Check Engine Galant 1999-to

Korisnikov avatar
cikabrka
Početnik
Početnik
Postovi: 41
Pridružio se: Sub Jul 30, 2016 12:19 pm
Lokacija: Valjevo

Check Engine Galant 1999-to

od cikabrka » Sre Avg 17, 2016 6:38 pm

Odvezao sam auto kod plinadzije da ugradi sekvent, medjutim ima problem da kalibrise sta god vec zato sto se auto gasi na benzin cim se upali lampica Check Engine. Dok sam vozio auto pre nego sta sam ga oterao vozio sam na plin citavo vreme, samo je palio na benzin, i u voznji na plin se sama palila i gasila kako je htela, kada se upali oseti se da auto slabije vuce a kad ga nateram u obrtaje ona se na oko 3000 obrtaja ugasi i onda sve normalno. Kad palim auto na benzin ona se posle 5-6 sekundi upali i auto se ugasi istog trenutka cak iako ja pokusavam na gasu da ga odrzim, ali ako dam gas na oko 2000-3000 obrtaja odmah po paljenju onda nece da se upali Check Engine i moze da radi nekih 15-ak min i opet kad se upali lampica auto se ugasi. Iz Valjeva sam, terao sam auto kod 4 majstora koji imaju dijagnostike i 2 nisu mogli da ga ocitaju, treci ima neku Bosch i prijavio je neispravan senzor bregaste i ventile za ubrizgavanje, a 4. majstor ima bas za Mitsu dijagnostiku i on takodje nije mogao da se poveze. Da li je neko imao slican problem ili moze nekako da mi pomoglne kako da se resim mog ;) ? Hvala unapred, i izvinjavam se za dugacak post :D

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Check Engine Galant 1999-to

od DJ DEX » Čet Avg 18, 2016 9:37 am

Uglavnom treba originalna dijagnostika ali MUT II za taj model.
Problem je što sa tvojim autom nećeš daleko stići.Moguće je da je ova BOSCH dijagnostika očitala kvar i da je stvarno u pitanju senzor bregaste.
Najbolje je da pre kupovine nađeš nekog ko ima takav senzor pa da probate.Carisma ,Space Star i još par modela nose isti senzor pa navataj nekog i skini za probu.
Senzor se jednostavno skida .jedan zavrtanj M6 sa 10mm glavom i jedan džek.
OVO JE ZA MODEL 2.0 EA2A.
NISI naveo model ali predpostavljam :!: :idea:
Slika

Korisnikov avatar
cikabrka
Početnik
Početnik
Postovi: 41
Pridružio se: Sub Jul 30, 2016 12:19 pm
Lokacija: Valjevo

Re: Check Engine Galant 1999-to

od cikabrka » Čet Avg 18, 2016 3:58 pm

Kupio sam senzor bregaste juce i danas mu odneo jer je i njegova dijagnostika ocitala gresku senzora bregaste, pa mi je rekao da sutra navratim do njega po auto. Elem, rekao mi je isto ako nije do senzora onda je mozda lose uzupcen, ne razumem se nesto oko toga ali kontam ako je lose uzupcen zar vec ne bi trebalo da je nesto riknulo :) ?? Dex, nisam naveo model jer ne znam koji je :roll: daj mi upute kako da i gde da vidim pa napisem, znam oznaku motora samo 4g63 100kw 2.0 , Galant GLS . Hvala na brzom odgovoru :wave:

Korisnikov avatar
cikabrka
Početnik
Početnik
Postovi: 41
Pridružio se: Sub Jul 30, 2016 12:19 pm
Lokacija: Valjevo

Re: Check Engine Galant 1999-to

od cikabrka » Čet Avg 18, 2016 4:19 pm

....i izvini Dex, nisam razumeo recenicu "neces sa njim daleko stici" ? :)

Korisnikov avatar
cikabrka
Početnik
Početnik
Postovi: 41
Pridružio se: Sub Jul 30, 2016 12:19 pm
Lokacija: Valjevo

Re: Check Engine Galant 1999-to

od cikabrka » Sub Avg 20, 2016 10:07 pm

Mali update o kvaru, juce sam pokupio auto od plinadzije, sekvent ugradjen ali nije nastelovan zato sto se auto gasi pa malo trza, inace nije ni do senzora bregaste, stavljen nov i opet isto. Terao jutros kod auto-elekticara, kaze da je precesljao, sve pesacki ispitivao i kaze ili je senzor radilice ili je prezupcio zub-dva ili zajebava struja na diznama ( wtf je onda ispitivao ). Sledece nedelje je tek moj majstor slobodan tako da ne gine mi bajsem na posao :eh: Nego, pitanje za citaoce, ima li neko da mi posalje senzor radilice polovan ( naravno da mi proda ) da bih polako jednu po jednu mogucnost iskljucivao. Razlog zasto pitam za polovan je sto sam video u nekom postu da je DJ Dex naveo da je bolje polovan nego neki kineski nov , a i malo da srezem troskove ako nije do njega, inace ono sto znam o modelu auta je Galant GLS proizveden '08.1999. godine sa 2.0 4g63 motorom 100kw i 16 ventila. Hvala unapred

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Check Engine Galant 1999-to

od DJ DEX » Pon Avg 22, 2016 9:54 pm

....i izvini Dex, nisam razumeo recenicu "neces sa njim daleko stici" ? :)
Mislim da te ne ostavi negde :idea:
To je dovoljno od podataka 2.0
Trzanje dolazi i od loših bobina ali kod tebe je problem što nema ko u VA da se posveti problemu i sve lepo proveri,već se auto šeta od ......do.To je izgleda učestala praksa u Valljevu.

Korisnikov avatar
cikabrka
Početnik
Početnik
Postovi: 41
Pridružio se: Sub Jul 30, 2016 12:19 pm
Lokacija: Valjevo

Re: Check Engine Galant 1999-to

od cikabrka » Pon Avg 22, 2016 11:47 pm

Vec me je ostavio, stao mi u gradu danas, isao sam bajsem na posao i nazad 20 km :D Trzanje mi kaze majstor koji mi je ugradjivao sekvent da nije plin nastelovan zato sto mu se gasio :thumbdown: . Nego, sa posla svratim po njega u nadi da cu ga upaliti i da cu ga dovesti kuci. Ja na kljuc kad ono isto ugasi se posle par sekundi. Ja iz gepeka izvadim stari senzor i namestim 2 minuta i upalio sam bez problema iz prve i dosao do kuce :clap: . Ovaj novi senzor sto sam kupio osetno je laksi u ruci od oridjidjija koji je bio u njemu, i probao sam i magnet koji je vidno slabiji u odnosu na stari, dace Bog da mi je to resenje problema :think:

Korisnikov avatar
cikabrka
Početnik
Početnik
Postovi: 41
Pridružio se: Sub Jul 30, 2016 12:19 pm
Lokacija: Valjevo

Re: Check Engine Galant 1999-to

od cikabrka » Sre Avg 24, 2016 9:53 pm

...da dopunim i zatvorim temu u postu, nov senzor bregaste koji sam kupio nije radio :thumbdown: tako da sam nasao polovan kupio i namontirao, plin nastelovao i auto ide kao blesav :thumbup:

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Check Engine Galant 1999-to

od DJ DEX » Pet Avg 26, 2016 3:33 pm

Odlično :!:
Još jedan problem rešen uz pomoć klubovanja :clap: :clap: :clap:
Sad možeš da podučavaš majstore u VA :lol: :lol: :lol:

Korisnikov avatar
cikabrka
Početnik
Početnik
Postovi: 41
Pridružio se: Sub Jul 30, 2016 12:19 pm
Lokacija: Valjevo

Re: Check Engine Galant 1999-to

od cikabrka » Ned Avg 28, 2016 11:24 pm

Da , hvala clubu naravno, a i tebi Dexe za savete :D

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Pet Mar 29, 2024 1:26 am