amortizeri i jos po nesto....
Kočnice, amortizeri, gume...

eclipse91
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre Maj 04, 2016 8:03 pm
Lokacija: Beograd

amortizeri i jos po nesto....

od eclipse91 » Čet Maj 05, 2016 10:39 pm

Postovani clanovi foruma pozdrav svima :) Imam dva pitanja za vas:

1. Doslo je vreme da se menjaju prednji amortizeri na eclipsu 2.0, 16v, 110kW, '93. U ponudi ima dosta proizvodjaca, od kineza do japanaca :) . Malo sam istrazivao po netu i dosao do zakljucka da su KAYABA amortizeri medju boljima, ali i cena im je jaka. Kao alternativa , bar po ceni, su OPTIMAL amortizeri pa me interesuje Vase misljenje o njima i da li imate jos nekog proizvodjaca ciji je odnos cene i kvaliteta ok.

2. Vozio sam auto i odjednom je poceo da gubi snagu i svremena na vreme je secao u voznji. Kada sam stigao kuci popricao sam sa tatom sta mi se desilo i on je rekao da je imao isti problem. On je to resio tako sto je skinuo klemu sa akumulatora. To jutro pre nego sto sam posao morao sam da dopunim akumulator iako je nov nesto je dovelo do toga da se isprazni. Mene zanima da li imate ideju zbog cega se to desava.

Unapred zahvalan na savetima

PS: ako sam nesto pogresno uratio (u vezi sa postavljanjem teme) zamolio bih Vas da mi skrenete paznju kako bih to korigovao

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: amortizeri i jos po nesto....

od DJ DEX » Pet Maj 06, 2016 9:56 pm

Nema jeftinog a dobrog rešenja kad su amortizeri u pitanju.KYB za sad nema adekvatnu alternativu ,najbolji su ali i najskuplji.Inače i ponuda je jako slaba pa na kraju kupiš šta ima .
Nisam te baš najbolje shvatio vezano za drrugi problem ali ako se akumulator prazni tokom vožnji znači da ga ne puni alternator.

eclipse91
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre Maj 04, 2016 8:03 pm
Lokacija: Beograd

Re: amortizeri i jos po nesto....

od eclipse91 » Pet Maj 06, 2016 10:18 pm

Ok, hvala na savetu. Akumulator se ne prazni u voznji, alternator obavlja svoj posao samo je to jutro bio prazan. Kasnije je palio bez problema ali mu se snaga nije vratila. Kada sam dopunjavao akumulator nisam skinuo klema (ne znam ni da li je to potrebno, ovo mi je prvi auto sa ECUom ) da li to moze da izazove neki problem?

eclipse91
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre Maj 04, 2016 8:03 pm
Lokacija: Beograd

Re: amortizeri i jos po nesto....

od eclipse91 » Čet Maj 12, 2016 4:57 pm

Cao svima,

Sto se tice amortizera jedino sam uspeo da nadjem neke kineske ITN. Od kineza sam bezao, ali kao sto je DJ DEX
rekao izbor je jako suzen. Platio sam ih 3500 din po komadu pa cu videti koliko ce trajati...

Pozz

niikoolaa
Početnik
Početnik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet Okt 18, 2018 10:20 pm

Re: amortizeri i jos po nesto....

od niikoolaa » Pon Okt 29, 2018 6:19 pm

AJ da ozivimo temu.
Ja jurim trenutno prednje amortizere za Space Stara i izbor je bas bas suzen. E sad, ako ima neko savete u vezi marke.
Nasao sam Japan Parts, oko 4000, Magnum Technologies, isto oko 4000, i Naravno Kayaba oko 8000.
Ja sam trenutno najblizi najskupljim, ali ono ako je neko koristio/montirao neke od ova druga dva, zanimaju me dali su toliko losiji od Kayabe.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: amortizeri i jos po nesto....

od DJ DEX » Sre Nov 07, 2018 7:14 pm

AJ da ozivimo temu.
Ja jurim trenutno prednje amortizere za Space Stara i izbor je bas bas suzen. E sad, ako ima neko savete u vezi marke.
Nasao sam Japan Parts, oko 4000, Magnum Technologies, isto oko 4000, i Naravno Kayaba oko 8000.
Ja sam trenutno najblizi najskupljim, ali ono ako je neko koristio/montirao neke od ova druga dva, zanimaju me dali su toliko losiji od Kayabe.
Generalno neces pogresiti koje god da kupis.Na S. Staru su fabricki Monroe .KYB jeste ok al nije toliko bolji da bi bio duplo skupli.Bolje za razliku para da kupis solje amortizera.

niikoolaa
Početnik
Početnik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet Okt 18, 2018 10:20 pm

Re: amortizeri i jos po nesto....

od niikoolaa » Sub Dec 15, 2018 6:52 pm

Ipak je pao KYB, kontao sam da su to ipak prednji amortizeri (bezbednost, udobnost...bla bla bla), pa ajde da ne cepidlacim :)
Solje su vec stavljene nove, ali se ono cuveno lupanje nastavilo pa sam morao i amortizere da menjam, jer prethodni vlasnik jelte nije zamenio solje na vreme.
Tako da, kolege, menjajte odma' solje da ne biste pucali pare i za amortizere :D

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 10:37 am