Space Star benzinac

Micek
Početnik
Početnik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet Okt 15, 2015 8:00 pm

Space Star benzinac

od Micek » Uto Okt 20, 2015 8:22 pm

Pozdrav svima.

Planiram da kupim u NJemačkoj Space Star tamo negde 2004. ili 2005. godište. U obzir dolaze benzinci 1.3 i 1.6. Pre toga bih imao nekoliko pitanja za one koji su vozili taj auto.Auto mi se sviđa i pregledao sam na stotine slika na mobile.de, ali nisam imao priliku da ga vozim.

1. Da li ima kakve tehničćke razlike odnosno razlike u pouzdanosti između 1.3 i 1.6 motora? Razlika u potrošnji je mala, a ugradio bi i plin pa mi to nije bitno. Preferiram 1.6, ali ako je 1.3 pouzdaniji uzeo bih njega
2. Kakva je zvučna izolacija u tom autu odnosno da li se mnogo čuje motor?
3. Da li su sedišta udobna i što je ona ručica s desne strane na vozačevom sedištu? Da nije to za podešavanje visine sedišta? Da li to možda ne smeta kod sedenja jer vidim da je tu malo suženo sedište?
4. Da li se sedi povišeno? To bi mi jako odgovaralo
5. Nije mi problem 1000-2000 evra gore ili dole pa se dvoumim između automatskog i ručnog mjenjača. Pročitao sam na ovom forumu da je ručni Renaultov i to mi se ne sviđa. Kakav je ovaj automatski? Da li je Mitsubishijev? Ja bih volio uzeti automatskog, ali mi je najvažnije da je pouzdan i da se ne kvari. Koji je po tom pitanju bolji - ručni ili automatski?

Hvala

Bobo M
Početnik
Početnik
Postovi: 22
Pridružio se: Sub Avg 03, 2013 12:21 pm

Re: Space Star benzinac

od Bobo M » Sre Okt 21, 2015 1:01 pm

Pozdrav, vozim Space stara 1.3 već dve godine, iz mog skromnog iskustva: motor 1.6 (vise snage nije na odmet pogotovo kada si opterećen), motor se ne čuje (mogu se čuti zimske gume), sedište ima podešavanje po visini, sedi se visoko (i meni prija). Koji menjač? Moj je ručni, automatski ne bih uzimao no ima onih koji voze sa takvim menjačem pa neka se oni izjasne. Na pravom si mestu, pročitaj ranije postove na ovom forumu o space staru, saznaćeš dosta toga. Srećna kupovina i uživaj u vožnji.

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: Space Star benzinac

od Vlada » Sre Okt 21, 2015 5:16 pm

Taj 1.6 je odlican i dobro podnosi plin, nije bucan, sedista su udobna, ali nisu bas trajna i kvalitetna (doduse u odnosu na 100% japance :) ), menjac manuelni.
Baci pogled po forumu pisano je na ovu temu viewtopic.php?f=33&t=752

Micek
Početnik
Početnik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet Okt 15, 2015 8:00 pm

Re: Space Star benzinac

od Micek » Sre Okt 21, 2015 10:49 pm

Taj 1.6 je odlican i dobro podnosi plin, nije bucan, sedista su udobna, ali nisu bas trajna i kvalitetna (doduse u odnosu na 100% japance :) ), menjac manuelni.
Baci pogled po forumu pisano je na ovu temu viewtopic.php?f=33&t=752
Hvala. Bacio sam pogled na tu temu pre nego što sam otvorio ovu jer tamo nisam našao odgovore na moja pitanja. Tu sam doznao da je manuelni Renaultov pa sam htio znati kakav je automatik. Da li je Mitsubishi ili možda čak od Volva jer u wikipediji piše da je platforma od Volva S40/V40. Imao sam priliku voziti jednu Hondu s automatikom i zbilja je fenomenalan. Vlasnik kaže da je s njim prešao 300.000 km bez ikakvih problema, samo izmena ulja na svakih 80.000 km. Japanski proizvođači su dobri u automaticima jer ih ugrađuju u velikom broju za američko tržište.

Da li ne smeta ona ručica na vozačevom sedištu s desne strane? To nisam video na drugim autima.

Micek
Početnik
Početnik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet Okt 15, 2015 8:00 pm

Re: Space Star benzinac

od Micek » Sre Okt 21, 2015 10:53 pm

Pozdrav, vozim Space stara 1.3 već dve godine, iz mog skromnog iskustva: motor 1.6 (vise snage nije na odmet pogotovo kada si opterećen), motor se ne čuje (mogu se čuti zimske gume), sedište ima podešavanje po visini, sedi se visoko (i meni prija). Koji menjač? Moj je ručni, automatski ne bih uzimao no ima onih koji voze sa takvim menjačem pa neka se oni izjasne. Na pravom si mestu, pročitaj ranije postove na ovom forumu o space staru, saznaćeš dosta toga. Srećna kupovina i uživaj u vožnji.
Znači, ti si zadovoljan s ručnim menjačem? Nema nikakvih problema?

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Space Star benzinac

od DJ DEX » Čet Okt 22, 2015 9:05 pm

Ručica na sedištu ti nikako neće smetati.Inače služi za podešavanje visine sedišta.Što se menjača tiče mi u Srbiji automatski redovno zaobilazimo iz razloga što ako nastane problem nema mu spasa.Realno sa njima nema nekih preteranih problema dok rade ali kad nešto počne da pravi problem jako se teško popravlja jer nema delova a ni drugih menjača.Na Space Star varijanta manuelnog menjača je Renault a Automatski je Mitsubishi .Inače jako malo ih uopšte ima sa Automatskim.
Izbor motora svakako je 1.6.benzinac.To je definitivno najbolje rešenje.
Ako si već rešio da uvezeš auto bitno je i iz koje zemlje dolaze.U Nemačkoj dosta trule pa je pametno obratiti pažnju na limariju.Mogu biti u jako lošem stanju.Što se limarije tiče a i cene najbolja je Italija.
Enterijer im nije jača strana ali modeli od 2004 pa na dalje su malo bolji.Mana su im prekidači prozora.

Bobo M
Početnik
Početnik
Postovi: 22
Pridružio se: Sub Avg 03, 2013 12:21 pm

Re: Space Star benzinac

od Bobo M » Pet Okt 23, 2015 1:22 pm

Znači, ti si zadovoljan s ručnim menjačem? Nema nikakvih problema?[/quote]


Ne je nemam nikakvih problema sa menjačem, moj nema neku veliku kilometražu - 133000 trenutno na satu. Deki je sve objasnio, ja bih dodao da mu je slaba strana i šolja amortizera.

Micek
Početnik
Početnik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet Okt 15, 2015 8:00 pm

Re: Space Star benzinac

od Micek » Pon Okt 26, 2015 10:18 pm

Hvala na korisnim informacijama. Znam da su u Italiji očuvaniji što se tiče limarije jer se tamo malo ili nikako ne soli, za razliku od Nemačke i Austrije. Ali, s druge strane, u Nemačkoj i Austriji je pouzdanije po pitanju stvarne kilometraže i održavanja auta. Takođe, u Nemačkoj je puno bolja ponuda i prevladavaju modeli s 1.6 motorom. U Italiji jedva da može da se nađe takav. Skoro svi su modeli s 1.3 motorom.
Staromodna unutrašnjost me ne brine. Glavno da je pouzdano. Ovi današnji novi auti su po tom pitanju znatno lošiji, ako izuzmemo neke premimum aute. Recimo, vidio sam aute kompaktne klase starosti 5 godina da se uz redovito korištenje već vide tragovi da nestaje onaj površinski sloj na plastičnim materijalima (ručica menjača, prekidači za struju, brave itd).
Ja volim da auto ima dobru preglednost sa dosta staklenih površina. Ne razumem zašto danas rade aute sa sve više lima, a manje stakla.
Nekako mi se čini da se nekad sve to pravilo logičnije i kvalitetnije. Danas je sve to nešto kao frižideri, televizori i sl. Kada ti se pokvari, kupuj drugi jer ne isplati da se popravlja. Ili ako se pokvari, moraš da menjaš cele sklopove.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Space Star benzinac

od DJ DEX » Uto Okt 27, 2015 10:42 pm

Hvala na korisnim informacijama. Znam da su u Italiji očuvaniji što se tiče limarije jer se tamo malo ili nikako ne soli, za razliku od Nemačke i Austrije. Ali, s druge strane, u Nemačkoj i Austriji je pouzdanije po pitanju stvarne kilometraže i održavanja auta. Takođe, u Nemačkoj je puno bolja ponuda i prevladavaju modeli s 1.6 motorom. U Italiji jedva da može da se nađe takav. Skoro svi su modeli s 1.3 motorom.
Staromodna unutrašnjost me ne brine. Glavno da je pouzdano. Ovi današnji novi auti su po tom pitanju znatno lošiji, ako izuzmemo neke premimum aute. Recimo, vidio sam aute kompaktne klase starosti 5 godina da se uz redovito korištenje već vide tragovi da nestaje onaj površinski sloj na plastičnim materijalima (ručica menjača, prekidači za struju, brave itd).
Ja volim da auto ima dobru preglednost sa dosta staklenih površina. Ne razumem zašto danas rade aute sa sve više lima, a manje stakla.
Nekako mi se čini da se nekad sve to pravilo logičnije i kvalitetnije. Danas je sve to nešto kao frižideri, televizori i sl. Kada ti se pokvari, kupuj drugi jer ne isplati da se popravlja. Ili ako se pokvari, moraš da menjaš cele sklopove.
Pogledaj ponudu MITSUBISHI COLT od 2004.godine.MOžda će ti biti zanimljiv.Koncepcija je slična kao S.STar a neke stvari su daleko bolje

xkillerx
Početnik
Početnik
Postovi: 42
Pridružio se: Pon Feb 22, 2016 12:01 pm

Re: Space Star benzinac

od xkillerx » Uto Feb 23, 2016 1:55 am

jeste matora tema ali kad vec imamo jedan u kuci da napisem iskustva, mozda nekom bude od koristi.

motor 1.8 gdi ide kao zmaj i stvarno malo trosi (max 8). treba sipati premium super u njega jer su ga japanci za njega projektovali. onda stvarno bolje ide i manje trosi, tako da isto kosta i sa skupljim gorivom. jeste veliki zagadjivac, bas smrdi ispuh, zato su i batalili ovaj inace sjajan motor. s obzirom da je motor sa direktnim ubrzigavanjem goriva u glavu cilindra ne moze se pregraditi na plin. (!!!)

jeftin je za odrzavanje. ne kvari se. ali truli... rdja... svuda. jeftin je za kupiti, ovde u nemackoj, moz' ih birat za soma evra. nikome ne treba. a puno ih se prodalo kad su bili novi, jer je bas bio jeftin. (inace nemci kupuju ili skupa domaca ili jetina tudja. izmedju ne). inace super autic. mogu da se kombinuju zadnja sedista, stvarno je dobar za pakovanje. sedista su neudobna, kao i ergonomija auta, za iole duze puteve je uzasan.

nije se proizvodio u japanu vec Nedcar u holandiji, osetna je razlika u kvalitetu. prekidace, brave, zastita od rdje... npr nama su se zaglavila zadnja leva vrata. boga pitaj kako to sad otkljucati-otvoriti.

generalno za malo para stvarno dobar auto, pouzdan, mali potrosac, boga oca moze se spakovati u njega.

ah da. gdi motor. sipati kvalitetno 5w40 ulje, i menjati na 10 hiljada.

dok je ziv hpfp (pumpa goriva visokog pritiska) auto radi, posle toga mislim da se moz' bacit, ali ovo nije mazda ili fau-ve, neka me strucnjaci ispravi ali mislim da kod mitsubishija to traje jako dugo. i kocnice su slabasne, u odnosu na snagu motora i brzinu kojom moze da ide... 200 na sat ne oseti. motor. vozac oseti, buka vetra je velika, kao i potrosnja pri datoj brzini.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gosta

Danas je Pet Mar 29, 2024 12:44 am