MIsterija sa trešenjem pri kočenju na Carismi
Kočnice, amortizeri, gume...

Victor
Početnik
Početnik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned Nov 25, 2012 3:21 pm

MIsterija sa trešenjem pri kočenju na Carismi

od Victor » Ned Nov 25, 2012 11:38 pm

Carisma mi duže vreme trese pri kočenju. Kao i svaki laik, to sam pripisivao krivim diskovima ili dobošima. U nekom momentu sa odlučio da to rešim. Prvi majstor je odneo auto na tehnički pregled i kod kontrole kočnica pokazalo se da mi zadnji desni trese (kazaljka na meračun jačine kočnica je vibrirala, bilo je očigledno).
PRVI MAJSTOR: Nekoliko puta nekoliko puta strugani diskovi i doboši, stavljene su nove ploćice, ali situacija se nije nimalo promenila. Slede novi diskovi i novi doboši, bez promene, pa (po savetu majstora) zamena sve četiri letnje gume, a stao sam kada mi je rekao da odnesem alufelne na ispravljanje zato što su mi u radionici koja se time bavi rekli da su mi felne savršeno ravne. Na felne su posumnjali zato što je kod eksperimenta sa gvozdenim felnama malo manje tresao. .
DRUGO MAJSTOR: Struganje novih doboša i diskova i ... ništa

Možda bi bilo dobro da objasnim simptome - kod zaustavljanja automobila, kada već skoro stanem, na papučici pod nogom osetim laganu sporu vibraciju. Dalje sve do preko 100 nije preterano izraženo, ali kada krenem da kočim sa 100 km/h i više, trese, vibracija se oseti na celoj karoseriji kao da se raspada, a oseti se i na papučici pod nogom.

Ako neko ima ovakvo iskustvo molim da podeli. HVALA

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: MIsterija sa trešenjem pri kočenju na Carismi

od DJ DEX » Pon Nov 26, 2012 10:17 am

Desava se da neka od glavcina bude kriva a postoji mogucnost i da neki od silen blokova ima lufta.

Korisnikov avatar
radomirllx2
Početnik
Početnik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Mar 11, 2013 11:40 pm

Re: MIsterija sa trešenjem pri kočenju na Carismi

od radomirllx2 » Uto Mar 12, 2013 1:05 am

Pregledaj gumene prstenove na balans stangli.

Korisnikov avatar
Mirage90
Standardan član
Standardan član
Postovi: 88
Pridružio se: Čet Sep 08, 2011 2:08 am
Lokacija: Novi Sad

Re: MIsterija sa trešenjem pri kočenju na Carismi

od Mirage90 » Uto Jul 09, 2013 2:05 am

Imao sam, i opet mi se skoro pojavio isti problem, glavčine su u pitanju, jako malo se pokrive i onda se to dešava. Vidi sa tim, kod mene je to makar bio problem.
Slika

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: MIsterija sa trešenjem pri kočenju na Carismi

od darijailija » Uto Jul 09, 2013 9:54 am

Isti se problem javlja i kod mene samo za sada nista nisam menjao do sada samo proverio felne,trap prednji, zadnji i kao sve je uredu ali auto trese najvise oko 100 na sat a na 70,80 nista i preko 120 na sat netrese :!:
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

Korisnikov avatar
coltmirage
Početnik
Početnik
Postovi: 49
Pridružio se: Uto Jan 10, 2012 12:11 am
Lokacija: Kragujevac

Re: MIsterija sa trešenjem pri kočenju na Carismi

od coltmirage » Uto Jul 09, 2013 9:52 pm

Takvi simptomi se javljaju pri snažnijem kočenju i uključivanju ABS-a koje se oseća i pod papučicom gasa :D Šala naravno, pretpostavljam da to kod tebe (nažalost) nije slučaj!

Korisnikov avatar
Bggoran
Početnik
Početnik
Postovi: 20
Pridružio se: Pon Nov 04, 2013 10:02 pm
Lokacija: Beograd, Dobanovci

Re: MIsterija sa trešenjem pri kočenju na Carismi

od Bggoran » Ned Avg 03, 2014 11:34 pm

Pozdrav ja imam lanser-mirage 92 i imam isti problem trese pri malim brzinama pri vecim ne i kod mene je luft na lezistu srafa celjusti kocnice znaci ima malo lufta na celjustima pa kad kocim celjusti mi malo skacu par milimetara i to izaziva tresenje auta podrhtavanje na prednjim tockovima .
Slika a pa ne moze to ovo je djunta sa sitnim navojem

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 10:24 pm