Colt 1.3 95 hp problem

sinisapro
Početnik
Početnik
Postovi: 7
Pridružio se: Uto Sep 25, 2018 6:15 pm

Colt 1.3 95 hp problem

od sinisapro » Sre Sep 26, 2018 5:24 pm

Drustvo imam jedan problem, Kupio sam Colt CZ3 2006 koji odlicno ide ali povremeno kad ubacujem u prvu ide tesko ili cak nece da udje. Kada ubacujem u rikverc kao da odjednom upadne. Jedam majstor kaze da zamenim ulje sto sami uradio i nista. Drugi da je otisla caura menjaca ali od nebi da to radi. Dali neko ima ideju sta bi moglo da bude?

Korisnikov avatar
rudar
Standardan član
Standardan član
Postovi: 81
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 2:55 pm

Re: Colt 1.3 95 hp problem

od rudar » Čet Okt 04, 2018 1:08 am


Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Colt 1.3 95 hp problem

od DJ DEX » Sre Okt 10, 2018 9:30 am

Drustvo imam jedan problem, Kupio sam Colt CZ3 2006 koji odlicno ide ali povremeno kad ubacujem u prvu ide tesko ili cak nece da udje. Kada ubacujem u rikverc kao da odjednom upadne. Jedam majstor kaze da zamenim ulje sto sami uradio i nista. Drugi da je otisla caura menjaca ali od nebi da to radi. Dali neko ima ideju sta bi moglo da bude?
Taj menjac je poznat po menjacu sa problematicnim rikrvercom.Cesto se desava da tesko ulazi u rikverc i hoce da zakrci.
Ja uvek savetujem da ako nece lagano da upadne u rikverc ne treba na silu gurati vec je dovoljno da se ubaci u prvu i samo malo krenuti napred pa ponovo probati rikverc.
Ova tehnika uglavnom uspeva jer zupcanik rikverca nema sinhron pa se ovim postupkom zakrenu zupcanici i samim tim lakse upadne.
Takodje ovaj model je poznat po tome da caura biraca hoce da zariba pa rucica menjaca ide tesko i to se lako resava.
Kod tvog problema mislim da je set kvacila pri kraju i da zbog toga tesko ulazi u 1.brzinu.
U svakom slucaju za tacnu dijagnozu bi morao da pogledam.

suvi
Početnik
Početnik
Postovi: 10
Pridružio se: Pet Avg 22, 2014 10:22 am

Re: Colt 1.3 95 hp problem

od suvi » Čet Okt 20, 2022 9:25 am

Verovatno svako ima taj problem. Meni se to redovno desava na mom Coltu 1.3 2005 godiste. Ponovim kvacilo ako vidim da teze ide. To uradim nekada jednom i onda ide u rikverc. Nekada dva puta stisnem kvacilo i nema krcanja zupcanika. probaj

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gosta

Danas je Pet Mar 29, 2024 12:25 am