Menjač - Mitsubishi Colt 1.5 D-iD 70kW, 2008. g.

Korisnikov avatar
nightwish80
Početnik
Početnik
Postovi: 46
Pridružio se: Uto Nov 03, 2020 12:39 pm
Lokacija: Bg

Menjač - Mitsubishi Colt 1.5 D-iD 70kW, 2008. g.

od nightwish80 » Sre Nov 04, 2020 11:27 am

Zdravo,


Imam problem sa menjačem (poluautomatski). Ako se automobil ne vozi nekoliko sati i duže potrebno je malo pritisnuti gas (preko1700 - 1800 rpm) prilikom kretanja, da bi se vozilo pokrenulo. To se ne dešava uvek, samo povremeno bez nekih pravila. Već nakon cca. 100m vožnje opet je sve normalno, tj. kada se u stanju mirovanja pusti papučica kočnice automobil se lagano kreće (kako i treba). Ovaj problem se javlja bez obzira da li je u rikvercu, manuelnom ili automatskom stepenu.
Očitao sam greške sa ELM 327 i dobio sledeće greške: P0702 i P2702.
DA li bi u mom slučaju pomogla zamena ulja u menjaču? Ako da, koje i koliko litara preporučujete? Ili je u pitanju neki "veći" kvar, aktuator ili sl.?

Hvala unapred!


Pozdrav,
Željko
Problem ide tamo gde kažu: nema problema :ugeek: .

Korisnikov avatar
nightwish80
Početnik
Početnik
Postovi: 46
Pridružio se: Uto Nov 03, 2020 12:39 pm
Lokacija: Bg

Re: Menjač - Mitsubishi Colt 1.5 D-iD 70kW, 2008. g.

od nightwish80 » Ned Nov 08, 2020 12:50 pm

Pozdrav za sve,

Ako nekoga interesuje.....
S' obzirom da nisam dobio odgovor od nikoga, odlučio sam se za promenu ulja u menjaču. Ubacio sam sae 75W-90 (prema specifikaciji Mitsubishi-a), stalo je oko 1,8l. Potez se pokazao pametnim, jer u menjaču nije bilo ulje, nego je iz njega iscurelo nešto nalik na blato (dobro da je uopšte i šaltao). Sada lepše šalta i manje se čuje.
Problem sa pokretanjem vozila, kada se duže vreme ne vozi, sa zamenom ulja nije rešen. Mislim da je problem ili sa lamelom (ne odvoji svaki puta lepo) ili sa aktuatorom (koji je inače mana kod ovih vozila), ali to je već neki sledeći projekat.
Držaću post aktuelnim, pisaću da li se šta desilo sa promenom aktuatora (kada dođe vreme za to) i nadam se da će ovo biti nekome od koristi.

Pozz
nightwish80
Problem ide tamo gde kažu: nema problema :ugeek: .

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 2:18 pm