Novi član
Napišite nešto o sebi...

gasa78
Početnik
Početnik
Pridružio se: Pon Dec 12, 2022 7:15 pm

Novi član

od gasa78 » Pon Dec 12, 2022 9:14 pm

Pozdrav svima,
novi član sam i nisam mnogo vešt u ovome pa se unapred izvinjavam.
Molim vas da mi pomognete nekim savetom.
Od feb.imam mitsubishi carisma classic 1.6 benzin plin 2003. 76kw
Od sep.imam problem:auto se upali i posle 1-2s se ugasi i tako više puta upali se i odma se ugasi ako pak prebrodi te 2-3s onda radi ali nezna se do kad pošto se isto tako i u vožnji samo odjednom ugasi.Kad radi onda lepo radi sve dok se ne ugasi.Podjednako se gasi i na benzin i plin.
Bio sam u nekoliko servisa (Leskovac,Pirot neću da imenujem) Svako uradi dijag. zameni mi neki deo auto radi dok ga testiraju 1-2 dana i kad ga ja uzmem posle par dana isti simptomi
Menjano:svećice,pumpa za gorivo,čišćene dizne za gorivo,protokomer vazduha,dizne za plin,senzor za temp.plina,senzor bregaste,komp.restartovan
Nemam više ni snage ni volje ni para
UNAPRED HVALA

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm

Re: Novi član

od darijailija » Sre Jan 04, 2023 5:29 pm

Pozdrav,samo jos nisi proverio senzor radilice.
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63)

gasa78
Početnik
Početnik

od gasa78 » Uto Jan 17, 2023 4:13 pm

HVALA na SAVETU!!!
Promenio sam senzor radilice.
Auto je lepo radio 4 dana.Međutim,kad sam kasnije analizirao to su bile sve vožnje do 10-ak km.
Naime kada sam 5.dana krenuo dalje na put nešto preko 30 km i kada sam stao posle jedno pola sata nije hteo da upali.Ponovo isto upali i odma se ugasi.Posle sat vremena je normalno upalio i vozio sam nazad 15-ak km i ugasio mi se u vožnji i nije hteo da upali ( upali 1-2 s i ugasi se).Posle pola sata probao sam upalio je malo duže radio taman da krenem i ugasio se.Čekao sam 1h auto normalno upalio i otišao sam kući.
Sada idem do posla normalno ali to je 7-8 km
Sada ispada da radi normalno dok se ne zagreje a kad se ohladi ( 1 h ) ponovo radi
Motor temp. ne podiže (radna)

gasa78
Početnik
Početnik

od gasa78 » Pon Jan 23, 2023 10:55 pm

Ispostavilo se da ovaj problem nema veze sa zagrejanošću i pređenim km.Pošto mi se gasio i kao hladan.
Sada ga vozim i neznam kad će da se ugasi.Kada se ugasi pokušavam,sačekam neko vreme opet pokušavam i kad upali idem dalje.
Ipak stičem utisak da se to sad dešava malo ređe.
Međutim,sve je to nesigurno i glavni problem nisam otkrio i rešio.

gasa78
Početnik
Početnik

od gasa78 » Pon Jan 30, 2023 11:46 pm

I dalje ga vozim na kratke staze.Gasi se ali znatno ređe.Posle par pokušaja uspem da ga upalim i da nastavim sa vožnjom.
Nisam rešio problem.
Molio bih ako neko zna šta znači na displeju mali kružić precrtan.Inače kružić se nalazi između temperature i potrošnje na 100 km.
Takođe neznam šta znači zvučni signal (kratki pisak ) kad dam kontakt čuju se 2 kratka piska onda kad upalim čuju se još 2 ista piska i više ništa.
UNAPRED HVALA!!!!