HIDROGEN-VODONIK?Alternativa za ustedu!?

Korisnikov avatar
promaseni
Standardan član
Standardan član
Postovi: 58
Pridružio se: Uto Jun 28, 2011 6:23 pm
Lokacija: Beograd

Re: HIDROGEN-VODONIK?Alternativa za ustedu!?

od promaseni » Pet Avg 05, 2011 2:52 am

Ja još nisam probao, ali verujem kada kažu da je potrošnja goriva manja. A i ima logike jer je sagorevanje u cilindru mnogo bolje. A što se tiče priče uloženo-dobijeno, pa kako je tek sa automobilima na vodonik i gorivne ćelije ako je ovo neisplativo po pitanju uložene energije.
Sagorevanje benzina kao goriva ima drastično manji stepen iskorištenja nego HHO gas. I kod klasičnog motora snaga se troši na el. pumpu, bobinu, kompjuter itd. bez čega motor ne bi radio. Da su motori projektovani da rade samo na HHO gas možda bi automobilima falila samo krila. Ovako, i mali procenat HHO gasa u klasičnom motoru je samoodrživ (vraća uloženu energiju) i više od toga, tojest dodaje energiju motoru (ustvari ne može da doda energiju "od komšije" nego povećava stepen iskorištenja motora). Klasična goriva dobijena iz nafte se baziraju na ugljovodonicima velikih molekula, a imaju i dosta primesa - nečistoća. Sve to je uzrok lošeg sagorevanja. Kod praskavog gasa je matematika čista: H+H+O=H2O+energija. Nimalo goriva se nije "provuklo" a da nije dalo svoj deo u konjskim snagama.

Mnogo me je ova stvar zaintrigirala. Rešio sam da probam pa šta bude :roll:

Korisnikov avatar
angelss
Fotograf kluba
Fotograf kluba
Postovi: 348
Pridružio se: Ned Okt 17, 2010 2:47 am
Lokacija: Belgrade

Re: HIDROGEN-VODONIK?Alternativa za ustedu!?

od angelss » Pet Avg 05, 2011 11:02 am

i ja bih probao, jesi odlucio da sam pravis ili ides na ugradnju?

Pored www.hho.rs (koliko sam razumeo domaci proizvodjac) poronasao sam jos jednog,

www.unionkaric.rs, svratio sam do njih (blizu su mi, na bogosloviji) i kazu da im delovi stizu iz amerike a da oni samo sklapaju uredjaj, dali su mi ponudu sa ugradnjom od 250e samo moram da sacekam ~2nedelje da im stigne drugi deo isporuke da bi mogli da sastave uredjaj.
Oni su ga ugradili u njihov kamion Iveco Daily i kazu da im ostvaruje ustedu.

Niko nije mogao nista da mi kaze za benzinca, cak u jednom servisu u kom rade plin a ovlasceni su za ugradnju hho.rs uredjaja su mi rekli da vlada nije dozvolila ugradnju ovih uredjaja na benzinske motore, vec samo na dizele (kao ne moze da se registruje) sto mi iskreno zvuci kao glupost, verujem da im je lakse da mi prodaju plinski uredjaj :thumbdown:

Evo jos nekih linkova
http://autodijagnostika.biz/forum/viewtopic.php?id=725
http://forum.krstarica.com/showthread.p ... -diskusija
https://hhogorivo.wordpress.com/hho/

deo uredjaja koji stoji kao uzorak kod unionkarica lici na projekat sa prvog linka

izvinjavam se sto sam nabacao linkove koje nisam ni sam procitao posto sam opet upao u manju frku oko ispita

promaseni ako si zainteresovan za pravljenje uredjaja mozda bi mogli zajedno da ucestvujemo ili ko god ima interesovanja :wave:

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: HIDROGEN-VODONIK?Alternativa za ustedu!?

od coggo » Pet Avg 05, 2011 11:13 pm

Na prvoj strani ove teme kopirao sam mail koji su mi poslali iz HYDROGEN SOLUTIONS. U Attach file su nalepili šest dokumenata:
2-jpg,2-pdf i 2-Word dokumenta. U Uverenju,mašinskog fakulteta - Bg.navodi se mogućnost ugradnje u OTTO i DIESEL motore,a u samom mailu između ostalog stoji i sledeće: ''U saobraćajnu se upisuje > HS-VG HHO GAS <''. Da sam bliži rado bi se priključio vašem pokušaju da isprobate sve ovo :thumbup:

Korisnikov avatar
promaseni
Standardan član
Standardan član
Postovi: 58
Pridružio se: Uto Jun 28, 2011 6:23 pm
Lokacija: Beograd

Re: HIDROGEN-VODONIK?Alternativa za ustedu!?

od promaseni » Ned Avg 14, 2011 8:17 pm

Ja ću da probam pa šta bude. Već mi kinta za gorivo oziljno utiče na kućni budžet. Neće me koštati ništa, a da izgubim takođe namam šta. Samo ne razumem jel Vi to ozbiljno pišete o atestu, registraciji i ostalom? :lol: Kad ideš na tehnički skineš teglu i začepiš crevo koje ide u usis, a žice, pa koga još zanima kakve sve žice imaš pod haubom. Meni je sve to nepotrebno gomilanje problema i sekiracija i bacanje para a sve ovo i jeste zbog manjka para. Nema šanse da te neko ne zeza zbog ovog, onog, pa makar da bi mu ćušnuo neki dinar da te pusti da dobiješ atest. Za mašinski fakultet sam čuo da znaju debelo da komplikuju i prave probleme gde je sve čisto ko suza. Kolega vozio na atestiranje prikolicu za čamac, original fabrička koju je dobio zajedno sa čamcem, nosivosti 2 tone i oni ga zezali kako je "slabe konstrukcije". Jedva je prošao uz čašćavanje "stručnjaka".
Odlučio sam se za varijantu sa dve spiralne elektrode od nerđajućeg čelika u staklenoj tegli, Materijal imam, to je za početak, elektronika - smisliću već nešto, pa ako sve funkcioniše onda ćemo da razrađujemo, unapređujemo, sakrivamo žice i ostalo

Korisnikov avatar
angelss
Fotograf kluba
Fotograf kluba
Postovi: 348
Pridružio se: Ned Okt 17, 2010 2:47 am
Lokacija: Belgrade

Re: HIDROGEN-VODONIK?Alternativa za ustedu!?

od angelss » Ned Avg 14, 2011 8:42 pm

Ja sam poceo ozbiljne pripreme da napravim suvu celiju

Ne pravite eksperimente bez bablera i arestora!!! :!: :!: :!:

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: HIDROGEN-VODONIK?Alternativa za ustedu!?

od coggo » Ned Avg 14, 2011 10:48 pm

Kakvo crno upisivanje u saobraćajnu dozvolu,ne pada mi na pamet da za tu genijalnost od par slova dam najmanje (pretpostavljam) 5 hiljadarki !!!To je samo jedna od varijanti da moja aždaja poboljša varenje a proredi jedenje. Ako budem ugrađivao na tehničkom ću staviti ćebe preko motora,da se ne vidi :lol: . Al što reče Angelss: Ne pravite eksperimente bez bablera i arestora!!!

Korisnikov avatar
bojan lilic
Početnik
Početnik
Postovi: 24
Pridružio se: Pet Dec 03, 2010 5:19 pm

Re: HIDROGEN-VODONIK?Alternativa za ustedu!?

od bojan lilic » Pon Avg 22, 2011 10:36 pm

ljudi pozdrav svima ja se bas napalio pa me ubi znatizelja i krenem sa eksperimentom. gledao po internetu studirao pravio razne kombinacije i napravim hho generator od 6 celija tj. 7 prohromskih limova ali si mi manjih dimenzija 84 x84 takvi se nasli spolja pleksiglas za posudu gore plasticnu flasu sve to spojim i pustim struju i poce to nekako da funkcionise ali istopi mi se ova flasa gorehttp://www.mitsubishiclubserbia.com ... f=8&t=635# i cini mi se da je ovaj rastvor malo zajeban dal sam preterao sa koncentracijom ili sta je neznam.ja sam stavio 10 % zive sode negde sam procitao da ljudi stavljaju cak i 30 % . jos ga nisam montiro u auto proveravao struju vuce mi negde oko 6 ampera ali kad ga uparim ide i preko 20 ampera sto mislim da je mnogo i dosta se grejea kolko sam gledo svi sto su pravili su im upareni generator sa po 2 ili 3 celije mada sto sam cito neke preporuke su za 6 ili 7 celija . ako ga postavim u autu javljam vam kakva su zapazanja u radu motora i u potrosnji samo me plasi da nesto ne naudi motoru. :cry:

Korisnikov avatar
Beasaster
Član kluba
Član kluba
Postovi: 788
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 12:38 am
Lokacija: Železnik

Re: HIDROGEN-VODONIK?Alternativa za ustedu!?

od Beasaster » Pon Sep 05, 2011 2:45 pm

GALANT EA0 GLS 2.0 16V 1997 100 KW 4G63

Korisnikov avatar
angelss
Fotograf kluba
Fotograf kluba
Postovi: 348
Pridružio se: Ned Okt 17, 2010 2:47 am
Lokacija: Belgrade

Re: HIDROGEN-VODONIK?Alternativa za ustedu!?

od angelss » Uto Sep 06, 2011 11:38 am

ma svi smo mi pronalazaci


Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: HIDROGEN-VODONIK?Alternativa za ustedu!?

od DJ DEX » Sre Sep 14, 2011 11:40 pm

Pre izvesnog vremena sa komsijom sam pricao na temu HH generatora o principu i nameni.Taj moj komsija Mirce je zainteresovan za sve sto je novo a inace je majstor ko Proka svega se hvata i ono sto ga zainteresuje nije mu tesko.Inace obozava Japance tj. Mitsubishi.Imao je vise modela od CB lansera karavana 1.6 16v,Galanta 2.0 8v koji je najvise vozio do sadasnjeg COLT-a 1.3 iz 97, koji je bio zamorce za experiment,i Sigme V6 3000 24v karavan.Na zamorce resio komsa da mete Hidrogen pa ako se isplati onda na Sigmu.
Krenuo komsa u ozbiljnu akciju raspitao se pa udri sve u fulu.Izrada samog uredjaja kaze da ga je kostala oko 100e.Kad je sve napravio i povezao isao sam da vidim to cudo.
Evo par slika:
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Slika
Ovde je i video klip sa gomilom strucnih izraza je.. mu ke.. i ostalo.Snimak nije bas profi jer je komsa malo sujetan :D :lol:
Uploaded with ImageShack.us
http://imageshack.us/clip/my-videos/821/zos.mp4/
Sam uredjaj je u stvari sendvich koji se sastoji od prohromskih ploca i gumenog dihtunga koje se nalaze izmedju dve debele ploce od klirita tj.pleksiglasa.Te prohrom ploce predstavljaju elektrode koje se povezuju na + i - akumulatora.Plus je povezan preko diode od 10a preko koje uredjaj bude povezan tek kad dioda dobije pobudu od alternatora kad se startuje motor.Kad uredjaj dobije struju pocinje da oslobadja gas koji preko cevke odlazi u BUBLER gde prolazi najpre kroz vodu pa tek onda preko nepovratnog ventila ide na usis motora.
I onda je usledilo testiranje uredjaja.Prvi utisci su da motor za nijansu mirnije radi.Na turiranje je reagovao odlicno i iz auspuha je poceo svasta da izbacuje pa sve cistije i cistije.Na prvih 100km potrosio je oko 6dl vode sa dodatkom sode bikarbone.Potrosnja struje samog uredjaja je bila velika jer je ovo uredjaj koji bi mozda po velicini odgovarao za 2.0 motore .Vukao je oko 20amp.Auto je stvarno bolje vukao i po svim delovima koji smo mogli da skinemo i pogledamo sve je bilo ocisceno od naslaga kao novo.Mislili smo da ce biti dobrih rezultata ali.....Samo 1l je bila manja potrosnja.Malo smo se raspitali pa smo ugradili Lamda control sistem za prvu sondu kao treba.Pa je usledilo cackanje druge sonde,pa onda smo trebali da zavaramo MAF senzor.
Na kraju rezime price je otprilike da se ne isplati ugradjivati na automobile novije generacije sa direktnim ubrizgavanjem vec kod karburatora i obicnih dizela.A mozda nismo bili dovoljno posveceni ko zna.Videcemo jos uvek sanjamo perfetu mobile ili kako se vec pise,nije ni bitno vazno da ide na vodu. :ugeek:

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Pet Mar 29, 2024 1:34 am