Skripanje iz tocka pri kocenju u krivini
Kočnice, amortizeri, gume...

pluto88
Početnik
Početnik
Postovi: 18
Pridružio se: Uto Apr 29, 2014 8:25 pm

Skripanje iz tocka pri kocenju u krivini

od pluto88 » Sre Sep 30, 2015 8:50 pm

Pozdrav, odnedavno mi je na outlanderu pocelo nesto cudno da se desava... naime, kad idem sporije,i kad recimo skrecem u raskrsnici (znaci mala brzina) i dohvatim kocnicu iz prednjeg tocka pocinje skripanje (ali ne plocica od disk,vec neko skripanje kao nepodmazana vrata u kuci),a ukoliko isto tako sa okrenutim volanom stajem zvuk se pretvori u neko bas glasno "CAK"... u trapu nema problema, pretpostavljam da zvuk dolazi od kocnica (klizaci su ok,plocice ATE nove)... kupio sam za sva 4 tocka one limove koji idu izmedju plocice i klesta i nisam resio problem... da li mozda neko ima iskustva sa tim, da li mogu biti u pitanju oni osiguraci koji dolaze na vrh i dno plocica (na slici),ili nesto drugo,posto moj lokalni mehanicar ne zna sta je,a zvuk je iritantan?

Slika

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Skripanje iz tocka pri kocenju u krivini

od DJ DEX » Čet Okt 01, 2015 9:09 pm

Desava se da pri radu oko točkova mehaničar pomeri anker platno,najčešće u predelu kugle,pa se čuje u krivinama kao da češe metal o metal.
Slika
Slika

pluto88
Početnik
Početnik
Postovi: 18
Pridružio se: Uto Apr 29, 2014 8:25 pm

Re: Skripanje iz tocka pri kocenju u krivini

od pluto88 » Pet Okt 02, 2015 1:26 am

provericu ujutru,mada ne verujem da je to,jer se cuje samo kada drzim kocnicu dok je tocak opterecen (kada je okrenut u stranu,ili kad idem nizbrdo)... i nije metalni zvuk,vec kao da nije nesto podmazano,vise je skriputanje,koje se pretvori u neki klik ili uklapanje pri potpunom zaustavljanju... jos jednom napominjem- kad se ne drzi kocnica,apsolutno nema tog zvuka nikada...pa onda pretpostavljam da nije nista bitno ili opasno,ali je bas iritantno :(

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Skripanje iz tocka pri kocenju u krivini

od DJ DEX » Pet Okt 02, 2015 5:10 pm

Pa probaj onda da promeniš majstora da ne bi ti lupao glavu.Šta god da se čuje na tu temu mora da ostavi negde trag i mislim da ne treba da budeš NASA stručnjak da bi se to pronašlo.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 5:17 pm