Iskustva sa ASX-om

fruska
Početnik
Početnik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet Okt 08, 2021 12:29 pm

Re: Iskustva sa ASX-om

od fruska » Pet Okt 08, 2021 1:40 pm

Да не отварам нову тему.
Гледам ASX већ друже време односно читам јер у НС не могу да га нађем да гледам :)
За 8000 евра могао бих купити само неко 2011 годиште.
Пријатељ који је мајстор и који ми одржава мазду демио коју имам већ 15 година(2001 годиште) каже да је он за атмосферске бензинце.....


Колико се исплати куповина овог већ 10 година старог возила као решења на дуге стазе.
Колико је тачно, односно јел баш то толико лоше...

*loš enterijer: na svim koji su prešli 100.000km volan mora da se presvlači, kao i naslon za ruku, plastika deluje kao da je od recikliranog materijala
*платика у колима , рукохвати, прекидачи, баш делује лоше
*лим јако танак
*брзо се појављује рђа , нема поцинкованог лима
* седишта лоша?

На мојој мазди са 280000км-2001г све у колима је потпуно исправно и цело, седишта скроз ок , никад пресвлаке нисам стављао, пластика ок, ништа не шкрипи, прекидачи раде.....јел то демио толико квалитетан или ни ово што приговарају није толико лоше?

Бензински мотор:
*сувише слаб
*осетљив мотор на уље, карике
*детонације у вожњи код бензинаца
Бензинца сам хтео због тог као атмосферски и јапански(као мала потрошња) , кварови увек јефтинији него код дизела а оно та прича о лошем мотору. Колико је то тачно односно ако би купио ауто редовно одржаван да ли би онда требало да буде све ок.Јел мотор спада у боље, лошије генерално?


Дизел мотор:
ДПФ регенерација се пали на сваких пар стотина км, буде често проблем

Да ли делови типа хомокинетички зглоб могу да се нађу по пристојној цени?То сада мењам на мазди(са отпада) па зато питам.

Молим генерални савет да ли би куповина овог возила(бензин-дизел) било решење на дуге стазе а по питању поузданости, кварова, одржавања?

shooreeken8
Početnik
Početnik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet Mar 18, 2022 4:09 pm

Re: Iskustva sa ASX-om

od shooreeken8 » Pet Mar 18, 2022 4:24 pm

Skoro dve godine vozim ASX 1.8 DI-D (MIVEC) dizel agregat, 4WD, iskreno zadovoljan sam. Jedan problem sam imao u početku, nakon malo "jačeg testiranja" na otvorenom sam video tragove ulja nakon parkiranja, ispostavilo se da je semering popustio, pa mi je drugi majstor rekao da je ovaj prvi prepunio ulje kada je radio mali servis. Nakon toga nisam imao nikakvih problema. Da li možda neko zna neki drugi razlog zašto bi semering izmrdao iz ležišta? Bilo bi super da mi objasni. Hvala unapred! :)
Što se tiče "jačeg testiranja", to je bilo bukvalno nekoliko puta pun gas po nekoliko sekundi, ne ni neki preveliki broj obrtaja, ništa neartikulisano i slično.
Mitsubishi ASX 1.8 DI-D 4WD 2011

EsiMiBoban
Početnik
Početnik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto Mar 22, 2022 1:41 pm

Re: Iskustva sa ASX-om

od EsiMiBoban » Uto Mar 22, 2022 2:18 pm

Sta mislite o kupovini ASX-a 2012 sa 270.000km na satu? Enterijer izgleda odlicno, spolja isto mada su branici farbani.

Bojanb
Početnik
Početnik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet Okt 15, 2021 1:22 pm

Re: Iskustva sa ASX-om

od Bojanb » Sre Jun 15, 2022 11:00 pm

Da li postoji interval za zamenu lanca na ASX-u 1.8did 4n13? Ne mogu nista da nadjem na netu.

Bojanb
Početnik
Početnik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet Okt 15, 2021 1:22 pm

Re: Iskustva sa ASX-om

od Bojanb » Čet Sep 08, 2022 11:34 am

Da li neko ima Maintenance Schedule za ASX 1.8 DID (4n13)?

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 4:52 pm