Lancer 1.5 12v GL 1991.
Predstavite vaš Mitsubishi i modifikacije koje ste radili na njemu...

Korisnikov avatar
max i minimax
Standardan član
Standardan član
Postovi: 110
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 1:39 pm
Lokacija: Varaždin

Re: Lancer 1.5 12v GL 1991.

od max i minimax » Čet Okt 02, 2014 5:48 pm

Daj, molim te, par fotografija iznutra krov prije radova ako možeš.

Korisnikov avatar
dule0911
Standardan član
Standardan član
Postovi: 105
Pridružio se: Pon Avg 18, 2014 8:09 pm
Lokacija: Beograd, Leštane

Re: Lancer 1.5 12v GL 1991.

od dule0911 » Čet Okt 02, 2014 6:19 pm

Jedino da smaram limara da slika, mada koliko sam ga razumeo vec je krenuo malo da ga sredjuje pa ne znam koliko ti je relevantno. Ja nisam u mogucnosti da idem do njega da slikam jer cu ginuti na poslu narednih dana, a do tad ce vec vratiti nebo.

Zaboravih da dodam, znam da bi bilo bolje skinuti nosace, ali u trenutnoj konfiguraciji je to neisplativo, posto bi spon otisao na stakla, a sad da skidam sva stakla i enterijer, ne planiram.

Korisnikov avatar
dule0911
Standardan član
Standardan član
Postovi: 105
Pridružio se: Pon Avg 18, 2014 8:09 pm
Lokacija: Beograd, Leštane

Re: Lancer 1.5 12v GL 1991.

od dule0911 » Sre Okt 08, 2014 10:57 pm

Danas sam ga preuzeo od limara i prosledio farbaru... Nisam stigao da poslikam ali generalno sam zadovoljan kako je ispalo.

Jedino sto mi nesto oko pk kaisa pravi problem, da li remenica radilice, ili neki spaner (ako ga ima na tom kaisu), posto sam jutros kupio nov Dayco kais i zamenio, ali opet cvili, ne stalno ali kad ga upalim posteno se dere :(
Limar kad ga je montirao zagledao je malo i cini mu se da remenica radilice nije kako treba jer ne radi bas skroz mirno, ali ne znam da li je ona sigurno problem. Ne znam ni da li ima da se kupi negde nova? Cilj mi je za sada samo da eliminisem skripu, cale mi savetuje da stavim isti takav kanalni samo siri kais, da je on tako nekada na golfu produzavao vek remenici.

Korisnikov avatar
Tomica93
Standardan član
Standardan član
Postovi: 142
Pridružio se: Ned Okt 17, 2010 10:31 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Lancer 1.5 12v GL 1991.

od Tomica93 » Pon Okt 13, 2014 5:05 pm

samo malo kokpit spreja po njemu, i problem rijesen

Korisnikov avatar
dule0911
Standardan član
Standardan član
Postovi: 105
Pridružio se: Pon Avg 18, 2014 8:09 pm
Lokacija: Beograd, Leštane

Re: Lancer 1.5 12v GL 1991.

od dule0911 » Uto Okt 14, 2014 12:08 pm

Mislis po kaisu? Hm, zanimljivo, probacu. Na koliko moram da radim re-spray? :D

Korisnikov avatar
laki72
Mitsubishi ljubitelj
Mitsubishi ljubitelj
Postovi: 283
Pridružio se: Ned Maj 22, 2011 2:36 am
Lokacija: beograd

Re: Lancer 1.5 12v GL 1991.

od laki72 » Uto Okt 14, 2014 5:49 pm

jebiga, okasnio sam sa savetom, ali za 20 sitnih rupica si trebao da upotrebis epoksivnu smolu ili neki kvalitetniji tesni metal...

Korisnikov avatar
dule0911
Standardan član
Standardan član
Postovi: 105
Pridružio se: Pon Avg 18, 2014 8:09 pm
Lokacija: Beograd, Leštane

Re: Lancer 1.5 12v GL 1991.

od dule0911 » Sre Okt 15, 2014 2:02 pm

To mi je sto mi je sad, auto je vec bio u prajmeru u ponedeljak, juce ili danas ofarban tako da sad nema vise prepravki :)

Korisnikov avatar
dule0911
Standardan član
Standardan član
Postovi: 105
Pridružio se: Pon Avg 18, 2014 8:09 pm
Lokacija: Beograd, Leštane

Re: Lancer 1.5 12v GL 1991.

od dule0911 » Ned Okt 19, 2014 10:55 pm

Danas se malo radilo :)
Stavio znak na prednju masku, sto je bilo mnogo komplikovanije nego sto sam mislio da ce biti, posto je stari znak odbijao da se odvoji (zapekli srafovi, da ne kazem zavarili se za plastiku, nikad nisu skidani), na kraju je morala brusilica da radi, ali veoma pipavo jer nisam hteo sam nosac znaka da ostetim. Razmisljao sam se da ofarbam i masku u mat crno kad sam je vec skinuo, ali posto sam se predomisljao ostavicu to mozda za neki drugi put.
Slika Slika Slika

Ocistio mahovinu i blato iz oba rikverc svetla, a posto se zaptivna guma pretvorila u prah, stavio sam frisku diht masu. Cak mi se svidja kako nakon tretmana imaju crnu liniju u krug zbog boje diht mase :)
Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Kad sam vec kupio diht masu, sredjene i zadnje stopaljke. Zet je stavljao neku uzasnu diht masu ranije, crvene sparusene boje, ispucala skroz i verovatno nije ni vrsila funkciju. Posto mi voda ulazi na par mesta u prtljaznik, da barem zasigurno eliminisem taj "ulaz" :)
Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Ostaje jos da se sredi pre zime od stvari koje treba da se urade dok je lepo vreme:
- keder prtljaznika ako ima nov ili dobar polovan, moj pusta na 3 mesta
- gornji deo kedera vozacevih vrata
- ciscenje i zastita poda, makar parcijalna tamo gde treba (nema trulezi ali se ponegde zuti)
- skidanje zadnjeg stakla i menjanje diht mase koja je propala i kruni se (nije hitno jer ne pusta mnogo vode, stavice se crni poliuretan kao zamena za postojecu), posto staklo nema keder niti je klasicno lepljeno vec ima neke lajsne, pa oko njih diht masa, ako sam dobro skapirao

U utorak ga ostavljam kod elektricara da se sredi bendiks na anlaseru, usput da se remontuje ako treba kad je vec skinut i ako nadju resenje za pistanje pk kaisa (ako je nesto do alternatora i slicno). Odmah posle toga kod plinadzije da mi sredi uvod za plin jer mi je limar zagubio konusne srafove koji su bili pa ne mogu da punim plin (sreca pa je boca bila puna da imam da se vozim). Pitao u lokalnoj gvozdjari ali nemaju takve, tako da cu morati da platim plinadziju da to sredi.
Cekam i farove da mi stignu, posto mi levi ima rupicu na staklu i kondenzuje.
Crni deo branika se razmisljam da li da slajfujem pa farbam bamper sprejom, nisam pametan. Nije auto za izlozbu ali me nerviraju tako neke sitnice koje znam da ne kostaju mnogo a popravile bi utisak :)

Sto se farbanja tice nisam preterano zadovoljan, omasena je nijansa, na krovu imam 1x1mm tackicu gde je izgleda vec probila rdja. Idem sutra uvece da to reklamiram, treba da mi vrate lajsnu na levo krilo jer su to zaboravili, kao i par srafova na zadnji branik koje sam nasao u gepeku.
Slike gde se odprilike vide delovi koji su radjeni tj farbani. Ove po mraku su prvo vece kad sam ga doterao, sad mi se cini da je malko bolja situacija posle par dana, sto se neslaganja boja tice. Ali i na tim slikama se vidi da iz nekih uglova nema prevelike razlike, iz drugih se bas primeti da nije ista nijansa boje.
Slika Slika Slika Slika
Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Korisnikov avatar
Urke
Član kluba
Član kluba
Postovi: 266
Pridružio se: Ned Jul 21, 2013 10:11 pm
Lokacija: Barajevo BGD

Re: Lancer 1.5 12v GL 1991.

od Urke » Ned Okt 19, 2014 11:34 pm

Svaka cast,lepo teku radovi samo napred... :thumbup: :wave: :wave: :D

Znak mu je cucnuo odlicno i sad je maska odlicna... :mrgreen: :P
Slika
Mitsubishi Colt 1.3 16V 2001 by Urke

Korisnikov avatar
dule0911
Standardan član
Standardan član
Postovi: 105
Pridružio se: Pon Avg 18, 2014 8:09 pm
Lokacija: Beograd, Leštane

Re: Lancer 1.5 12v GL 1991.

od dule0911 » Pon Okt 20, 2014 12:15 am

Razmisljao sam se da ostavim masku bez znaka, ali rupu gde je bio znak ne umem da popunim a da lici na nesto, pa sam ipak nastavio po prvobitnom planu :)

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 11:24 am