Lancer plavi 1.5glxi '92
Predstavite vaš Mitsubishi i modifikacije koje ste radili na njemu...

knezevic76
Početnik
Početnik
Postovi: 49
Pridružio se: Ned Feb 07, 2016 9:01 am

Re: Lancer plavi 1.5glxi '92

od knezevic76 » Sre Mar 15, 2017 2:12 pm

Zvuk koji se čuo, uje je iz servo pumpe.

knezevic76
Početnik
Početnik
Postovi: 49
Pridružio se: Ned Feb 07, 2016 9:01 am

Re: Lancer plavi 1.5glxi '92

od knezevic76 » Pon Sep 11, 2017 5:29 pm

Evo, posle nekog vremena da se javim, prešao je 400000km po cajgeru. Ne troši mineralno ulje niti vodu, mada sledeće sipanje ide polusintetika, po katalogu. Nigde ništa ne kaplje i ne curi :) .Sređen anlaser, alternator, stavljen nov akumulator. Otišao ležaj levog točka, posle zamenjenog desnog, naravno:) . Ispadoše ležajevi najskuplja stavka za zamenu. Pronašao sam razlog zašto mi ide bolje na TNG nego na benzin. Pošto nije sekvent već venturi, raspršivač na usisu vazduha je smanjio prečnik creva i samim tim dovod vazduha. Zaključak je jasan :) .

knezevic76
Početnik
Početnik
Postovi: 49
Pridružio se: Ned Feb 07, 2016 9:01 am

Re: Lancer plavi 1.5glxi '92

od knezevic76 » Sub Sep 16, 2017 10:09 pm

Zna li neko kako se skida na volanu deo koji se pritiska za sirenu? Negde mi prekida sirena pa bi to da sredim a da ne počupam nešto bez veze

Korisnikov avatar
gile
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 583
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 7:58 am
Lokacija: arandjlovac grad pod bukuljom

Re: Lancer plavi 1.5glxi '92

od gile » Ned Sep 17, 2017 10:25 pm

samo ga uhvati jako i povuci ka sebi i ne brini :thumbup: :wave:

knezevic76
Početnik
Početnik
Postovi: 49
Pridružio se: Ned Feb 07, 2016 9:01 am

Re: Lancer plavi 1.5glxi '92

od knezevic76 » Sub Sep 30, 2017 8:10 pm

Hvala gile!
Danas odrađen mali servis, zamenjena tri ležaja točka, krajevi letve volana(iz predostrožnosti), nosač motora, predihtovan razvodnika paljenja, stavljene nove kočione pločice, urađena reglaža trapa.
Jedino čaura koje vezuju motor na šasiju nisu zamenjene, jer ih je teško naći, pa se nekad čuje TAK pri kretanju. Ništa strašno.

E sad jedno pitanje u vezi razvodnika paljenja. Ako se isti skine I vrati nazad ali se zakrene malo, dal se I broj obrtaja u leru onda promeni?

Meni su predihtovali razvodnik, jer je malo slinilo ulje na njemu, a auto sad ubija kako ide. Ler je isti kao što je i bio. Majstor kaže da ga je vratio kako je i bio.
Nemam za sad nikakve detonacije I slično, a auto povlači na oba goriva kao lud. Danas sam ga testirao, ide u prve tri brzine do blokade, ranije nije hteo, drugom izvlači 90, trećom 130.... Ali me nešto kopka da ne bude nekih nus pojava po motor, jer znam da ima neko ranije i kasnije paljenje smeše, pa se mogu javiti neke detonacije itd......

I još jedno pitanje, kad se razvodnik, zakreće na levo ili desno, koja strana je ranije a koja kasnije paljenje?
Ja nemam nameru da to radim samoinicijativno , ali me zanima.

Generalno gledano stvari stoje ovako, sređen :
- anlaser
- alternator
- pumpa goriva
- ležajevi točkova
- manžetne letve
- manžetne homokinetičkih
- krajevi letve volana
- servis TNG
- sređena struja
- akumulator
- sileni na obe viljuške
- estetski neke sitnice u enterijeru i exterijeru

Ostalo da se sredi korozija kod zadnjih točkova na proleće.

Korisnikov avatar
coltmirage
Početnik
Početnik
Postovi: 49
Pridružio se: Uto Jan 10, 2012 12:11 am
Lokacija: Kragujevac

Re: Lancer plavi 1.5glxi '92

od coltmirage » Sre Okt 04, 2017 1:47 am

Svaka čast na entuzijazmu :clap:
Samo, ne moraš toliko da ga siliš, mislim testiraš do kraja, ipak je podosta prešao, pa prištedi ga malo,
bilo bi lepo da ga vidjamo na ulici još dosta vremena. I da kažem, naravno da je poželjno zavrteti ga s'vremena na vreme ali ne mora baš do kraja....i srce kod čoveka pri naporu ne radi isto u 20 i 80 godina.
Nadam se da nećeš ovo shvatiti kao da ja učim nekog kako da vozi svoj auto, daleko od toga, tvoj je, vozi kako hoćeš,
ali eto diskutijemo i razmenjujemo mišljenja. A možda ja nisam u pravu? Neka se javi neko stručniji od mene, bilo bi interesantno da razmenimo mišljenja, možda će neko reći i da je to samo gvoždje, pa sve jedno je....

knezevic76
Početnik
Početnik
Postovi: 49
Pridružio se: Ned Feb 07, 2016 9:01 am

Re: Lancer plavi 1.5glxi '92

od knezevic76 » Sre Okt 04, 2017 1:00 pm

:thumbup:
Hah, pa možda to po mom pisanju izgleda tako, da mu dušu vadim a u stvari je sušta suprotnost. Mene iskreno i mrzi da vozim :) Poštujem ograničenja, ne divljam itd. Valjda to sad ide sa godinama. U principu, iz iskustva znam, da se svaki motor ulenji od preteranog davljenja u gradskoj vožnji. I onda sa vremena na vreme ga malo razvučem u obrtaje. Inače ga šaltam od 2-3000 obrtaja I tako vozim.
A sad posle sređivanja razvodnika sam oduševljen koliko lako dolazi do blokade, ranije je to jedva išlo
U međuvremenu sam našao maglenku koja mi fali i lajsnu od šoferke, pa čim stigne ide montiranje.

Pitanje za znalce, kad maglenka može da svetli, ne nekim automobili a samo kad su oborena na nekim i kad je pozicija, pa ne znam kakva je slučaj kod lasera, jer moram da proverim instalaciju za istu pa da znam kad da očekujem struju.

Korisnikov avatar
chetka
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Mar 01, 2016 5:49 pm
Lokacija: Kumodraž

Re: Lancer plavi 1.5glxi '92

od chetka » Sre Okt 04, 2017 9:59 pm

Trebalo bi da mogu da se aktiviraju kad su uključene pozicije. Na Galantu je tako, na Coltu ih nisam imao, ali sam pipkao unimerom instalaciju i prilično sam siguran da je bilo struje kad se škljocne prekidač, a upaljene su pozicije. Zadnja maglenka 100% svetli samo sa pozicijama, a pošto je prekidač jedan za prednje i zadnje, trebalo bi po nekoj logici da se pale i prednje.
Galant EA V6-24

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 4:44 pm