Ima li tko novog lancera?

Korisnikov avatar
rudar
Standardan član
Standardan član
Postovi: 81
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 2:55 pm

Re: Ima li tko novog lancera?

od rudar » Pon Maj 09, 2016 12:02 am

Od leta 2011-te vozim Colt 1,3, 95 konja, troši od 5,5-6,5 litara benzina i osim redovnog održavanja nisam imao nekih kvarova. Doduše, jednom je išao na kompjuterski reset i osvežavanje softvera, čime je, bez ikakvih mehaničkih intervencija, rešen problem sa slabim primanjem gasa. I nedavno sam kod Dex-a menjao neke brezone, jer sam ih, verovatno pretegao i zgužvao lozu... Čeka me uskoro zamena amortizera i gumica balans štangle ali valjda je i to neki redovan proces, pogotovu ako se uzme u obzir oranje od naših puteva. Prešao je oko 35000km, kod mene a ukupno oko 125000. Zadnja sedišta se na ovom godištu pomeraju napred-nazad, po potrebi a mogu se i preklopiti ili potpuno ukloniti iz auta sa par poteza. Imam i krovni nosač Tule, na koji sam, jednog momenta, ne znajući kilažu, natovario preko 200kg tereta (OSB ploče) i mališa je to dovezao kući. Menjač hoće malo da se buni, ne uvek, kod prebacivanja u rikverc, displej kod mene ima neki prekid i ne radi, što mi nije preterano bitno i tako...zadovoljan sam ekstra. Fabrički nije imao rezervnu gumu ali sam nabavio ćopavca original od nekog drugog modela. Nosi gume 195/55 R15.
Fabrička max brzina je 180km, ja sam išao od Niša autoputem 160, za više nisam imao priliku, jer je put katastrofa... Buka, šta znam, onako, ima je ali po meni to je neki zdrav zvuk. :twisted:
Vozio sam pre ovoga stari Audi 100, ragu sa 1.8 motorom i 75KS ali sedišta kao u avionu, sa električnim podešavanjem u svim mogućim pravcima i memorisanjem u 4 položaja. Kako sam izlazio iz njega sa vožnje do mora, tako izlazim i iz Colt-a, ništa ukočenost i neki preteran zamor. Vozio sam eskorta ranije i to je bila muka, u njemu kolena zapeknu tako da sam na svakih 100km, morao da izlazim da prošetam.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 1:14 pm