Colt 1.3 12V '91.
Predstavite vaš Mitsubishi i modifikacije koje ste radili na njemu...

Korisnikov avatar
chetka
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Mar 01, 2016 5:49 pm
Lokacija: Kumodraž

Colt 1.3 12V '91.

od chetka » Ned Mar 20, 2016 12:04 am

Pozdrav svima! :wave:

Evo, da i ja predstavim svog Micka. 8-)

Slika

Čuo sam da banujete zbog 13" alu felni, ali vas molim da mi progledate kroz prste. :mrgreen:
Slika


Upravo odrađen veliki i mali servis. Prešao 200K, ali i dalje prede. Hvala Dexu na odlično obavljenom poslu. :)
Slika


Enterijer je jako lepo očuvan, ali nisam odoleo a da ga ne utoniram s novim presvlakama. :)
Slika


Zaštitni lim oko motora je u velikoj meri istrulio. Ima li potrebe da ga menjam zbog bržeg zagrevanja zimi i ako ima, gde da nađem zamenski?
Slika

Ipak, godine se primećuju, najviše na limariji. Desni koš.
Slika


I "bubuljice" po krovu.
Slika

Slika

Ima li za to leka, a da nije komplet farbanje. Ili ako baš mora farbanje, ako može neka preporuka kod koga bih mogao samo krov da ofarbam i za koliko para, okvirno?
Galant EA V6-24

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Colt 1.3 12V '91.

od darijailija » Ned Mar 20, 2016 11:22 pm

Lepo izgleda ,mislim da ces morati sve da farbas nema druge.
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

Korisnikov avatar
dule0911
Standardan član
Standardan član
Postovi: 105
Pridružio se: Pon Avg 18, 2014 8:09 pm
Lokacija: Beograd, Leštane

Re: Colt 1.3 12V '91.

od dule0911 » Pon Mar 21, 2016 12:21 pm

Bas lep Colt! Neka te dobro sluzi :)

Licno, da sam na tvom mestu, sad iz ove perspektive - sredi to na kosu jer se blizu kaci amortizer, pa da se ne desi da krene da se siri i napravi ti problem sa amortizerom. Krov, ako ti ne prokisnjava nista u kabinu, ne diraj, nema poente. Ja sam moj sredio kod "majstora" bez da ga vare, samo su ocistili rdju, izgitovali i ofarbali. Naravno da je trajalo jednu zimu... Posle toga je opet krenulo da probija, sad posle godinu ipo nakon radova je 50% isto kao pre svih radova... Samo sto me sad ne dotice previse, jer zamenskih dobrih krovova da nadjes nema, plus svim limarima kad spomenes to samo te bledo pogledaju i nece da rade jer je veliki posao (da se zameni ceo lim krova). Inace je problem na spojevima sina karoserije i samog lima tj kape krova.

vica022
Početnik
Početnik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned Mar 20, 2016 10:41 am
Lokacija: s. mitrovica

Re: Colt 1.3 12V '91.

od vica022 » Uto Mar 22, 2016 6:24 pm

Lep autic a i godine cine svoje. Te bubuljice mogu da se urade jer bih najpre rekao da su to posledice grada. Ali se moraju ocistiti da se beli cist lim bez ijedne tackice i onda kitovati. Ako to neuradis bice da se vozi sa kisobranom unutra. Kos je najmanji problem samo da se isece do zdravog lima i uradi fleka od 2mm lima. Toga sam odradio na desetine tako da znam o cemu pricam. Nazalost kvalitet rada je vrlo los i svi gledaju samo lepo da se ofarba a na koroziju se neobraca mnogo paznje a to je najbitnije da se detaljno ocisti i zastiti.

Korisnikov avatar
max i minimax
Standardan član
Standardan član
Postovi: 110
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 1:39 pm
Lokacija: Varaždin

Re: Colt 1.3 12V '91.

od max i minimax » Uto Mar 22, 2016 7:18 pm

Slika

Slika

Korisnikov avatar
max i minimax
Standardan član
Standardan član
Postovi: 110
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 1:39 pm
Lokacija: Varaždin

Re: Colt 1.3 12V '91.

od max i minimax » Uto Mar 22, 2016 7:20 pm

Mislim da komentar ne treba

Korisnikov avatar
chetka
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Mar 01, 2016 5:49 pm
Lokacija: Kumodraž

Re: Colt 1.3 12V '91.

od chetka » Uto Mar 22, 2016 11:53 pm

Hvala svima na komentarima. :)

Pričao sam da Dexom oko limarije, kaže da je prajmer takav i da zapravo on počne da truli i podiže farbu i da bez komplet peskarenja i ponovnog farbanja nema trajnog rešenja. Ja baš i nisam pri parama, ali bih voleo to nekako da sredim. Auto je stvarno bio lepo održavan i pažen, pa bih i ja voleo da tako nastavim. Zna li neko koliko bi okvirno koštalo komplet farbanje krova i gde bih u BG ili okolini to mogao da uradim, a da ne potraje samo jednu sezonu?
Galant EA V6-24

Korisnikov avatar
dule0911
Standardan član
Standardan član
Postovi: 105
Pridružio se: Pon Avg 18, 2014 8:09 pm
Lokacija: Beograd, Leštane

Re: Colt 1.3 12V '91.

od dule0911 » Sre Mar 23, 2016 1:06 pm

Ako nisi pri parama onda sacekaj da skupis pa radi kako treba, tj da se izvadi komplet enterijer i nebo, da se skinu poprecne sine i onda sve sredi kako treba. Drugog resenja a da je trajno nema, sve se vidi na slikama koje je kolega max i minimax postavio. Ti mozes spolja to da zamaskiras, ali ce ono iznutra i dalje da kuva i truli. Nazalost nisam nasao nekoga ko zeli da se bakce sa time tj samo to da radi a da mi uradi u razumnom roku (posto koristim auto svaki dan), tako da ne mogu da ti preporucim nikog.

Korisnikov avatar
max i minimax
Standardan član
Standardan član
Postovi: 110
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 1:39 pm
Lokacija: Varaždin

Re: Colt 1.3 12V '91.

od max i minimax » Sre Mar 23, 2016 6:35 pm

Upravo tako Dule, ja sam uspio naći jednog rasturenog sa staklenim krovom i preselio sve komplet, ranije pokušavao
izvana ali bez uspjeha. Odriješi kesu ili odustani, nema tu jeftinog rješenja

Korisnikov avatar
max i minimax
Standardan član
Standardan član
Postovi: 110
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 1:39 pm
Lokacija: Varaždin

Re: Colt 1.3 12V '91.

od max i minimax » Sre Mar 23, 2016 6:43 pm


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Pet Mar 29, 2024 12:32 am