razmak rupa
Kočnice, amortizeri, gume...

Korisnikov avatar
Mirage90
Standardan član
Standardan član
Postovi: 88
Pridružio se: Čet Sep 08, 2011 2:08 am
Lokacija: Novi Sad

razmak rupa

od Mirage90 » Uto Jul 09, 2013 2:10 am

Možda ću uskoro neke alu felne da stavljam, interesuje me koliko je razmak rupa kod mene (Mitsubishi Mirage/Colt/Lancer), reč je o r13 čeličnim felnama, 4 rupe. Ili da li mogu nekako sam da ih izmerim? :)
Slika

elMaestro
Početnik
Početnik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon Jul 08, 2013 12:59 pm

Re: razmak rupa

od elMaestro » Uto Jul 09, 2013 3:27 am

4x114,3, centralna rupa 67mm. Tako bi trebalo.

Korisnikov avatar
coltmirage
Početnik
Početnik
Postovi: 49
Pridružio se: Uto Jan 10, 2012 12:11 am
Lokacija: Kragujevac

Re: razmak rupa

od coltmirage » Uto Jul 09, 2013 9:18 pm

ElMaestro je dao odgovor 114,3 je dijagonala između šrafova, a 80mm razdaljina između susednih šrafova. Druže, nikako ne stavljaj više od 14", a obrati pažnju i na širinu felne, max.6J, idealno 5,5J, ako znaš da obratiš pažnju i na vrednosti za ET još bolje! Na mom Mirageu su 14" 6J, i moram da kažem da otkad sam namontirao te felne auto je malo tromiji pri startu (nijansa ali sam osetio). Mnogi forumaši "teraju" i 15" na lancerima i coltovima '88-92', ali to je previše za originalni trap ovih automobila, pa čak je i colt GTI ovo godište fabrički imao 14". Još jednom, obrati pažnju i na širinu felne (vrednost u Jotima - J), zato sam ti rekao max.6J (mada to zavisi i od uvučenosti-izbačenosti felne - vrednost za ET), jer će ti, ako preteraš, guma kačinjati rub blatobrana, pa onda više štete nego koristi od lepšeg izgleda automobila. Ako ne želiš da gubiš na performansama onda 13", 5,5J. Ako se odlučiš kojim slučajem za 15", obavezno jači amortizeri i opruge (ne-fabrički, mada retko ko ima fabričke u automobilima tih godišta :D )
Ostao sam ti dužan odgovor gde je kupljen moj Mirage - firma "Transport" a.d.za prevoz robe u Novom Sadu 26.februar 1991.(u originalnoj fakturi piše da je ocarinjen 26.decembra 1990, što znači da je uvezen neki mesec ranije). Ta firma danas, verovatno ne postoji. Obećao sam ti i da ću napraviti lepše fotografije za moj Mirage, nisam zaboravio, ali je dugo parkiran u garaži (godinama) i ima debeo sloj prašine (više je braon nego bele boje :D ), zato ga nisam slikao! Uskoro idem na odmor, pa ću ga za vreme odmora oprati i onda slikati, pa slike na forum! Puno te pozdravljam!

Korisnikov avatar
Mirage90
Standardan član
Standardan član
Postovi: 88
Pridružio se: Čet Sep 08, 2011 2:08 am
Lokacija: Novi Sad

Re: razmak rupa

od Mirage90 » Sre Jul 10, 2013 2:19 am

Ma 14 ili 15, nešto od ta dva sigurno, samo prvo da ih nađem -_- I zašto jednostavno nisu stavili klasično 4*100 i da sve može da ide, nego ovako zakomplikuju čitav život!
Verovatno su moj i tvoj auto uveženi na istom kamionu, istog dana su carinjeni, imam račun negde u arhivi dole, video sam ga pre godinu dana, cena je bila 22500 DM (mislim da sam negde već i pisao o tome), a firma je druga, verovatno su ih drugačiji raspodelili po firmama. Inače, koliko ja znam, iz Amerike su došli preko Holandije, i to oni sa najnižom opremom, koji se u dogledno vreme tamo nisu prodali, pa uvalili nama u Evropu! :D
Ajde prijatelju onda ga slikaj i bolje predstavi, i prikaži svetu šta znači kvalitet i raritet!
Slika

Korisnikov avatar
laki72
Mitsubishi ljubitelj
Mitsubishi ljubitelj
Postovi: 283
Pridružio se: Ned Maj 22, 2011 2:36 am
Lokacija: beograd

Re: razmak rupa

od laki72 » Pet Jul 12, 2013 9:08 am

Da, da...
4 x 100 - normalne :D
Pa sad, zavisi kako se gleda...
od 4 x 98 (FIAT i italijani i njihove istocne licence)
Do 4 x 114,3 (kod japanaca)
ima jos nekoliko uobicajenih mera.
Pri tom postojale su i vece i manje specificne mere, tako da pricati o rasponu 4 x 100 kao jedinom normalnom zaista nije bas najopreavdanije :-)
iskreno receno, sa stanovista fizike mnogo je jace kacenje 4 x 114,3 .

sto se tice dimenzija guma i felni, najbolje ti je da udjes na internet konfigurator nekog od proizvodjaca alu felni, jer ces samo tako dobiti kompletnu informaciju o kombinaciji precnika, sirine, ET-a (takodje izuzetno bitno), kao i o uparivanju sa odgovarajucim gumama.
To ti je i garancija da neces baciti novac, to jest da neces kupiti felnu koja nije odgovarajuca za tvoj automobil, jer dzaba ti sto je lepa, ako ces da joj se divis u garazi pored zida :-)

Korisnikov avatar
Bggoran
Početnik
Početnik
Postovi: 20
Pridružio se: Pon Nov 04, 2013 10:02 pm
Lokacija: Beograd, Dobanovci

Re: razmak rupa

od Bggoran » Ned Avg 03, 2014 11:29 pm

Pozdrav prijatelji ja imam mitsubishi mirage lanser i veruj mi ne treba ti ni 14 ni 15 sasvim super izgleda sa 13-com alu felnom ja uzeo pre mesec dana i ove nedelje montirao ko bonbona a perfomanse auta iste . :D
Slika a pa ne moze to ovo je djunta sa sitnim navojem

Korisnikov avatar
coltmirage
Početnik
Početnik
Postovi: 49
Pridružio se: Uto Jan 10, 2012 12:11 am
Lokacija: Kragujevac

Re: razmak rupa

od coltmirage » Pon Avg 18, 2014 9:17 pm

Prijatelju, da li možeš nekako drugačije da postaviš - umanjiš sliku jer se ne vidi felna, zapravo se vidi samo mali prednji deo automobila, ili ja ne znam kako da vidim :) Pozdrav

Korisnikov avatar
coltmirage
Početnik
Početnik
Postovi: 49
Pridružio se: Uto Jan 10, 2012 12:11 am
Lokacija: Kragujevac

Re: razmak rupa

od coltmirage » Pon Avg 18, 2014 9:21 pm

Uh, ipak sam ispao glup :oops: Prebacio sam fotku na desktop pa sam video celu sliku - ali se i dalje ne vidi baš najbolje :D

Rdl
Početnik
Početnik
Postovi: 32
Pridružio se: Pon Jul 04, 2011 6:32 pm
Lokacija: Beograd

Re: razmak rupa

od Rdl » Sre Avg 20, 2014 10:48 pm

Slika

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 4:43 pm