se ogleda u motoru koji je prilično umazan uljem.
Sam auto se u vožnji ponaša dobro, lepo ide, vuče fino, na šipci od merača nema dima, na uspuhu nema dima. Na čepu od motora nema majoneza. Klimu je vlasnik upalio i radi. Udoban, upravljiv, limarijski dobar, na trapu nema nekih ulaganja...

Bord pokazuje za gradsku vožnju 9.4 litra, prilike. Prodavac kaže da mu je na otorenom 7 litra potrošnja

Oterao sam ga kod mog majstora i on me nije odvratio od kupovine, njemu se dopada kako se ponaša,no kaže mi da tek kad skine glavu motora moći će da mi kaže da li su samo dihtunzi ili će morati da se radi neki ozbiljniji zahvat (generalka ili šta već)

Takodje mu ne valja lambda sonda, to su prodavcu rekli u servisu, a i moj majstor je to povrdio...

Da rezimiram, kola bih mogao da uzmem za nekih 1300 evra, da li bih mogao sa još nekih 500 do 700 evra da sredim nedostatke, ili da ipak ovo zaobidjem.

Svaki komentar je dobrodošao :)
Najpametnije je da odes kod nekog ko definitivno poznaje MITSUBISHI ili taj model konkretno.
Taj konkretno motor u Carisma 1.6 16v je jedan od najboljih Mitsu motora.Prelaze ozbiljne kilometraze bez ozbiljnih intervencija.Moju prvu Carasma 1,6 16 sam kupio sa 370000km na satu .Naime auto je koriscen kao TAXI .Osim redovnog odrzavanja nista mu nije trebalo.
To sto je motor masan verovatno potice od dihtunga poklopca ventila koji nije zamenjen na vreme.To sto mu jedna od dve sonde ne valja nista mu generalno i ne smeta ali nije ni skup problem za popravku.
Ovaj model ima vecu zamerku na nekvalitetan enterijer.
Mane enterijera su losa sedista ,tapaciri koji hoce da se odlepe,prekidaci za podizace prozora,kupe lampa u kabini.Takodje kod nekih automobila koji su dosta izlozeni suncu desava se da se i nebo odlepi.
Potrosnja po Beogradu sa startnom voznjom nece preci 8,5l a na otvorenom ekonomicnom voznjom do 120km/h nece preci 6,5l.
Model sad vec star 25 godina je odavno procitana knjiga i nije skup za odrzavanje i delova ima i na malo jacem kiosku.
Najveca mana kod nas koji volimo Mitsu iz JApana je sto je kod ovog modela samo agregat MITSUBISHI 4G92 a ostalo je iz Evrope.
Toliko o CARISMA 1.6 16v ,nadam se da sam pomogao.Pozz

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Pet Mar 29, 2024 10:23 am