Savet oko ABS-a
Kočnice, amortizeri, gume...

Mitsubishifan Igor
Početnik
Početnik
Postovi: 12
Pridružio se: Sub Nov 05, 2011 10:28 pm

Savet oko ABS-a

od Mitsubishifan Igor » Pon Mar 12, 2012 6:57 pm

Moj prijatelj vozi Carismu i prilikom kočenja na malim brzinama (samo brzine ispod 15-20 km/h) počinje da odradjuje ABS i to se čuje u kabini i oseća na pedali kočnice. Na većim brzinama sve radi normalno i pri snažnom kočenju odradjuje kako treba. Takodje pri davanju kontakta nakon "inspekcije" normalno se gasi lampica ABS. Jedan majstor je rekao da najverovatnije nisu podešene distance senzora "čitača" na svim točkovima. Ako neko može da pomogne savetom, unapred HVALA! ;)

Korisnikov avatar
zoltangti
Mitsubishi ljubitelj
Mitsubishi ljubitelj
Postovi: 215
Pridružio se: Pet Jul 29, 2011 3:34 pm
Lokacija: Senta

Re: Savet oko ABS-a

od zoltangti » Pon Mar 12, 2012 9:54 pm

Slika
taj je slomjen

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Savet oko ABS-a

od DJ DEX » Uto Mar 13, 2012 12:36 am

Postoji mogucnost da je neki od zuba slomljen kao sto kaze Zoltan a naravno i senzor moze da bude preblizo.E sad senzor ne moze fizicki sam od sebe da se priblizi cesto puta ne moze ni da se izvadi neispravan iz glavcine koliko zariba.Ono sto se najcesce desava jesta da se ovi "davaci"-zupcanici zaprljaju ili korodiraju do te mere da ih senzor vise ne registruje isprekidano pa pocne da pravi probleme.Proveri sve ovo,narocito ako je menjan neki homo zglob.POZZ

Mitsubishifan Igor
Početnik
Početnik
Postovi: 12
Pridružio se: Sub Nov 05, 2011 10:28 pm

Re: Savet oko ABS-a

od Mitsubishifan Igor » Uto Mar 13, 2012 8:47 pm

Proveravali smo zupčanike i homo zglobove ali nisu zaprljani ni slomljeni. verovatno je nešto drugo u pitanju. Hvala u svakom slučaju. :thumbup:

Korisnikov avatar
promaseni
Standardan član
Standardan član
Postovi: 58
Pridružio se: Uto Jun 28, 2011 6:23 pm
Lokacija: Beograd

Re: Savet oko ABS-a

od promaseni » Sub Mar 24, 2012 12:42 pm

Kod mene na Galantu ''92 sa 4 diska se desavalo da je kad upalis auto sve ok, uradi check i ugasi lampicu od ABS-a. Krenes da vozis, i posle nekog vremena (predjenih oko 300-400 metara) upali lampicu i ABS se iskljuci. Ako u toku tih 300-400 m kocis da se aktivira ABS (sto odradi sve regularno) onda se lampica upali dosta kasnije, posle par predjenih kilometara).
Kad sam jednom skidao zadnji kocioni disk vidim da su zupci na glavcini dosta korodirali i pomislim - to je to! Al ko ce da menja sad glavcine jednu po jednu, posto su sve bile u losem stanju. Skupa zahebancija. Vozim se i znam da nemam ABS i dobro.
E, onda je jednom pocelo da se desava nesto novo: pri najmanjem blagom kocenju (pre nego sto se iskljuci ABS), sto je ranije radilo regularno, krene da radi ABS pumpa i auto jako lose koci. Cini mi se da je tada kocio samo prednji levi tocak i to uz popustanje (asistenciju) pumpe. Ne uvek, ali pocelo je da se desava sve cesce. E, to je vec opasno, prakticno ostajem bez kocnice, moze da me izda kad je najpotrebnije. Zardjali zubi na glavcini i dalje stoje kao problem, a jos i ovo.
Resenje: iskljucim dzek za napajanje ABS pumpe (onaj sa debelim zicama) i sa imam auto beez ABS-a sa stalno upaljenom lampicom za ABS.
Kad sam menjao lezaj zadnjeg tocka probao sam da sa glavcine skinem deo sa zupcima, ali sve je toliko zardjalo da nisam uspeo i odustao sam od dalje namere da ih menjam (pod uslovom da mogu da nabavim nove). Menjanje komplet glavcine - preskupa investicija za mene, a i dalje bi me cekao onaj drugi problem koji je pretpostavjam stvarno problem.

carisman-cro
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre Jan 25, 2012 12:26 pm

Re: Savet oko ABS-a

od carisman-cro » Sre Okt 03, 2012 4:37 pm

pozdrav!!
neki dan mi majstor menjao ležaj na prednjem desnom točku,ali se posle toga upalila lampica ABS-a,išli na komp ali nikako se neda isključiti,ali abs radi.
e sad-ide mi tahnički pregled i?
navodno da je senzor absa otišao(kabel senzora??)
ima li neko neki savjet ili tip gdje se može nabaviti?srbija,bosna hrvatska....kina.....;)?
carisma 1.6 97godište....90 ks

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Savet oko ABS-a

od DJ DEX » Ned Okt 07, 2012 3:59 pm

Cudno je da radi ABS kad svetli greska za ABS.To je prosto nemoguce.Ali ako ti vec treba senzor sa kablom moras reci koji a ima da se nadje nije problem :!:

carisman-cro
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre Jan 25, 2012 12:26 pm

Re: Savet oko ABS-a

od carisman-cro » Sre Okt 10, 2012 4:58 pm

zar nije dovoljno reći na prednjem desnom točku???laik sam po tom pitanju-ili treba broj šasije ili slično-ovdje sam se raspitivao i cijene ne da su bolesno visoke već sulude(320 eura!!!!)

Korisnikov avatar
yu1prm
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned Jan 24, 2016 11:08 am
Lokacija: pirot

Re: Savet oko ABS-a

od yu1prm » Sre Mar 30, 2016 7:47 pm

meni je potreban ABS senzor za Pajero 2.5td 1995god za prednji levi tocak ima li neko da mi ponudi ili da mi da neciji kontakt tel ? HVALA
Pajero 2.5 GLX dizel vagon www.yt1prm.shopmania.biz

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Savet oko ABS-a

od DJ DEX » Sre Mar 30, 2016 8:12 pm

meni je potreban ABS senzor za Pajero 2.5td 1995god za prednji levi tocak ima li neko da mi ponudi ili da mi da neciji kontakt tel ? HVALA
1. Za početak postavi ovaj post u novoj temi.Najbolje u rubrici gde su OGLASI -DELOVI.
2.Sa svog zida ,profila moraćeš da ukloniš link jer nije u skladu sa Pravilnikom Kluba .Pravilo br17 :!:
"17. Nismo ovo pravili da bi se Vi reklamirali besplatno. Administratori mogu i uklonice svaku poruku ili bilo šta što je reklama firme, usluge, komercijalne prodaje i sve što procene da je reklama. Nikovi koji su imena firmi ili sajtova, takodje nisu dozvoljeni.
Ukoliko imate potrebe i želje da se reklamirate na našem Forumu možete se obratiti Administratoru."

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 5:34 pm