Lancer 92 lupkanje
Kočnice, amortizeri, gume...

m4re
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet Maj 30, 2014 7:18 pm
Lokacija: Sabac

Lancer 92 lupkanje

od m4re » Sub Avg 23, 2014 2:35 am

Imam Lancera 92 god. 1.5 glxi i nervira me lupkanje na desnoj strani kod suvozaca. :? Kada prelazim preko sina i kada idem po neasfaltiranom putu cuje se lupkanje. ( metalni zvuk) kad menjam brzine i naglo pustim kvacilo i cimnem ga lupi. U voznji po asfaltu nema lupkanja kao ni kada prelazim preko lezeceg ili silazim sa ivicnjaka. Menjao sam kraj spone i amortizer ali lupkanje je ostalo. Lupkanje je ucestalije kada idem brze po ne asfaltiranom putu.
Brisi,brisi evo ide micubishi :)

Korisnikov avatar
vladimir.ra
Mitsubishi fanatik
Mitsubishi fanatik
Postovi: 374
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 8:07 pm
Lokacija: SMEDEREVO PRESTONICA SRBIJE !!!

Re: Lancer 92 lupkanje

od vladimir.ra » Sub Avg 23, 2014 8:28 am

Imam Lancera 92 god. 1.5 glxi i nervira me lupkanje na desnoj strani kod suvozaca. :? Kada prelazim preko sina i kada idem po neasfaltiranom putu cuje se lupkanje. ( metalni zvuk) kad menjam brzine i naglo pustim kvacilo i cimnem ga lupi. U voznji po asfaltu nema lupkanja kao ni kada prelazim preko lezeceg ili silazim sa ivicnjaka. Menjao sam kraj spone i amortizer ali lupkanje je ostalo. Lupkanje je ucestalije kada idem brze po ne asfaltiranom putu.

Letva volana tj. telo spone? Da li si to proveravao?

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Lancer 92 lupkanje

od DJ DEX » Sub Avg 23, 2014 9:28 pm

Ima dosta stvari koje mogu da lupkaju.Sitno lupkanje dolazi od gumica balans stangle ili stabilizatora.Letva volana koja nije servo letva u sebi ima cauru letve volana koja takodje moze da lupka.Obicna letva moze da lupa i u samom puznom prenosu u lagerima.Moze da lupa kugla na viljusci i jos .....Najbolje ti je da nadjes dobrog majstora koji ce to da ti defektuje.Po mogucnosti prvo da pregleda auto iz kanala bez dizanja auta a posle moze i na dizalici.Kad se auto digne na dizalicu trapovi se oklembese pa ne pokazuju luftove.

m4re
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet Maj 30, 2014 7:18 pm
Lokacija: Sabac

Re: Lancer 92 lupkanje

od m4re » Pon Avg 25, 2014 11:11 pm

Imam servo, juce dok je auto stajao namotao sam na desnu stranu uhvatio se za sponu i sa jedne i druge strane ima malo lufta. Da li moze to da proizvodi lupkanje? Ako neko ima dobrog mehanicara iz Sapca neka mi preporuci
Brisi,brisi evo ide micubishi :)

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Pet Mar 29, 2024 1:28 am