Mitsubishi Pajero Rđa?
Kočnice, amortizeri, gume...

NikolaB
Početnik
Početnik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Maj 03, 2017 8:46 pm

Mitsubishi Pajero Rđa?

od NikolaB » Sre Maj 03, 2017 9:26 pm

Mislio sam ako bih mogao da dobijem odgovor na večito bolno pitanje rđe na autu. Pre neku nedelju sam uvezo iz Nemačke Pajera 3.2did 2011. godište sa 200.000 km pređenih. Auto je spolja i unutra besprekoran, sve funkcioniše oprema je kao da sediš u salonu. Kada sam ga pogledao odozdo video sam rđu ali mislim da je to površna jer nema nikakvih defekata na metalu, lako se skida i ispod zdravo sve. Ortaci me pokidaše kažu nisi normalan vidi druge automobile nigde rđe samo si ti kupio takav auto. Ta površna rđa je na pragovima tj stepeniku za auto, kardanu, diferencijalu, viljuškama... Drugi mi ljudi pričaju ma to je sasvim normalno ne obaziri se na to, terenac je, bio je vožen gore gde je puno soli... a ta rđa nista nije posebno taj će da gura godine i godine. Sad sam stvarno zbunjem ponasam se kao ludak na ulici jer zavirujem ispod terenaca dok me neko ne pojuri! :shock: . Da li imate neka iskustva sa ovim, da li sam se presao, ima li potrebe da se to sanira. Mislio sam da koristim konvertor rđe, pa onda neki zastitni sloj.
P.S veruj te mi nije mi lako, mada sam par toyota land cruisera vide sa slicnom situacijom (Pajera ima manje)
Hvala na odgovoru. Pozz

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Mitsubishi Pajero Rđa?

od darijailija » Čet Maj 04, 2017 7:44 pm

Nemoj to da te brine,uglavnom sva noviji automobili od 2005 pa na gore su losijeg kvaliteta izrade mislim na enterijer i limariju.Evo na meganu 2010 drugar je morao da radi zadnje rubove jer su se pojeli,menjao zadnji lonac.....
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Mitsubishi Pajero Rđa?

od DJ DEX » Čet Maj 04, 2017 9:02 pm

Kod automobila iz Nemačke je korozija kao dobar dan.Izraženija je kod automobila koji nisu pravljeni u Evropi i to ne zbog lošeg lima već zbog loše zaštite.Ovaj problem je najveći kod automobila iz Bavarskog dela Nemačke jer se tamo najviše pored soli baca i neki hidro hlorid koji bukvalno "jede" kola.Na našu žalost posebno je izražen problem kod Japanaca i Korejanaca.
Kao što Ivan reče korozija je prisutna i kod novijih modela.
Bilo bi pametno da odradiš neki tretman korozije sa nekim konvertorom rđe ili sličnim preparatom paposle da uradiš zaštitu .

NikolaB
Početnik
Početnik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Maj 03, 2017 8:46 pm

Re: Mitsubishi Pajero Rđa?

od NikolaB » Pet Maj 05, 2017 12:29 am

Hvala puno na odgovoru, trudicu se da nabacim slike pre i posle obrade auta! Pozz

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 4:45 pm