Evo IX

reljef
Početnik
Početnik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto Jun 25, 2019 11:05 am

Evo IX

od reljef » Čet Jun 27, 2019 11:30 am

Razmišljam o kupovini Evo IX pa bih da se posavetujem ovde sa nekim ko je možda imao isti. Ok, prvo cena - koliko vidim po oglasima (mobile.de), kreće se oko 20k evra. Velika investicija, ali da je to kraj plaćanjima pa da kažem da je izvodljivo.
Ali nakon kupovine naravno ide održavanje, a tu me brinu cene delova. Original Mitsubishi delove sam pronašao na sajtu STMTuned ali tamo su recimo komplet prednjih svetala 3370 dolara! Pri tom, sajt je iz SAD tako da ne spominjem tek kako bi prošao sa carinom na tako neku porudžbinu, pa čekanje dok deo stigne u Srbiju.. Da li odgovarajućih delova ima negde kod nas ili makar u evropi?
Takođe me zanima period servisiranja - zamena ulja, kaiševa, svećica, filtera i svega ostalog.
Da kažem i to da auto ne bih koristio za njegovu pravu namenu, već kao običan auto (koliko je to moguće :) )
Za sad mi sve govori da ga ne kupujem ali nekako nisam odustao još uvek.

Korisnikov avatar
vladimir.ra
Mitsubishi fanatik
Mitsubishi fanatik
Postovi: 374
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 8:07 pm
Lokacija: SMEDEREVO PRESTONICA SRBIJE !!!

Re: Evo IX

od vladimir.ra » Čet Jun 27, 2019 12:39 pm

Ja vozim Lancera X već evo oko godinu i po. 2010 godište, 1,6 benzin. Prezadovoljan sam!

Sve ove potencijalne probleme i pitanja sam zaobišao tako što sam sve prepustio mom majstoru i prijatelju kod koga svi sa ovog foruma održavaju svoje automobile(pročitaj neke postove i videćeš ko je u pitanju-a već ti je poželeo dobrodošlicu :-))
Odavno sam prestao sa guglanjem koliko šta košta i gde šta ima da se nabavi, kolike su cene za ruke i td.
Jednostavno, moja preporuka je da se čuješ sa njim i oko saveta i oko budućih poslova i ubedljivo ćeš proći najbolje(najjeftinije i najbrže)
Srećno.
Vlada - Smederevo.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Evo IX

od DJ DEX » Pon Jul 01, 2019 2:59 pm

Razmišljam o kupovini Evo IX pa bih da se posavetujem ovde sa nekim ko je možda imao isti. Ok, prvo cena - koliko vidim po oglasima (mobile.de), kreće se oko 20k evra. Velika investicija, ali da je to kraj plaćanjima pa da kažem da je izvodljivo.
Ali nakon kupovine naravno ide održavanje, a tu me brinu cene delova. Original Mitsubishi delove sam pronašao na sajtu STMTuned ali tamo su recimo komplet prednjih svetala 3370 dolara! Pri tom, sajt je iz SAD tako da ne spominjem tek kako bi prošao sa carinom na tako neku porudžbinu, pa čekanje dok deo stigne u Srbiju.. Da li odgovarajućih delova ima negde kod nas ili makar u evropi?
Takođe me zanima period servisiranja - zamena ulja, kaiševa, svećica, filtera i svega ostalog.
Da kažem i to da auto ne bih koristio za njegovu pravu namenu, već kao običan auto (koliko je to moguće :) )
Za sad mi sve govori da ga ne kupujem ali nekako nisam odustao još uvek.
Ko ima para da kupi i vozi ovaj auto mora da bude svestan cinjenice da koliko je auto specifican i poseban toliko su i sve stvari vezano za njega,Moras imati dubok dzep da bi koristio ovaj auto kao svakodnevni auto.Potrosnja benzina u gradu je oko 17l ako imas laganu nogu na gasu.Za vise info mozemo se cuti.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 4:43 pm