Novi član
Napišite nešto o sebi...

gasa78
Početnik
Početnik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Dec 12, 2022 7:15 pm

Novi član

od gasa78 » Pon Dec 12, 2022 9:14 pm

Pozdrav svima,
novi član sam i nisam mnogo vešt u ovome pa se unapred izvinjavam.
Molim vas da mi pomognete nekim savetom.
Od feb.imam mitsubishi carisma classic 1.6 benzin plin 2003. 76kw
Od sep.imam problem:auto se upali i posle 1-2s se ugasi i tako više puta upali se i odma se ugasi ako pak prebrodi te 2-3s onda radi ali nezna se do kad pošto se isto tako i u vožnji samo odjednom ugasi.Kad radi onda lepo radi sve dok se ne ugasi.Podjednako se gasi i na benzin i plin.
Bio sam u nekoliko servisa (Leskovac,Pirot neću da imenujem) Svako uradi dijag. zameni mi neki deo auto radi dok ga testiraju 1-2 dana i kad ga ja uzmem posle par dana isti simptomi
Menjano:svećice,pumpa za gorivo,čišćene dizne za gorivo,protokomer vazduha,dizne za plin,senzor za temp.plina,senzor bregaste,komp.restartovan
Nemam više ni snage ni volje ni para
UNAPRED HVALA

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Novi član

od darijailija » Sre Jan 04, 2023 5:29 pm

Pozdrav,samo jos nisi proverio senzor radilice.
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

gasa78
Početnik
Početnik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Dec 12, 2022 7:15 pm

Re: Novi član

od gasa78 » Uto Jan 17, 2023 4:13 pm

HVALA na SAVETU!!!
Promenio sam senzor radilice.
Auto je lepo radio 4 dana.Međutim,kad sam kasnije analizirao to su bile sve vožnje do 10-ak km.
Naime kada sam 5.dana krenuo dalje na put nešto preko 30 km i kada sam stao posle jedno pola sata nije hteo da upali.Ponovo isto upali i odma se ugasi.Posle sat vremena je normalno upalio i vozio sam nazad 15-ak km i ugasio mi se u vožnji i nije hteo da upali ( upali 1-2 s i ugasi se).Posle pola sata probao sam upalio je malo duže radio taman da krenem i ugasio se.Čekao sam 1h auto normalno upalio i otišao sam kući.
Sada idem do posla normalno ali to je 7-8 km
Sada ispada da radi normalno dok se ne zagreje a kad se ohladi ( 1 h ) ponovo radi
Motor temp. ne podiže (radna)

gasa78
Početnik
Početnik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Dec 12, 2022 7:15 pm

Re: Novi član

od gasa78 » Pon Jan 23, 2023 10:55 pm

Ispostavilo se da ovaj problem nema veze sa zagrejanošću i pređenim km.Pošto mi se gasio i kao hladan.
Sada ga vozim i neznam kad će da se ugasi.Kada se ugasi pokušavam,sačekam neko vreme opet pokušavam i kad upali idem dalje.
Ipak stičem utisak da se to sad dešava malo ređe.
Međutim,sve je to nesigurno i glavni problem nisam otkrio i rešio.

gasa78
Početnik
Početnik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Dec 12, 2022 7:15 pm

Re: Novi član

od gasa78 » Pon Jan 30, 2023 11:46 pm

I dalje ga vozim na kratke staze.Gasi se ali znatno ređe.Posle par pokušaja uspem da ga upalim i da nastavim sa vožnjom.
Nisam rešio problem.
Molio bih ako neko zna šta znači na displeju mali kružić precrtan.Inače kružić se nalazi između temperature i potrošnje na 100 km.
Takođe neznam šta znači zvučni signal (kratki pisak ) kad dam kontakt čuju se 2 kratka piska onda kad upalim čuju se još 2 ista piska i više ništa.
UNAPRED HVALA!!!!

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Novi član

od darijailija » Sub Feb 04, 2023 4:08 pm

Kruzic oznacava prosecnu potrosnju ili potrosnju beznzina na 100 km. Ja mislim da je sezor bregaste u pitanju,proveri stasu ti radili da li su ugradili novi i koji,senzor bregaste i radilice treba iskljucivo kupiti i ugraditi iz originala.
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

gasa78
Početnik
Početnik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Dec 12, 2022 7:15 pm

Re: Novi član

od gasa78 » Uto Feb 07, 2023 3:09 pm

Precrtani kružić na displeju se nalazi između prosečne potrošnje i temperature,neznam šta znači.
Ponovo su učestali simptomi koje sam opisao još u prvom postu(gašenje,paljenje i posle 1-2s gašenje pa onda normalan rad.Tokom vožnje može i da se ugasi i dok još nisam stao da odjednom sekne i krene normalno)
Inače sam senzore bregaste i radilice naručivao polovne jer sam na forumima čitao da su bolji od novih kineskih.

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Novi član

od darijailija » Pet Feb 24, 2023 10:22 pm

Precrtani kružić na displeju se nalazi između prosečne potrošnje i temperature,neznam šta znači.
Ponovo su učestali simptomi koje sam opisao još u prvom postu(gašenje,paljenje i posle 1-2s gašenje pa onda normalan rad.Tokom vožnje može i da se ugasi i dok još nisam stao da odjednom sekne i krene normalno)
Inače sam senzore bregaste i radilice naručivao polovne jer sam na forumima čitao da su bolji od novih kineskih.
Mozda si trebao da kupis nove senzore iz origiala,verovatno da neki od tih polovnih ne radi dobro,jedino ti je to ostalo.
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

gasa78
Početnik
Početnik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Dec 12, 2022 7:15 pm

Re: Novi član

od gasa78 » Ned Apr 09, 2023 9:16 am

REŠIO SAM PROBLEM!!
Senzor bregaste.
Kupio sam nov,zamenio i vozim već mesec dana svakodnevno bez problema,TO je TO.
Problem je bio što kad je bio u servisima on je radio i dijag. nije to detektovala.Polovni koji sam platio skuplje nego nov je očigledno radio nekoliko dana.
Povezali smo ga na dijag. kad ne radi i rešili problem.
HVALA na SAVETIMA!!!!
PUNOOOO!!!

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Pet Mar 29, 2024 1:56 am