blokada zadnje desne celjusti
Kočnice, amortizeri, gume...

yoni
Početnik
Početnik
Postovi: 23
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 2:25 pm

blokada zadnje desne celjusti

od yoni » Čet Apr 25, 2013 10:46 am

Pozdrav svima i hvala unapred za savete! Od pre par dana sam primetio da mi auto polako koci kad ga izbacim u ler.Pa sam cistom logikom dosao do zakljucka da mi blokira neki od tockova,a ustanovio sam da je zadnji desni jer je vreo,dok su ostali tockovi mlaki!Inace u pitanju je CARISMA 1.6 2002!Interesuje me sta se vise isplati!Da li da se reparira celjust ili da se uzme polovna jer su cene identicne? Novu ne spominjem jer je nenormalno skupa! :(

Korisnikov avatar
gurualizam
Standardan član
Standardan član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jun 17, 2012 5:48 pm

Re: blokada zadnje desne celjusti

od gurualizam » Čet Apr 25, 2013 4:29 pm

Samo cu da ti recem da sam ja na mom space staru kupio polovne celjusti koje sam posle 1000km opet morao da repariram. Pa ti sam odluci.

Korisnikov avatar
Beasaster
Član kluba
Član kluba
Postovi: 788
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 12:38 am
Lokacija: Železnik

Re: blokada zadnje desne celjusti

od Beasaster » Čet Apr 25, 2013 8:03 pm

A mozda nije čeljust već klip...Meni je blokirao,tokom zime ulazi so i ko zna sta već još izmedju ostalog pa on moze da bude problem,inače lako se rešava...izvadi se klip,obradi nekom finom šmirglom i to je to...
GALANT EA0 GLS 2.0 16V 1997 100 KW 4G63

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: blokada zadnje desne celjusti

od DJ DEX » Pet Apr 26, 2013 9:06 am

A mozda nije čeljust već klip...Meni je blokirao,tokom zime ulazi so i ko zna sta već još izmedju ostalog pa on moze da bude problem,inače lako se rešava...izvadi se klip,obradi nekom finom šmirglom i to je to...
Sve si naucio :clap: :clap:
Reparacija celjusti ako je klip ispravan se uvek vise isplati od kupovine polovne celjusti :!:

yoni
Početnik
Početnik
Postovi: 23
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 2:25 pm

Re: blokada zadnje desne celjusti

od yoni » Sub Apr 27, 2013 11:04 am

I ja sam mislio da je bolje reparacija nego polovna celjust! Jutros sam malo cackao oko kola! I ustanovio sam da mi nozna koci ok,a rucna ili zablokira kada se povuce pa nece da se odblokira ili uopste ne reaguje,a i sajla je za menjanje! Da li je neko probao sam da otvara celjust i da popravi? Pretpostavljam da je zaribala neka opruga ili osovina? Carisma mi je prvi auto sa sva cetiri diska, pa nikad nisam imao problema sa time. Inace sve sitnice oko tekuceg odrzavanja sam radim i do sada sam sve resavao! :D

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: blokada zadnje desne celjusti

od DJ DEX » Sub Apr 27, 2013 9:06 pm

Vidi kad je rucna preko kocionih kleste tj.koce plocice i za rucnu i za noznu reparacija zadnjih celjusti nije bas tako jednostavna a i nema setova za reparaciju.Moj ti je savet da to ostavis za nekog strucnjaka.Kod tih kocionih klesta obicno ako je sve ostalo dobro ,mislim na sajlu rucne onda zariba ta osovinica koja sluzi za rucnu pa pravi problem jer ne vrati klip do kraja pa blokira.Klip za zadnju celjust se vraca na zavijanje za razliku od prednjih koji se vrate na pritisak itd........

yoni
Početnik
Početnik
Postovi: 23
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 2:25 pm

Re: blokada zadnje desne celjusti

od yoni » Pon Apr 29, 2013 8:37 am

Hvala puno na informacijama,definitivno reparacija cim skupim parice, do tada rucna nepostoji.A i netreba mi! ;) :lol:

yoni
Početnik
Početnik
Postovi: 23
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 2:25 pm

Re: blokada zadnje desne celjusti

od yoni » Uto Jun 11, 2013 4:03 pm

Resio sam porblem zadnje celjusti u svojoj reziji!Nije mi dao djavo mira pa sam ja rasturio zadnju celjust da vidim sta ima unutra!Posto je kvar bio banalan,pocepala se zastitna guma-prasinarka kod poluge gde se kaci sajla,pa je osovina zaribala.Sve sam ocistio,zamenio novi set gumica sigurnost-Zrenjanin 420din,proverio klip i cilindar!Sve sklopio,nastelovao rucnu i sada kad povuces rucnu, potpises se dobro poznati crnom tragom!Mislo sam da je komplikovanije konstruisana celjust,a i imao sam srece jer je zbog prodora vode samo zaribao mehanizam! Sobzirom da je reparacija 50 evrica,ja sm reskirao i uspeo!Od posebnog alata za rasturanje da se ne bi mucili trebaju pljosnata zeger klesta minimu 80 mm duzine,a ako nemate,dobar tanki srafciger i pecanje od 2h u mom slucaju!Pozdrav i hvala na svim informacijama!

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: blokada zadnje desne celjusti

od DJ DEX » Sre Jun 12, 2013 12:31 am

:clap: :clap: :clap: :clap:

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Pet Mar 29, 2024 1:31 am