Ima li tko novog lancera?

xkillerx
Početnik
Početnik
Postovi: 42
Pridružio se: Pon Feb 22, 2016 12:01 pm

Ima li tko novog lancera?

od xkillerx » Ned Mar 27, 2016 1:31 am

Ako ste procitali moj prethodni text o ***** ***** s 10 godina starim lanserom, shvaticete da su mi se za neko vreme, ako ne i zauvek, smucili polovni auti i opravke. U srbiji sam uglavnom imao dva auta, jer za posao uvek mora da auto radi, ne moze da crkne pa da se ne radi, a ovde je to tek na kub, a ne kvadrat, bitno. Za dva auta merkam, da mi se ne isplati osiguranje, parkiranje, itd; s polovnjacima ne zelim da opet prodjem ovakvu torturu ako se nesto pokvari, bolje da sam odmah uzeo kredit i izpozaljmljivao se da kupim nov auto nego da minimum mesec dan, a mozda i jos jedan, gubim vreme i radim stap kanap jer sam ostao bez prevoznog sredstva (svaka cast ADACu koji su mi prvih nedelju dana obezbedili novog golfa).

ELEM: KAKAV JE NOVI LANCER?

Prvo i osnovno: za mene je novi golf 7 A.U.T.O. , a ostalo su igracke.

Ali, s obzirom da golf koji ja zelim kosta astronomskih 27000 evra, a ipak ne zelim da proklinjem mitsubishi do kraja svog zivota, jer mozda ipak nije lanser kriv sto ga prethodni vlasnici nisu odrzavali, razmisljam se o novom Lanseru 2016, 1.6 cleartec BASIC.

Kosta svega 12500 evra, a ovde za te pare ne moze ni postena skoda fabia da se kupi. Primera radi full opremljena dachia sandero je 10000 evra.... :-/ Svi drugi auti u rangu 10000 evra imaju motore od 60 do 75 konja. I kvalitet djene djene.

Lanser je ipak komforan, prostran auto s svakako jachim motorom za samo malo vise para. opreme ima dovoljno, tempomat bih nekako zbudzio valjda naknadno (da li se za ovo menja ceo volan???), ali mene zanima:

1. DA LI JE BUCHAN (pre brzinama 150 pa navishe)

2. KOLIKO STVARNO TROSHI???

3. KAKO IDE NOVI MOTOR 1.6

4. KAKO LEZHI U KRIVINAMA

5. Da li je laksi za parkiranje od prethodnih lansera (imaju precnik zaokreta kao mesec oko zemlje)

6. S obzirom da se proizvodi od 2008me, da li je pouzdan?

Hvala velika, pozdrav svima, vozimo se dalje...

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Ima li tko novog lancera?

od DJ DEX » Uto Mar 29, 2016 12:10 pm

S obzirom da si vozio Mercedes i da je Golf za tebe vrh moj ti je savet da se ne upuštaš ponovo u Mitsubishi priču.
Ovo ti kažem jer samo ako voliš auto i marku koju voliš nećeš mu tražiti mane.
Što se samog Lancera tiče s moje tačke glledišta kad bi imao te mogućnosti ne bih razmišljao.
Sigurno da nema radijus skretanja kao Mercedes ali parkira se kao i svi ostali automobili koji nisu Mercedes.
Vešanje i trapovi su mu skoro identični kao i taj Lancer koji sad voziš.Enterijer mu je kvalitetan i precizan ali naravno nije svemirski.Manje je bučan od tog koji trenutno voziš.Motor je pogonjen lancem i kao i svi Mitsubishi agregati pouzdan.Potrošnja je individualna ali se uklapa u podatke sa Mobile.de.
Za te pare nemoj da razmišljaš a možda te taj novi Mitsubishi i obraduje pa zavoliš jer sa prethodnim nemaš baš sreće ali ne zbog kvaliteta auta.

Korisnikov avatar
max i minimax
Standardan član
Standardan član
Postovi: 110
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 1:39 pm
Lokacija: Varaždin

Re: Ima li tko novog lancera?

od max i minimax » Uto Mar 29, 2016 4:46 pm

Bravo Dex! Slažem se s tobom do zadnjeg slova :clap:

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Ima li tko novog lancera?

od darijailija » Sre Mar 30, 2016 10:40 pm

Tako jeeee :thumbup:
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

xkillerx
Početnik
Početnik
Postovi: 42
Pridružio se: Pon Feb 22, 2016 12:01 pm

Re: Ima li tko novog lancera?

od xkillerx » Čet Mar 31, 2016 4:59 pm

Hvala hvala.

Samo da pojasnim, kao neko ko ceo zivot nije voleo golf i WAG, za mene su to bili preskupi penzoski auti koji se lako i brzo kradu;

Novi golf 7 je smrshao, ima svega 1000 kila prazan, osnovna verzija, i zbog toga se ponasha i pichi kao gokart. S 1.2 tsi 86konja motorom ide kao metak. S 1.6tdi da ne pricham. Nesto neverovatno. I elektronika i ergonomija, tempomat, sve su mu pogodili, ma, ako ikako mozete, probajte, ja nevernik sam promenio veru.

S tamne strane, vlasnik rentakara mi je rekao da ni slucajmo ne kupim novi VW ili MB, nepouzdani su.

Eto. Teci teci Dunave...

Korisnikov avatar
gile
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 583
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 7:58 am
Lokacija: arandjlovac grad pod bukuljom

Re: Ima li tko novog lancera?

od gile » Čet Mar 31, 2016 7:58 pm


Eto. Teci teci Dunave...

:clap: :clap: :clap:

Korisnikov avatar
max i minimax
Standardan član
Standardan član
Postovi: 110
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 1:39 pm
Lokacija: Varaždin

Re: Ima li tko novog lancera?

od max i minimax » Pet Apr 01, 2016 4:27 pm

Golf 7 1,2 ubrzanje 0-100 11,9 sekundi, tvornički
Lancer 1,6 ubrzanje 0-100 10,7 sekundi, tvornički
Probaj lancera pa se javi, rado ću ti dati više informacija jer ga imam već
šestu godinu ali prvo probaj pa ćemo dalje ;)

xkillerx
Početnik
Početnik
Postovi: 42
Pridružio se: Pon Feb 22, 2016 12:01 pm

Re: Ima li tko novog lancera?

od xkillerx » Ned Apr 03, 2016 10:10 am

Mnogo bitnije od te jedne beznacajne sekunde prilikom polaska iz mesta, je za mene buka pri 180km/h, a plasim se da su nemci tamo jedno 7 db(A) tishi. No, trenutno sam na putu, probacu oba i izmeriti buku kao i subjektivan utisak a mozda nekim cudom i poprave lansera dok se vratim.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Ima li tko novog lancera?

od DJ DEX » Ned Apr 03, 2016 11:01 am

Hvala hvala.

Samo da pojasnim, kao neko ko ceo zivot nije voleo golf i WAG, za mene su to bili preskupi penzoski auti koji se lako i brzo kradu;

Novi golf 7 je smrshao, ima svega 1000 kila prazan, osnovna verzija, i zbog toga se ponasha i pichi kao gokart. S 1.2 tsi 86konja motorom ide kao metak. S 1.6tdi da ne pricham. Nesto neverovatno. I elektronika i ergonomija, tempomat, sve su mu pogodili, ma, ako ikako mozete, probajte, ja nevernik sam promenio veru.

S tamne strane, vlasnik rentakara mi je rekao da ni slucajmo ne kupim novi VW ili MB, nepouzdani su.

Eto. Teci teci Dunave...
Imao sam priliku da vozim više automobila iz VW grupe.Nikad ni jedan nije ostavio nikavu impresiju na mene.Sa komforom su me oduševili Golf 5+ i Golf 6+.To je jedino što mi je prijalo.Kad pričamo o gokart varijanti vozio sam Škoda Fabia VRS sa 1.3 motorom i 180ks.To je onaj novi motor sa super charger i turbo varijantom i DSG menajčem.Moram da priznam da je to prava raketa i da je auto lepo skockan .Enterijer odličan.
Svi ti automobli mi deluju ok na prvu ruku ali sve to zaboravim kad čujem od kolega koji servisiraju VW,Audi i slično kad počnu da mi pričaju sve dečije bolesti od kojih boluje svaki njihov automobil.Tačno se zna svaki model koji problem ima.To ljubitelji VW vozila prihvataju normalno i svako ima obrazloženje da je to fabrička greška i da je to jednostavno tako.Ja to jednostavno ne prihvatam jer pravi Japanski automobili nemaju te probleme.
Za Nemačko tržište, naročito Bavarski deo ,možda je bolje kupiti Nemački auto jer imaju bolju zaštitu karoserije a Japanski bi se trebalo dodatno zaštititi.

xkillerx
Početnik
Početnik
Postovi: 42
Pridružio se: Pon Feb 22, 2016 12:01 pm

Re: Ima li tko novog lancera?

od xkillerx » Čet Apr 07, 2016 11:59 pm

Hajde da produbim pitanje, kad vec vidim da ovde nema puno clanova ali oni koji posecuju su istinski ljubitelji i veoma informisani individualci, KAKAV JE "STARI" COLT? Vidim da se vise ne proizvodi?! Zasto?! Hajmo, sve redom, isto kao i za Lancera... ne mogu ga kupiti vise "novog" ali mozda se iskopa neki godinu dve star s dobrom garancijom.

Vidim na slikama da mogu zadnja sedista skroz da se spakuju, odlicno. da li su ista sedista udobna... koliko vuche i koliki je vmax s 1.3 motorom. eventualni problemi... buka, itd...

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 11:29 am