Mitsubishi Galant 2.0 problemi

DusanSc
Početnik
Početnik
Postovi: 15
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 10:14 am
Lokacija: Loznica

Mitsubishi Galant 2.0 problemi

od DusanSc » Pon Nov 13, 2017 7:05 pm

Ako neko može da pomogne bio bih zahvalan.

Pre nekih 40 dana počeli su mi veliki problemi sa autom. Inače u pitanju je Galant 2.0 benzinac 98. godište benzin/plin.

Naime auto je odjednom počeo da gubi snagu i neće da prima gas preko 3000 obrtaja. Takodje u voznji trokira i trza. Nakon više poseta različitim električarima i informacija da je u pitanju TP senzor i protokomer koje sam kupio i promenio nista se nije desavalo. Jedan elektricar je rekao da su u redu svecice i kablovi i da nije do struje.

Onda je jednom momku ( Petar iz autodelova iz Čačka) palo na pamet da auto nije dobro uzupčen. Oterao sam kod dobrog mehaničara koji je i potvrdio da auto nije dobro uzupčen ni na bregastoj ni uljna pumpa. Onda ga je on uzupčio (a odličan je po tom pitanju) i auto sada prima gas i do 5000-6000 obrtaja. Medjutim u voznji i dalje kad dodje do neki 2500 obrtaja počne da se ponaša kao da se ugasio a onda nakon sto spusti obrtaje odjednom "prokine" , cimne i nastavi dalje da ubrzava. I tako non stop. Kad je u leru onda uključi check engine a čim se pipne malo gas lampica se ugasi .

Do sada sam kupio polovan protokomer 30 eura i TP senzor takodje polovan 20 eura i majstoru za zupčenje 6000 dinara (doduše promenio mi je i PK kaiš) ali i dalje nemam ispravan auto. Ako neko može da pomogne biću mu zahvalan!

Evo i linka na youtube gde može da se vidi kako auto radi kada ga turiram u mestu. https://www.youtube.com/watch?v=A3Cbqas ... e=youtu.be

Korisnikov avatar
vladimir.ra
Mitsubishi fanatik
Mitsubishi fanatik
Postovi: 374
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 8:07 pm
Lokacija: SMEDEREVO PRESTONICA SRBIJE !!!

Re: Mitsubishi Galant 2.0 problemi

od vladimir.ra » Uto Nov 14, 2017 10:39 am

Ovo je izgleda posao za supermena...hoću reći, za našeg supermena na forumu DJ DEX-a :lol:

DusanSc
Početnik
Početnik
Postovi: 15
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 10:14 am
Lokacija: Loznica

Re: Mitsubishi Galant 2.0 problemi

od DusanSc » Čet Nov 16, 2017 1:55 pm

REŠEN PROBLEM!!!

Taman sam se čuo sa Dex-om i planirao kako i kad da odem do Beograda kad mi se javio jedan od električara koji je već gledao auto i došao do mene nekim drugim poslom. Pita me jel sam popravio auto i ja mu rekoh da nisam i ukratko objasnih šta je sve rađeno. Njemu pade na pamet , kad sam rekao da dijagnostike i dalje pokazuju TPS senzor (koji je inače kupljen i promenjen i nista se nije desavalo), i reče mi da podignem haubu. Uzeo je kratki krstasti srafciger, popustio malko srafove na TP senzoru i pomerio ga 2 milimetra u levu stranu i stegao. Ja upalih auto a on šapuće kao u najboljim danima :o :o . Kako jedna glupost može čoveka da košta živaca i nešto novca to je čudo.

Hvala Dejanu koji je hteo da me primi (nadam se da ćemo se ipak upoznati nešto lepšom prilikom) kao i Aci autolektričaru iz Loznice koji je rešio problem. Ako treba nekom nekad u Loznici dobar majstor nek mi se javi i dobiće broj od Ace.

Ugodnu vožnju Vam želim!!! ;)

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 10:44 pm